Чи пересядуть українці на електромобілі? Новости рынка

Що спільного між Tesla Model S та Nissan Leaf окрім електричного привода? На жаль, обидва ці автомобілі надто дорогі для пересічного українця.

Енергозберігаючі технології зараз як ніколи в тренді. Не дивно, що практично всі відомі бренди мають у своєму модельному ряді електромобіль. Не відстає й інфраструктура – навіть в Україні кількість заправних станцій, де можна підзарядити свій електромобіль, постійно зростає.

Однак самі по собі технології, на основі яких побудовані електричні автомобілі, не є дешевими. Більшу частину вартості автомобіля складає вартість батареї. Тож не дивно, що автомобіль такого ж класу, але з двигуном внутрішнього згорання буде значно дешевшим від електромобіля.

Разом з тим, навіть для українських урядовців та парламентарів цілком очевидним є той факт, що потрібно стимулювати збільшення продажів саме автомобілів з електроприводом. В першу чергу, це свідчить про серйозність намірів впроваджувати більш високі норми щодо викидів шкідливих речовин, якими, безперечно, є відпрацьовані гази автомобілів.

Не секрет, що в Україні досить високе ввізне мито на автомобілі. До недавнього часу це стосувалося й електромобілів, однак 25 грудня 2015 року Верховною Радою було прийнято законопроект № 822-VІІІ, в якому було відмінено норму щодо ввізного мита на електричні автомобілі. На сьогодні закон вже підписаний президентом і набуде чинності після опублікування в офіційному виданні.

Та не слід передчасно радіти. Якщо ви плануєте купити новий чи вживаний електромобіль в Європі і завезти його в Україну, то все ж доведеться сплатити додатковий збір у розмірі 5%, акцизний збір в розмірі 109 євро (фіксована ставка) та ПДВ в розмірі 20% (при чому сума ПДВ розраховується не по першопочатковій вартості автомобіля, а по сумі із врахуванням усіх зборів). Тож по факту доведеться переплатити більш ніж 20% вартості.

Зважаючи на те, що недавно було прийнято закон, який дозволяє ввезення в Україні вживаних автомобілів, які відповідають нормам токсичності не нижче Євро 5 (а це зазвичай автомобілі не старіші 2010 року випуску) розмитнення яких збільшує вартість авто майже вдвічі, то перспективи автомобілів на електричному приводі в Україні виглядають досить райдужними. Хоча не варто очікувати черг на кордонах переповнених електромобілями, адже на розгляді в парламенті перебуває й інший законопроект, який може скасувати ПДВ для електрокарів, що зробить їх ще більш доступними.

Чи пересядуть українці на електромобілі?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)