Як вберегтися від ДТП зимою Справочник автолюбителя

На тему правильного поводження себе на дорогах в час першого снігу і настання морозів вже написано багато статей, показано не менше мотивуючого відео і, на жаль, багато хто з водіїв на собі відчув усю небезпеку, яку становлять складні погодні умови. Втім, знаходяться все нові й нові учасники дорожнього руху, які переоцінюють як свої, так і можливості свого авто та створюють аварійні ситуації, які часто завершуються досить драматично. Тож ще раз нагадати про основні правила поводження за кермом в зимовий період завжди доцільно.

Зимова резина – наше все!

Більшості водіїв достатньо просто пам’ятати, що восени потрібно заїхати на шиномонтаж і змінити покришки на своєму автомобілі з літніх на зимові. Чому це потрібно робити саме восени, а не після першого снігу, в деталях розписано в статті «Чим зимові шини відрізняються від літніх» на нашому сайті. А для тих, хто легковажно ставиться до цього питання нагадуємо, що склад літньої і зимової резини суттєво відрізняється, в наслідок чого змінюються і їхні характеристики. З настанням холодів на літній резині зменшується коефіцієнт зчеплення з дорогою, а відповідно – збільшується гальмівний шлях. В результаті, при гальмуванні автомобіль поводить себе не зовсім так як ви очікуєте, що є однією із частих причин ДТП.

Твереза оцінка ситуації

З різкою зміною погодних умов збільшується кількість ДТП. Як показує статистика, пік аварійності припадає саме на перші дні після випадання снігу. Причиною цього є переоцінка можливостей свого автомобіля, іншими словами ­– водії по дорозі з поганим зчепленням продовжують рухатись так, ніби їдуть по сухому асфальтному покритті.

Якщо подивитись на статистичні дані поліції щодо розподілу аварійності на дорогах за часом доби, то понад 30% усіх ДТП стаються в період з 16:00 до 20:00. При чому, цей показник є середньосезонним, а в осінньо-зимовий період він зростає до 45-50%. Пояснюються ці статистичні дані досить просто: після шістнадцятої години організм вже втомлений і час реакції водія, який безпосередньо впливає на гальмівний шлях, збільшується. Взимку світловий день стає коротшим і після шістнадцятої вже сутеніє, що теж ускладнює тверезу оцінку дорожньої обстановки.

Технічний стан автомобіля

Більшість сучасних автомобілів обладнанні системи ESP та ABS, які дозволяють допускати незначні огріхи при керуванні. Однак навіть найбільш досконалі електронні системи можуть виявитись безсилими в ожеледицю, коли повністю відсутнє зчеплення коліс з дорогою. Тим не менше, наявність стабілізуючих та анти блокувальних систем, а головне їхня справність, на сьогоднішній день і обов’язковою умовою безпеки руху.

Говорячи про технічний стан автомобіля, особливо критично слідкувати за справністю гальмівної системи. Поломки підвіски також можуть стати причиною створення аварійних ситуацій. В жодному разі не слід забувати про контроль тиску повітря в шинах, залишкову висоту протектора і навіть про чистоту лобового скла.

З ускладненням погодних умов життєво важливо слідкувати за своїм автомобілем, його технічним станом та справністю усіх систем. Разом з тим технічний стан автомобіля є причиною ДТП лише у 7-12% випадків, а найбільш страшні аварії з людськими жертвами стаються саме через людський фактор. Тож не забувайте бути уважними на дорогах, дотримуйтесь правил дорожнього руху, в жодному разі не перевищуйте швидкість і не робіть небезпечних маневрів, особливо з настанням морозів.

Як вберегтися від ДТП зимою
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)