Бондарев став третім на FIA Karting Academy Trophy

Автор: Роман Галімон | 06 Вер, 2021
Олександр Бондарев

Український картингіст Олександр Бондарев став третім на FIA Karting Academy Trophy 2021 року.

Змагання FIA Karting Academy Trophy відбуваються з 2010 року й щорічно збирають біля 50 учасників.

За форматом перегони проходять у три етапи, де молоді гонщики віком 12-14 років, по одному представнику від кожної країни, борються за престижний Трофей, який цьогоріч вручав Феліпе Масса, котрий зараз опікується картингом від FIA.

При цьому, усі гонщики знаходяться в рівних умовах, мають машини з однаковою комплектацією, тобто – все залежить лише від майстерності учасників та їхніх інженерів.

Цьогоріч етапи відбувались на трасах в трьох різних країнах: Німеччини, Італії та Швеції.

Останній минулими вихідними прийняло місто Крістіанстад й саме там були визначені головні призери.

Про гонку

Олександр Бондарев завдяки кваліфікації стартував у фіналі з третьої позиції, але вже га першому колі зміг вийти в лідери гонки, обігнавши на трасі польського пілота Мацея Гладиша.

Цікаво, що вже за пару кіл дует лідерів відірвався від решти майже на дві секунди.

До речі, навіть якщо би Олександр фінішував першим, а Гладиш був другим, то загальне перше місце у FIA Karting Academy Trophy дісталось б все одно поляку, адже той мав перевагу в очках (зокрема за перемогу в Італії).

Лише на 6-му колі данський пілот Девід Вальтер вийшов на третє місце в гонці та почав наздоганяти Бондарева та Гладиша.

На 9-му колі Вальтер вже насів на лідерів й почалась щільна боротьба між ними.

На 10-му колі данець виходить на другу позицію, обігнавши Гладиша. Проте поляк не став сильно пручатися, адже навіть третє місце за таких обставин гарантувало йому загальну перемогу.

Й вже наприкінці 11-го кола Вальтер перед стартовою прямою випереджає українця за внутрішнім радіусом, адже Олександр залишив «хвіртку» відкритою.

У спробі одразу відігратись українець кидається в атаку на данця, але той не дозволяє йому зайняти внутрішню траєкторію (хоча й ціною попередження). Й цим користується Гладиш, який пірнає у знову відкриту Олександром «хвіртку» другого повороту.

Вальтер одразу починає відриватись, Гладиш також «цементує» другу позицію, а до третього місця Бондарева наближається румунський гонщик Даріус Бабайоана.

Від 14 до 16 кола українець успішно перекриває внутрішні траєкторії супернику й румуну нічого не залишається, як їхати позаду.

На 17-му колі Даріус навіть в одному повороті випередив Олександра, але українець одразу перехрестив лінії та повернув третю позицію.

На 18-му колі ситуація повторюється, але цього разу Бондарев повертає позицію вже за кілька поворотів. Але Бабайоана одразу відповідає різким рухом керма та майже виштовхує нашого пілота з траси, що призводить до зіткнення колесами.

Олександр намагається наздогнати кривдника, але на стартовій прямій передостаннього кола його карт розвертає.

Таким чином, гонку виграв Вальтер, а другим фінішував Гладиш. Третім на офіційний подіум піднявся Бабайоана.

Проте загальну перемогу за кількістю очок на трьох етапах FIA Karting Academy Trophy здобув Гладиш, а другим став – Вальтер. Третім попередньо знову став румунський гонщик, тому він й отримав загальні фото на подіумі.

Повернення результату

Тим не менш, пізніше Бабайоана був дискваліфікований, й український гонщик отримав третє місце за підсумками трьох етапів. Й хоча Бондарев не здобув жодної перемоги на цьогорічних раундах FIA Karting Academy Trophy, результати Олександра дійсно вражають.

До речі, нагородження переможців FIA Karting Academy Trophy відбудеться наприкінці року у Парижі на офіційній церемонії Міжнародної автомобільної федерації FIA разом з пілотами Ф1 та переможцями інших офіційних перегонів FIA.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.