Боттас переміг на етапі Ф1 у Сочі через помилку напарника

Автор: Роман Галімон | 27 Вер, 2020
Валттері Боттас

Гонщик Mercedes Валттері Боттас виграв перегони Ф1 в Сочі після помилки Льюїса Хемілтона.

Читайте також:

Перед стартом стало відомо, що дії Хемілтона на колі розігріву вивчаються гоночною дирекцією, адже він після виїзду з боксів практикував старт за межею піт-лейн.

На старті Боттас зміг не тільки обійти Ферстаппена, але й почав атакувати Хемілтона. Фін ледь не пройшов напарника у другому повороті, але там британець мав кращий вихід й залишився лідером.

Проте Ферстаппен був змушений вже захищати свою позицію від атак гонщиків Renault й виїхав за межі траси, після чого швидко проїхався зоною безпеки й повернувся в боротьбу.

Теж саме спробував повторити Сайнс, якому теж не залишили місця на трасі, але іспанець, коли проїжджав доріжку безпеки, зачепив бар’єр та розбив підвіску переднього лівого колеса.

А вже за кілька поворотів Леклер не поділив поворот зі Строллом та, як пізніше з’ясувалось, безкарно відправив канадця у відбійник. На трасі з’явився автомобіль безпеки, який проводив пелетон до п’ятого кола, а деякі гонщики, як Албон змінили стратегію та перейшли на Hard.

Після рестарту порядок на трасі не змінився й лише стало відомо, що Хемілтон отримає штраф у 10 секунд за передгоночний інцидент. Команда протримала британця до 16 кола й змінила йому шини, а болід Льюїса «відстояв» штраф перед боксами.

У підсумку Хемілтон виїхав 11-м, а Боттас став лідером гонки перед Ферстаппеном та Оконом, які відставали на 4 та 12 секунд відповідно.

Фактично на трасі Льюїс обігнав лише Феттеля, але завдяки піт-стопам гонщиків попереду, Хемілтон вийшов на третю позицію на 31 колі.
До речі, Феттель завдяки відтягнутому піт-стопу змусив пілотів Renault втратити позиції. В той час як Перес після своєї зупинки опинився перед болідом Ferrari. Більш того, Ріккардо навіть отримав 5-секундний штраф за небезпечне повернення на трасу в другому повороті, коли він мінявся позицією з Оконом, аби пізніше обігнати Феттеля.

Боттас без проблем довів гонку до перемоги, а між Ферстаппеном та Хемілтоном до фінішу залишилась кількасекундні розриви. Таким чином подіум вже був відомий за кілька кіл до картатого прапора.

Перес фінішував на четвертому місці теж майже без боротьби, адже Ріккардо був від нього в 12 секундах, а після штрафу став ще далі. Проте австралієць мав достатній відрив від Леклера, який фінішував на шостому місці.
Позаду ж них була справжня боротьба, починаючи з Окона, якого атакував Квят, але все ж їхні сьома та восьма позиція не змінились.

Гаслі та Албон фінішували на межі топ-10, тим самим залишивши гонщиків команд зі двигунами Ferrari без очок, так само як й Феттеля.

Під кінець гонки Норріс та Расселл перейти на свіжі комплекти, аби здобути очко за найкраще коло, але його все одно забрав Боттас, який показав свій результат на останньому колі.

Цікаво, що в Сочі протокол нагородження на подіумі був знову змінений й гонщики отримували свої трофеї від високих місцевих можновладців.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Facebook та Twitter.


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest