Боттас здобув поул Гран Прі Сахіру за відсутності Хемілтона

Автор: Роман Галімон | 06 Гру, 2020

Фінський пілот Ф1 Валттері Боттас став найкращим у кваліфікації Гран Прі Сахіру й за відсутності Льюїса Хемілтона ніхто не зміг йому завадити.

Хоча у протоколі кваліфікації Боттас випередив свого тимчасового напарника лише на 0,026 секунди, здавалось що ані Джордж Расселл, ані Макс Ферстаппен не могли скласти конкуренцію фіну.
Фактично, трійку лідерів на «індікаровському» кільці траси в Бахрейні розділили теж лише 0,056 секунди, проте Боттас впевнено провів всі сегменти та вп’яте цього сезону здобув поул.

Свій найкращий час фін показав у Q3 з другої спроби – 0.53,377, хоча мав ще й третю спробу. Під час фіналу кваліфікації саме фін грав роль лідера, а Расселл, Ферстаппен та, навіть, Шарль Леклер намагались наздогнати нового «№ 1» Mercedes.

Найбільші питання були до Расселла, який у п’ятницю очолив дві практики, але у суботу постійно програв напарнику. Хоча для британського гонщика цей результат став найкращим у кар’єрі, враховуючи попередні виступи у Williams.

Цікаво, що Леклер у Q3 задовільнився лише єдиним швидким колом, мабуть зрозумівши, що швидше вже проїхати не зможе й залишився четвертим. Його напарник Себастьян Феттель завершив кваліфікацію ще у Q2 й програв Шарля майже секунду.

На Ferrari німця перед кваліфікацією замінили силову установку: роботи закінчили буквально за кілька хвилин до початку заїздів, але на його 13-у стартову позицію це жодним чином не вплине.

У топ-10 також увійшли Серхіо Перес, Данііл Квят, Даніель Ріккардо, Карлос Сайнс, П’єр Гаслі та Ленс Стролл.

Цікаво, що пілоти Mercedes змогли пройти у фінал кваліфікацію на Medium, а отже стартуватимуть зі стратегічною перевагою над суперниками. Хоча якщо програють свої позиції на старті, то ускладнять собі задачу на гонку.

Враховуючи багато прямих у конфігурації траси Бахрейну для Гран Прі Сахіру, нас може очікувати цікава гонка з великою кількістю застосування DRS, проте й наблизитись до машин суперника буде важче.

Перевагу може отримати друга десятка на старті, пілоти якої явно почнуть гонку на Medium.

Дебютанти Ф1 Джек Ейткен та П’єтро Фіттіпальді стартують завтра 18-м й 20-м. Гонщик Haas отримав штраф за заміну мотора, але й без того показав останній час.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Facebook та Twitter.

Додати свій коментар


Pin It on Pinterest