Боттас виграв «спринт» Гран Прі Сан-Паулу

Автор: Роман Галімон | 13 Лис, 2021

Гонщик Mercedes Валттері Боттас допоміг команді та виграв спринтерську гонку Гран Прі Сан-Паулу, після того як Льюїс Хемілтон втратив поул через дискваліфікацію.

Одразу після п’ятничної кваліфікації на Гран Прі Сан-Паулу стало відомо, що до системи DRS на боліді Льюїса Хемілтона виникли питання, адже механізм не пройшов технічні перевірки FIA й заднє крило британця відкривалось на більше ніж 85 мм.

Цікаво, що цей факт ще на піт-лейн вирішив самотужки перевірити Макс Ферстаппен й торкнувся боліда суперника, який фактично вже перебував в режимі «закритого парку». За порушення спортивного регламенту на нідерландця був накладений штраф у 50 000 євро.

А ось для Хемілтона наслідки були більшими: його результат був дискваліфікований й гонщика відправлено в кінець стартової решітки спринтерської гонки.

Старт

Для спринту гонщики могли обирати будь-який компаунд гуму й більшість обрали Medium. Але у топ-10 Боттас, Гаслі, Сайнс та Окон обрали Soft.

Вибір для фіна був зрозумілий, адже він мав нав’язати боротьбу Ферстаппену.

Й вже на старті Боттас виходить вперед й очолює гонку. Більш того Сайнс також зміг в четвертому повороті випередити Ферстаппена, шини Medium якого просто не тримали трасу й нідерландець навіть виїхав за межі треку.

Тим не менш, в той час як Валттері почав «штампувати» швидкі кола, Макс все ж розігрів свою гуму й забрав друге місце у Карлоса на 5-му колі. За цей час Хемілтон встиг піднятися до 12-го місця.

В цей момент «десятка» виглядала так: Боттас, Ферстаппен, Сайнс, Перес, Леклер, Норріс, Гаслі, Окон, Феттель та Ріккардо.

На 8-му колі Хемілтон став 11-м (випередивши Алонсо) та почав пресингувати гонщиків попереду, особливо тих, хто стартував на Soft й почав втрачати зчеплення.

Проте лише на 13-му колі Льюїс зміг обійти Ріккардо, в той час як Ферстаппен почав скорочувати відставання від Боттаса, яке й без того було невеликим (1,3 с).

На 15-му колі Хемілтон обходить Феттеля та стає 9-м, але Ферстаппен вже входить у зону DRS Боттаса.

На 16-му британець випереджає Окона та стає 8-м, а Боттасу все ще вдається тримати оборону.

На 17-му Льюїс виходить на 7-му позицію, обігнавши Гаслі, а Макс вирішив трохи відступити, аби Soft Валттері зносився під кінець гонки.

На 20-му колі Хемілтон обходить Леклера (при цьому в 4-му повороті), а Боттасу вдається тримати Ферстаппена за межею DRS.

На фінальному колі британець зміг ще обігнати Норріса, а Ферстаппен так й не наздогнав лідера суботньої гонки. Таким чином, Боттас здобув поул Гран Прі Сан-Паулу.

Призові очки отримали лише Боттас (3), Ферстаппен (2) та Сайнс (1). А Хемілтон, який фінішував 5-м, отримає у недільній гонці штраф у 5 місць.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest