Чемпіонат України з кільцевих гонок UTC: Попереду кільцевий вікенд

Автор: В'ячеслав Щербина | 24 Чер, 2020
Ігор Скуз

Найближчої неділі Автодром «Чайка» прийме такий довгоочікуваний 1-й етап Чемпіонату України з кільцевих гонок UTC.

Хоча смертоносний вірус не відступає і всім нам як і раніше потрібно пам’ятати про заходи безпеки, включаючи маски на обличчі і соціальне дистанціювання, нормальне життя все ж намагається повернутися в своє звичне русло. Як і в «штатах», де вже повним ходом проводяться гонки, включаючи NASCAR і Indycar, в Україні також повертається автоспорт, поки, щоправда, як і за океаном – без глядачів.

Найближчою неділею 28 червня нарешті відбудеться 1-й етап одного з найголовніших Чемпіонатів України з автомобільних гонок – кільцевих.

Тут варто нагадати, що в порівнянні з минулим сезоном в UTC відбулася одна невелика зміна. Як й було заявлено на початку 2019 го року, підзалік «У-1600» пішов у минуле.

Це буде означати, що Чемпіонат України з кільцевих гонок тепер розігрується в трьох заліках: Touring, GT Open і Super Touring. Дана зміна однозначно спрощує сприйняття самих гонок, де всім буде легко зрозуміти найголовніше – хто з ким бореться за місця і в якому з заліків!

Очевидно, що в голові пелотону досі битимуться пілоти, які виступають на найпотужнішій техніці з «Супер Туринга». Фактично, тут дозволені будь-які технічні доопрацювання і потужність спортивних болідів може досягати декількох сотень кінських сил!

І ми вже стали свідками назрівання першої кільцевої інтриги цього року – на 1-му етапі «Кубка Чайки» в цьому заліку зійшлися потужна BMW Олег Сокірба та теж не малопотужна й серйозно «доведена» Honda S2000 Костянтина Гуцула.

Однак в їхнє протистояння цілком можуть вклинитися й інші учасники, які сконцентрується виключно на виступі в рамках Чемпіонату України з кільцевих гонок. Правда, поки невідомо – чи з’явиться хто-небудь з них на 1-му етапі Чемпіонату України з кільцевих гонок …

Але, мабуть, головним магнітом уваги все ж стане «середній» клас, яким є GT Open.

Основною «гоночною одиницею» тут як й раніше є Ford Fiesta. При цьому не можна забувати, що ці компактні «хетчі» з точки зору технічних доробок теж досить далеко пішли від їхніх серійних донорів.

У цьому заліку нас чекає, можливо, найголовніша інтрига нинішнього сезону – бій двох багаторазових Чемпіонів України Ігоря Скуза і Андрія Євтушенка.

Скуз п’ять разів здобував чемпіонський титул виключно за кермом «Фієсти». Однак минулого сезону напарниця Ігоря відверто підвела свого пілота – як мінімум три сходи через поломки і це на п’яти етапах!

Цими невдачами фаворита скористався Андрій Євтушенко. Тим самим він заробив для себе вже четвертий чемпіонський титул, з яких пара була завойована раніше в «молодших» заліках.

Справедливості заради потрібно відзначити, що за швидкістю Євтушенко не поступався суперникові й фактично кожен етап сезону 2019 супроводжувався дуеллю в цій парі! …

Відомо, що обидва пілоти до нинішнього сезону оновили свої двигуни, а той же Ігор Скуз замовив міцніші пів осі – які стали для нього притчею во язиціх минулого року. Аналогічно серйозно до сезону підготувався й Володимир Дрогомирецький.

Прийшовши в гонки наприкінці позаминулого року, в минулому Володимир вже періодично нав’язував боротьбу лідерам заліку GT Open, перемігши на одному з етапів. Дрогомирецький рішуче налаштований дати бій лідерам і цьогоріч … Можна сказати, що ще більш впевнений настрій і у напарника Володимира за їхньою командою «Київ-Південь» – Вадима Конончука.

Цікаво, але незважаючи на серйозну опозицію минулого року, включаючи Сергія Юнашева, за кермом своєї «Калини» Вадим втретє став Чемпіоном України в заліку «Турінг».

Більш того, ці титули були ним взяті поспіль!

На жаль, але вже відомо, що Юнашев сконцентрується виключно на гонках, які будуть проводитися під чайкінським «патронатом», тоді як Чемпіонат України з кільцевих гонок UTC вже третій рік проводиться Громадською молодіжною організацією (і «за сумісництвом» командою) Master Kart Racing Team. Таким чином, на превеликий жаль «Юнга» позбавляє уболівальників українського «кільця» однією з головних його інтриг …

Хтозна, можливо Конончуку зможуть нав’язати боротьбу Сергій Бєляєв та Дмитро Пархоменко.

Обидва поїдуть на аналогічних «Калинах», однак із досвіду обидва не можуть зрівнятися з «багажем» Конончука, тоді як Дмитро й зовсім пересяде за кермо «Калини» вперше в своїй нетривалій спортивній кар’єрі … Проте, навіть якщо у нового лідера цього заліку бракуватиме гідного суперника цього року, «Турінг» обіцяє стати наймасовішим з боротьбою відразу на декількох рівнях.

Без всякого сумніву тут можна очікувати справжнє «рубилово» за інші місця.

Не можна забувати, що в цей клас «перебирається» вся призова трійка зі скасованого підзаліка «У-1600», включаючи останнього його Чемпіона Вадима Євтушенка – старшого брата Андрія. Разом із ним тут поїдуть й призери «У-1600» за підсумками року Антон Поляничко з Павлом Мар’яненко.

Не можна забувати, що Євтушенко разом із Поляничко зважаючи анулювання декількох результатів все того ж Юнашева і Бєляєва стали 2-м і 3-м за підсумками року і в самому заліку «Турінг», тоді як два Сергія зважаючи пенализації перемістилися з цих місць відповідно на 4 -е і 5-е …

Що ж до командного заліку, то, судячи з усього, тут також розгорнеться інтригуюча, але тільки дуель. У ній швидше за все зійдуться багаторазова Чемпіонка України «Майстер Карт Рейсінг Тім», знаменита історія якої сягає кінця минулого століття (!) й команда-дебютантка «Київ-Південь».

Нагадаємо, що минулого року в свій перший повний сезон не просто в «кільці», а й в автоспорті в цілому, «Київ-Південь» стала кращою буквально відразу і все це завдяки відмінним виступам Конончука з Дрогомирецьким!

Судячи з усього, в це протистояння навряд чи хтось зможе втрутитися. SDrive цього року не буде офіційно представлена в кільцевих гонках, тоді як плани Smart Racing, під кермом новачка Миколи Сушко й друга за підсумками минулого року, поки покриті таємницею …

Хтозна, можливо в Чемпіонаті України з кільцевих гонок UTC-2020 з’являться нові колективи – адже команди і «південців» і «розумників» народилися тільки минулого року! …

Власне чекати відповідей на багато з кільцевих питань залишилося лише пару-трійку днів. Більш того, напередодні в суботу тут же на Автодромі «Чайка» пройде 1-й етап Кубка України з кільцевих гонок! Правда, наскільки апетитним видасться цей аперитив стане ясно тільки постфактум.

Швидше за все, багато пілотів з їхніми командами не захочуть ризикувати своєю технікою безпосередньо перед раундом Чемпіонату. Хоча, – хтозна.

Однозначно відомо, що всі три пілоти «Супер Туринга», які виступили на 1-му етапі «Кубка Чайки» – Сокірба, Гуцул та Олексій Савчук, – збираються вийти на старт й в суботу …

Кубкова гонка, також пройде в об’єднаному форматі для всіх класів, де крім трьох «основних» є ще й наймолодший залік 8с. Що ж, прогноз погоди обіцяє нам справжню літню спеку «під 30», тоді як підвищений градус на трасі, особливо в неділю, практично напевно гарантований самими спортивними прогнозами))) …

Уточнення

Щойно, в середу, стало відомо що організатор кубкових перегонів – Автодром «Чайка» – переніс 1-й етап кубка України на пізнішу дату.

Ігор Скуз

В’ячеслав Щербина спеціально для українських кільцевиків та їхніх уболівальників

Фото Денис Сергієнко та Вадим Чайковський


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest