Чемпіонат України з кільцевих гонок UTC: Емоції, емоції та ще раз емоції …

Автор: В'ячеслав Щербина | 01 Лип, 2020

Розповідаючи про довгоочікуваний усіма 1-й етап Чемпіонату України з кільцевих гонок UTC у нас просто не було права обійтися без традиційного альбому з портретами головних героїв дня – самих пілотів.

Напевно за їхніми обличчями за зиму, «перемножену» на вимушену карантинну перерву в ще кілька місяців, встигли скучити не тільки вболівальники українського «кільця», а й самі пілоти))))

А що може передати емоції, пережиті ними протягом гоночного дня, як не фотографії, багато з яких зроблені «з під тишка», коли учасники занурені «в процес» і не помічають спортивних папараці. Не кажучи вже про завжди видовищні церемонії нагородження переможців і призерів … Отже, «поїхали»!

Вранці багато, включаючи Костянтина Гуцула, були в дуже розслабленому настрої. Можливо, питання в тому, що Костянтин, як і його головний суперник по заліку Super Touring Олег Сокірба, вже встигли стартувати в цьому сезоні в рамках кубкової гонки …

… але як тільки шолом виявляється на голові пілота, а ремені безпеки притискають його до спортивного «ковша», будь-який «слід розслабленості» зникає.

Хоча у Володимира Дрогомирецького є «помічники», більшу частину роботи над своєю спортивною «Фієстою» він робить власноруч! Хтозна – можливо він довіряє тільки самому собі?))))

На відміну від багатьох інших, навіть коли він опиняється за кермом, бачачи спрямовану на нього камеру, Володимир завжди знаходить в собі посмішку. Можливо, він хоче за допомогою такого кадру поділитися нею з усім світом?)

Напарник Дрогомирецького за їхньою командою «Київ-Південь» Вадим Конончук навпаки, – майже завжди скупий на емоції, перебуваючи «всередині себе» …

… не кажучи про ті моменти, коли він займає місце в своїй вірній спортивній «Калині», яка допомогла йому завоювати вже три чемпіонські титули, причому поспіль!

А у Ігоря Скуза не було приводів для посмішок практично з самого ранку! Чого тільки коштує це красномовне фото, зроблене відразу після спекотної у всіх сенсах кваліфікації, де Ігор несподівано і досить серйозно поступився поул-позишн якраз Дрогомирецькому.

Олег Скуз, також був кілька стурбований своїми кваліфікаційними показниками, проте, поступаючись у швидкості своєму молодшому братові, зазвичай він не бореться за місця на першому стартовому ряду.

Ну а багаторічні напарники-приятелі Антон Поляничко з Павлом Мар’яненко, судячи з усього, були сконцентровані вже з самого ранку! Напевно, тому саме їхнє протистояння стало головною родзинкою цієї гонки.

«Фієста» Андрія Товби, який повернувся в гонки після досить тривалої перерви, «вередувала» з самого ранку, від чого його вираз обличчя цього дня був майже незмінно тривожно-стурбованим. На жаль, але схід на другому колі гонки через відмову техніки лише підтвердив його побоювання.

Олег Сокірба теж майже весь день, що називається, – знаходився в задумливому настрої. Його єдиний візаві випередив його й на тренуванні й на кваліфікації, ну а потім й в гонці …

Нудьгувати пілотам не давала досить активна знімальна група каналу НТН, яка вже кілька років висвітлює змагання Чемпіонату України з кільцевих гонок UTC. За день вона встигла взяти інтерв’ю у доброї половини пелотону, включаючи Ігоря і Олега Скуза, Дрогомирецького (на цих трьох фото) і Вадима Євтушенка.

Уже після тренувань і кваліфікацій безпосередньо перед гонкою всіх учасників чекав Брифінг пілотів. Хоча він виявився нетривалим, та й не особливо інформативним, – всі слухали промову Директора гонки Леоніда Леонова з більш ніж зосередженими виразами облич …

… серйозність можна «прочитати» навіть у погляді у тих, хто скрупульозно дотримувався маскового режиму, як Микита Анпілогов і Антон Поляничко.

Вінчала Брифінг пілотів процедура розпису пілотів і їхніх Представників про те, що вони його пройшли. В даному випадку свій «автограф» у відомості залишає діючий Чемпіон України заліку GT Open Андрій Євтушенко.

Прямо перед гонкою традиційно відбулося офіційне відкриття змагання з невеликим парадом пілотів. Уже в цей момент багато хто з них, як Костянтин Гуцул або Антон Поляничко, перебудовуються на «бойовий» настрій, йдучи в себе …

… хоча хтось, як Павло Мар’яненко, навпаки здається зовсім розслабленим в цей передстартовий момент …

… ну а погляд Вадима Євтушенка як ніби говорив, що він якщо не вибирає для себе жертву, то точно готовий «порвати» будь-кого, хто встане на його шляху)))

Микита Анпілогов навіть знайшов час поговорити по телефону прямо на параді пілотів! Можливо, це були останні напутні настанови його тренера Володимира Апостолюка?)

 

Але, природно, як тільки починає грати національний Гімн України, настає час помовчати або виконувати його, як це, наприклад, завжди робить Володимир Дрогомирецький.

На жаль, але Ігорю Скузу довелося дати найприкріше інтерв’ю дня – прямо під час гонки, коли його вчергове зрадницьки підвела техніка. Напевно, не складно здогадатися, які саме емоції в цей момент відчував пілот, не кажучи про те, що саме він не тільки вважався головним фаворитом, а й підтверджував цей статус справою – впевнено лідируючи з самого старту гонки! …

… а гонка дійсно видалася спекотною в прямому сенсі слова – літні плюс 30, які не витримали відразу кілька машин учасників. Але не самі пілоти! Зайнявши впевнене друге місце в класі, Вадим Євтушенко і зовсім не виглядав втомленим навіть через миті після фінішу!

Але тому ж Дрогомирецькому знадобився імпровізований душ – воно й зрозуміло. Адже на його машині з перших кіл відмовила система охолодження і можна собі тільки уявити, як жарко було у нього і під капотом, і в самому кокпіті!

Природно, перемігши в гонці, хоча вона і для нього видалася не такою простою, Андрій Євтушенко випромінював тільки задоволення. Так само як і його друга половина)

Але щось так не передає емоції після фінішу, як сама церемонія нагородження!

Компанію Євтушенко на подіумі заліку GT Open склали Олег Скуз і Володимир Дрогомирецький, які традиційно завзято облили один одного переможним шампанським …

… після цього настав час бліц-інтерв’ю, яке цього разу вів Сергій Ситар. Примітно, що той же Володимир не приховував, що відверто проспав старт, а потім, не став нарікати на проблеми з технікою, а навпаки, подякував своїй машині й тим, хто допомагає її обслуговувати за те, що вона хоч і дещо підвела, але все ж принесла йому подіум і настільки важливі залікові очки!

Олег Скуз, який посів друге місце був менш багатослівний, але він не забув подякувати в першу чергу свого брата за те, що той доклав чимало зусиль, щоб в цей непростий у всіх сенсах слова час організувати не тільки саму гонку, але і весь Чемпіонат України з кільцевих гонок.

Андрій Євтушенко не виглядав тріумфатором, а, навпаки, з непідробною скромністю визнав проблеми своїх головних суперників, які і допомогли йому піднятися на першу сходинку подіуму. Він також щиро побажав їм на інших гонках надійності, щоб саме боротьба на трасі, а не технічні сходи вирішили, хто ж з них кращий і найшвидший!

Радість Володимира Дрогомирецького тільки третьому місцю була цілком зрозуміла – при таких «примхах» техніки і пануванні спеки цей подіум став схожий на спортивне чудо. Це по праву оцінив і голова техкома Борис Донський, який за свою велику спортивну кар’єру побачив чимало як на «кільці», так і в ралі.

Третє і друге місця в заліку Touring зайняли Павло Мар’яненко і Вадим Євтушенко. Кубки їм вручають Михайло Лойленко, що виконував роль комісара, із Директором гонки Леонідом Леоновим – ветераном радянського і українського автоспорту, який становив Чемпіоном СРСР за кермом «Волги».

Вадим Конончук все ж дозволив собі посміхатися на нагородженні. Хоча, можливо, ці емоції переможця були викликані зовсім не спортивним тріумфом, а реакцією його тезки на подіумі, більш ніж емоційно доносить щось комусь))))

Мало того, що він вчергове розгромив всю опозицію на трасі, так й на подіумі 3-кратний і діючий Чемпіон України не дав суперникам «помститися» йому та сам добряче облив їх шампанським, навіть не давши толком відповісти!)

Поки Павло Мар’яненко давав ну дуже лаконічно-коротке інтерв’ю, після його щедрого душа для інших, в пляшці Конончука навіть залишилося шампанське для «внутрішнього застосування»)

Два Вадима також сказали пару слів про минулу гонку, в першу чергу нарікаючи на спеку. Власне їм то не було більше на що «кивати» – обидва провели впевнену гонку, кожен, що називається в гордій самоті, борючись тільки з самої трасою …

… здавалося, що пляшка шампанського Конончука бездонна. У ній залишилося «чемпіонського грайливого», щоб дати пригубити і відданим уболівальникам, і механікам! Це, звичайно, не зовсім вписується в карантинні норми, але часом, традиції, тим більше спортивні, понад усе …

Хоча Костянтин Гуцул теж провів гонку без реальної прямої опозиції на трасі, йому багаторазово довелося обганяти інших учасників на коло, а то й два. Після фінішу він виглядав відверто виснаженим …

… проте, як тільки під подіумом до Костянтина приєднався його єдиний цього разу однокласник, він відразу виявив спортивний «респект» йому …

… після чого вони з Олегом Сокірбою навіть захотіли зробити «фото на пам’ять», тепер уже навмисно позуючи фотографам)

Так, цього разу їхній залік «Супер Турінг» нарахував лише двох учасників. Проте, Олег з Костянтином більш ніж заслужили ці нагороди …

… так само як й шампанське. Адже незважаючи ні на що, саме вони радують уболівальників, як мінімум, присутністю на трасі по-справжньому потужних сучасних машин з їхньою куди більшою швидкістю, ніж у решті техніки в пелотоні.

А Олегу Сокірбі цього дня його близькі та друзі зробили справжній сюрприз. Про нього ми ще розповімо, ну а поки, складалося таке враження, що до й після нагородження до Олега вишикувалася ціла черга, щоб сфотографуватися з ним. Включаючи … його чарівну дружину! ))))

Зазвичай присутня на гонках сім’я Дрогомирецького, цього разу з урахуванням карантину вболівала за нього вдома. Тому Володимиру нічого не залишалося, як на пам’ять сфотографуватися з кубком і подарунками. Але, звичайно, на тлі намету «Audi Центр Київ Південь», яким Володимир власне і керує буднями.

Як ми вже писали, мабуть, цього дня на «Чайці» найщасливішим був батько двох діючих Чемпіонів України – Дмитро Євтушенко. Після 10 років в українському автоспорті він нарешті-то вирішив офіційно заявити своїх синів як команду. І треба ж, але в самому прямому сенсі слова в свій юридичний день народження Yevtushenko Motorsport перемогла в командному заліку!

Ну а закінчився день промовою Ігоря Скуза, зусиллями якого вже третій рік проводиться Чемпіонат України з кільцевих гонок. Так, як для пілота, для нього ця гонка виявилася, м’яко кажучи, сумною. Проте, Ігор знайшов в собі сили подякувати всім учасникам й партнерам UTC, з оптимізмом дивлячись у майбутнє, в якому у вересні нас чекає продовження головного кільцевого «серіалу» країни. Запасемося терпінням, це був тільки початок! …

В’ячеслав Щербина спеціально для українських кільцевиків та їхніх уболівальників

Фото Денис Сергієнко і автора


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest