Чемпіонат України з кільцевих гонок UTC: Доля титулів вирішиться в Одесі!

Автор: Редакція | 23 Вер, 2020

Так, так Чемпіонат України з кільцевих гонок повертається до Одеси! Найближчими вихідними – 26-27 вересня – тут пройдуть відразу два етапи, включаючи Фінал, який й визначить долю чемпіонських титулів.

Нагадаємо, що це буде не вперше, коли Одеса прийме кільцеві гонки. Чого тільки вартувало «Гран Прі Одеси-2010», яке відбулось на міській трасі біля «Автовокзалу»! Потім послідувала нова локація – нею у 2013-му році стала тимчасова траса на 6-му кілометрі Овідіопольської траси.

Пара швидкісних прямих, що розбиті декількома характерними ретардерами, плюс пара «гострих» швидкісних поворотів й одна неймовірно вузька «шпилька» – одеська траса кидала новий виклик українським кільцевикам, адже серйозно відрізняється від звичної їм київської «Чайки» з її нескінченними затяжними поворотами – «тягунами».

Однак після цього кільцеві гонки в Одесу не приїжджали. І ось, через 7 років, Чемпіонат України з кільцевих гонок знову повертається на цю трасу. Головне, що ці два етапи стануть завершальними і, відповідно – вирішальними!

Зважаючи на ситуацію з пандемією, як й по всьому гоночному світу, календар Чемпіонату України з кільцевих гонок теж виявився «зім’ятим». Він скоротився на один раунд – замість запланованих п’яти етапів в результаті пройде чотири.

І в цьому місці нам необхідно зануритися в автоспортивну арифметику.

При підведенні підсумків серед команд в їхніх актив йдуть всі очки, здобуті пілотами протягом сезону. В особистих же заліках Чемпіон України й призери визначаться по формулі «4-1», де один гірший результат для кожного з пілотів буде відкинутий. Але й це не все. На Фіналі зароблені бали, включаючи бонусні, перемножуються на коефіцієнт 1,5.

Іншими словами, якщо в суботу на 3-му етапі Чемпіонату України з кільцевих гонок пілот зможе заробити максимум 22 очка, а команда 44, то в неділю на кону Фіналу UTC стоятимуть відповідно 33 і 66 бали!

Все це означає те, що на сьогодні ми маємо абсолютно непередбачувану картину в усіх заліках.

Також потрібно зробити застереження, що для того, аби Чемпіонат України з кільцевих гонок вважався таким, що офіційно відбувся, потрібно мінімум 10 пілотів-учасників протягом сезону. Таким чином, з урахуванням малої кількості учасників, Super Touring не збирає необхідний кворум і його пілоти, швидше за все, не відправляться в Одесу.

Проте GT Open має зібрати необхідну кількість стартерів й саме в цьому заліку складається найбільш інтригуюча картина.

Як ми вже не раз писали, тут не на жарт зійшлися два багаторазових Чемпіона України – Ігор Скуз і Андрій Євтушенко.

Їхніми непримиренними і напруженими дуелями були відзначені практично всі гонки і минулого, і нинішнього сезону. Причому суперечка ця дійсно принципова!

Минулого року саме Євтушенко вчетверте став Чемпіоном України, впритул наблизившись до рекорду Скуза, на рахунку якого п’ять титулів. Але тут є один нюанс.

На шляху двох чемпіонів, судячи з усього, може виникнути досить несподівана «перешкода» в особі Володимира Дрогомирецького. Саме він переміг на 2-му етапі, довівши свій актив до 35 очок.

Рівно стільки ж після двох гонок і на рахунку Євтушенко, тоді як у Скуза після його сходу на 1-му етапі лише 13 очок і попереду Ігоря йде його старший брат Олег із 25 балами.

Однак тут потрібно згадати про ту саму формулу «4-1». Якщо відкинути по одному гіршому результату, то на сьогодні турнірна картина в GT Open буде такою: Дрогомирецький – 22, Євтушенко -20, Олег Скуз – 15 і Ігор Скуз – 12.

З урахуванням того, що за два етапи в Одесі пілот може заробити 55 очок, то передбачити підсумок нинішнього Чемпіонат України з кільцевих гонок у заліку GT Open навряд чи хтось зважитися.

В Touring-у картина більш однозначна. Чинний Чемпіон України цього заліку Вадим Конончук після двох перемог впевненою ходою йде до свого вже четвертому титулу, причому поспіль!

Після двох перемог в його активі 43 очки, тоді як у найближчого з переслідувачів, ким є Вадим Євтушенко їх тільки 27 …

Ще одна інтрига, причому не менш непередбачувана, ніж у GT Open, розгортається в командному заліку. У ньому за звання Чемпіонки України мають боротися чотири колективи й саме стільки на сьогодні оскаржують цей титул.

На сьогодні лідирує, причому досить впевнено «Київ-Південь». Дрогомирецький з Конончуком вже принесли їй 78 очок. Другий і третій йдуть Yevtushenko Motorsport і Smart Racing з 62 і 56 балами відповідно. А от найстарший з діючих на сьогодні колективів «Майстер Карт рейсинг тім» займає тільки четвертий рядок з 38 «пунктами».

Однак і тут не можна сказати, що у команди братів Скуз немає шансів – навпаки. За два останніх етапи при 100% -му результаті два пілота однієї команди (а саме так ведеться цей залік) можуть принести 110 балів! Тому уболівальників в Одесі чекає справжня вирішальна битва, і можна сказати, що саме переможець в ньому й поїде назад до Києва Чемпіоном України!

Традиційно етап UTC буде складатися з однієї об’єднаної гонки, старт якої обидва дня буде даватися в 14.30.

В іншому розклад також збережеться звичним: тренування з 9.45, кваліфікації з 12.30, а урочисті церемонії нагородження з завжди емоційним душем із шампанського призначені обидва дні на 16.00.

 

Прес-служба UTC

Фото Денис Сергієнко та Вадим Чайковський


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest