Чемпіонат України з трекових гонок: «Підмочений» старт

Автор: В'ячеслав Щербина | 07 Чер, 2021
Чемпіонат України трекові гонки Червоноград 2021

Минулими вихідними Червоноград прийняв одразу два етапи Чемпіонату України з трекових гонок. На жаль, погода серйозно зіпсувала це довгоочікуване свято «Автоспідвея». Проте, не дивлячись на капризи природи і розкислу трасу, обидві гонки відбулися, визначивши своїх переможців і призерів.

На перші цьогорічні етапи Чемпіонату України з трекових гонок з’їхалося 13 учасників, включаючи цілий десант пілотів із Чернівців, а також представників з Рівного, Луцька, Львова та Черкас. Це дало можливість застосувати так звану «Таблицю 12».

Один з учасників ставав запасним, тоді як іншим 12-ти спочатку треба було пройти по три рази в дев’яти відбіркових заїздах, де на старт повинні були виходити за чотири машини.

За перемогу в кожному з них нараховувалися 3 очка, 2 – за друге місце і 1 – за третє. За цим слідували два півфінали, куди виходила топ-8-ка пілотів, які набрали найбільшу кількість очок за попередні дев’ять заїздів. У свою чергу ці два заїзди визначали квартет найбільш результативних учасників, які й стартували у вирішальному Фіналі.

На жаль, але не тільки погода, боротися з якою всім учасникам допомагала «смачна та пахуча» «Вiденьска кава», доступна їм в необмежених кількостях обидва дні, але й зимовий простій позначилися.

Техніка багатьох з учасників почала виходити з ладу починаючи з перших суботніх заїздів, де часом головним суперником для пілотів виступала сама розкиснута від постійного дощу траса.

В результаті у багатьох з них, включаючи навіть півфінали, стартувало по три, а то й дві машини. До 2-го ж етапу, який знову пройшов під акомпанемент дощу в неділю, і зовсім «дожила» лише техніка 10 учасників.

Найцікавіше, що в обидва дні призова трійка повністю повторилася! Однак «шлях» до подіуму для цього тріо виявився вельми тернистим, а глядачі, котрі прийшли на Мототрек «Гірник», змогли побачити чимало боротьби на трасі, особливо в вирішальних заїздах.

При цьому, незважаючи на осінню замість весняної погоду, трибуни зовсім не були порожніми, особливо в неділю.

У суботніх відбіркових заїздах найрезультативнішим виявився Андрій Сапужак, чий Ford Escort трансформувався протягом міжсезоння.

Будучи віце-чемпіоном минулого року, львів’янин заручився підтримкою нових спонсорів від NT NAWITECH і почав новий сезон ударно, вигравши всі три зі своїх відбіркових заїздів.

Лише по одному балу йому поступалися Анатолій Гудков і діючий Чемпіон України з трекових гонок Андрій Яроменко, тоді як на рахунку Ярослава Крищука після двох перемог виявилося 6 балів.

Саме Ярослав став головним візаві для Сапужака в першому півфіналі. У підсумку в своїй гонитві за лідируючим Крищуком Андрій припускається помилки і випробовує на міцність огородження мототреку!

Проте, не дивлячись на контакт зі стіною, відрив Сапужака над третім на трасі Ігорем Говдуном виявився достатній, щоб стати другим, тим самим, вийшовши у фінал разом із Крищуком.

У другому півфіналі верх бере Гудков, випереджаючи Віталія Костенюка, тоді як один із головних фаворитів в особі Андрія Яроменко сходить  через відмову його Citroen Saxo.

На жаль, але як такої боротьби в Фіналі 1-го етапу Чемпіонату України з трекових гонок не вийшло. Гудков досить впевнено переміг, випередивши Крищука, Сапужака і Костенюка.

Цікаво, що набрані ними очки за всю гонку склали відповідно 14, 11, 12 і 8. Проте, хоча у нього виявилося на один бал менше, саме Ярослав розташувався вище Андрія на подіумі.

Справа в тому, що з недавнього часу було прийнято рішення визначати підсумкові місця етапу не за очками, як це було раніше, а саме по фінішним позиціях на Фіналі. При цьому не можна не сказати, що в реалії в цій дисципліні як такі призові місця на подіумі не мають значення в контексті всього Чемпіонату України з трекових гонок! Але до цього ми ще повернемося пізніше.

Найцікавіше, що неділя знову стала чи не найбільш насиченим все для того ж Сапужака.

Цього разу він «не розминувся» з парканом в своєму третьому відбірковому заїзді, ставши в ньому тільки третім і зібравши всього 6 балів.

Тим часом, Гудков, поступившись на початку дня Сапужаку, знову двічі перемагає, знову зібравши 8 очок.

Проте Крищук в неділю виграє у всіх своїх заїздах, тим самим набираючи можливий максимум у 9 балів.

Незважаючи на запекле переслідування з боку Яроменко, Ярослав виграє і в першому півфіналі, де третім фінішує Костенюк.

У другому півфіналі впевнено виграє Гудков, тоді як позаду нього Сапужаку вдається випередити Тараса Квачук в боротьбі за друге місце.

Тим самим, в Фінал виходять Гудков, Крищук Сапужак і Яроменко. І цього разу в ньому не обійшлося без боротьби, причому знову глядачам її подарував львів’янин на своєму яскравому «Ескорті».

Програвши старт, Андрій не на жарт зійшовся з Яроменко, і між ними навіть був відзначений контакт! З урахуванням того, що Чемпіон не втратив позиції, Сапужак не був покараний за це, однак його пресинг позначився.

Незабаром черкащанин помиляється і випускає вперед свого головного візаві всього минулого сезону.

Шкода, але вся ця боротьба велася тільки за третє місце подіуму 2-го етапу Чемпіонату України з трекових гонок.

А очолив його впевнено переможець Анатолій Гудков, тоді як Крищук знову піднявся на подіум другим. При цьому не можна не відзначити, що обидва в підсумку набрали порівну – по 14 очок.

Так, місця на подіумі визначив фініш власного заїзду. Однак, як уже було сказано, на відміну від всіх інших автоспортивних дисциплін, в треку як такі призові місця не мають фактичного значення, так як вони не приносять жодних залікових балів! В актив пілотів йдуть всі ті очки, які вони заробили протягом дня.

Тому в цьому 2-му раунді «Автоспідвея» між Гудковим із Крищуком дійсно була відзначена справжня нічия. Так само, як й у Яроменко з Сапужаком!

У неділю два Андрія набрали по 9 очок, і хоча першим поза подіумом в цей раз виявився діючий Чемпіон України, з точки зору загальної картини це не має значення. Лідером з Червонограда поїхав Анатолій Гудков з 28 балами, випереджаючи на три Крищука, тоді як Сапужак зібрав 21 бал проти 17 у Яроменко. Віталій Костенюк заробив 13 очок і Тарас Квачук- 12.

Крім дорослих, в Червонограді відразу два комплекти нагород розіграли і діти, які виступають на баггі. Серед них в двох підгрупах виявилося по 4 учасників.

Правда, більшість стартувало в обох – як у старшій, так і молодшій з них.

Етап серед дітвори в обох підгрупах складався з чотирьох «відбіркових» заїздів і одного Фіналу, куди в реалії виходили всі.

У молодшій підгрупі обидва дня домінував Артур Гнатович, вигравши всі до єдиного заїзди, включаючи фінальний.

Другим у всіх крім одного фінішував Богдан Марущак, тоді цей подіум замкнула Тетяна Яроменко.

У неділю Гнатович все ж поступився в одному із заїздів Марущаку, однак результат виявився тим же з тієї ж черговістю на подіумі: Артур Гнатович, Богдан Марущак і Тетяна Яроменко.

Серед старших аналогічно домінував Василь Марущак, вигравши в обидва дні всі до єдиного заїзди заліку 1-ЮС.

У суботу подіум з ним розділили Гнатович, який фінішував незмінно другим і Яроменко, що прийшла третьою у всіх заїздах. У неділю ж свого старшого брата підтримав Богдан Марущак, ставши другим.

Правда, тут не можна не відзначити, що у Тетяни Яроменко баггі почало «вередувати» від самого ранку. У той же час Гнатович недільні заїзди в цьому заліку фактично пропустив, тоді як у Олександри Горковчук, що виступала в молодшій підгрупі, її машина відмовила ще в суботу …

Не можна не згадати і про долю «Кубка пам’яті Сергія Пелешко», який з минулого року вручається в треку за кращий час заїзду.

У суботу його завоював Анатолій Гудков за Фінал, а в неділю Тарас Квачук, причому в цей раз найшвидшим виявився один із відбіркових заїздів, де й переміг рівненчанин.

Належно, «Кубок імені Сергія Пелешко», який передчасно залишив нас на початку минулого року, вручав його молодший брат Микола …

Наступний раунд «Автоспідвея», який буквально задумав та протягом майже двох десятків років проводив незмінно Сергій Пелешко, пройде на початку липня на мототреку в Вознесенську, відродження якого в середині 00-х також стало можливим тільки завдяки невгамовній енергії Сергія Пелешко …

В’ячеслав Щербина

Фото учасників


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest