Дакар-2020, Етап 4: KTM спробувала наблизитись до Honda

Автор: Роман Галімон | 08 Січ, 2020

Гонщик KTM Сам Сандерленд здобув свою першу перемогу на етапі ралі «Дакар-2020», де випередив на 11 секунд гонщика Honda, проте «вершники» останньої все одно очолюють загальний залік.

Четвертий етап змагань пройшов між містами Неом та Аль-Ула, й не дивлячись на дистанцію у 453 км відриви на фініші були досить мінімальними. Не дивно, що в лідерах на різних ділянках етапу встигли побувати аж чотири гонщики, поки Сандерленд не вирвав перше місце на фініші.

І хоча Ріккі Брабек після лідерства на першому відрізку «провалився» на сьоме місце на фініші, він все ще очолює загальний залік, хоча й з невеликим у 2 хв. 30 с відривом.

А ось інший гонщик Honda Кевін Бенавідес зміг скористатися третьою стартовою позицією та завдяки коліям гонщиків попереду вийшов вперед на четвертій ділянці та протримався в лідерах аж до фінальної, де пропустив вперед Сандерланда та Корнехо Флорімо.

І це при тому, що на 346 км Бенавідес мав розрив у 1 хв. 48с над Корнехо Флорімо та майже дві хвилини над відриву на Сандерландом.

Проте у загальному заліку, Бенавідес ще ближче підтягнувся до Брабека, а Корнехо Флорімо замкнув топ-трійку Honda.

Росс Бранч та Пауло Гонсалвес увійшли до першої п’ятірки етапу. І тут варто нагадати, що ще вчора Бранч зазнав аварії, тоді як Гонсалвес шість годин боровся з двигуном на своєму байку та ледь не оголосив про схід. І якщо Бранч програє тепер лише годину, то Гонсалвес їде останнім у заліку з відставанням у сім із половиною годин.

Чорна смуга для Yamaha продовжилась й на четвертому етапі. Після аварії та госпіталізації Адрієна ван Беверена, його партнер по команді Ксав’є Де Сультре спробував продовжити боротьбу попри травмоване в середу зап’ястя. Проте зміг проїхати лише 300 кілометрів, перш ніж був змушений відступити.

Тепер головним гонщиком Yamaha став Франко Каїмі, який фінішував на цьому етапі шостим, при чому трохи обігравши Брабека і Прайса.

Хоан Барреда на Honda зазнав аварії й був на 17 хвилин повільніше за лідера етапу, а Маттіас Вокнер на KTM теж погіршив свою позицію у заліку, програвши 24 хвилини.

Поки трійка гонщиків Honda створила невеликий відрив, але Прайс та Сандерленд на КТМ перебувають на четвертому та п’ятому місцях й явно не збираються розслаблятися.

Оновлення: Після фінішу Сандерленд був оштрафований за перевищення швидкості на ділянці з обмеженням в районі 200-го кілометра етапу. У підсумку переможцем четвертого дня став Хосе Ігнасіо Корнехо Флорімо.