Дакар-2020: Хто зупинить КамАЗ?

Автор: Роман Галімон | 25 Гру, 2019

Вже 5 січня 2020 року стартує нова ера «Дакара» – легендарний марафон повертається з Південної Америки ближче до Європи. Розглянемо основних учасників.

«Дакар» знову пропонує вболівати за гонщиків у п’яти класах: мотоцикли, квадроцикли, всюдихіди, позашляховики та, звісно, вантажівки.

Хто на КамАЗ?

Якщо починати з останніх, то інтрига цього «Дакара» може не відбутися, адже на ралі-рейд, який вперше пройде у Саудівській Аравії, фактично виставлена лише одна потужна заводська команда – КамАЗ.

Екіпаж Едуарда Ніколаєва спробує вчетверте поспіль здобути перемогу у своїй категорії, а асистувати йому буде екіпаж Дмитра Сотникова. Звісно, до їхньої команди також входять ще два екіпажі, які будуть надавати технічні допомогу, або просто будуть донорами в разі необхідності.

Організатори вважають, що нав’язати КамАЗам боротьбу спробує чеський гонщик Алеш Лопрайс, екіпаж якого виступає на Tatra, але підтримки інших чехів він не матиме, адже всі фактично виступатимуть за приватні команди.

Можливо, єдиним справжнім суперником може стати МАЗ, який теж виставив три екіпажі, а Сяргій В’язович, що є найдосвідченим у цій трійці, був 2-м на Дакарі-2018.

 Читайте також:

Чи виграє Алонсо?

Найбільша ж інтрига та конкуренція буде серед позашляховиків, але зовсім не Фернандо Алонсо там є головним фаворитом.

Екіпаж Алонсо отримав номер 310, а це означає, що він поза десяткою основних претендентів на перемогу, до числа яких входять його партнери по Toyota Насер Аль-Атія, Жініель Де Вільєрс, Бернард Тен Брінк.

Цікаво, як поводитиметься Алонсо, коли його партнерам потрібна буде допомога, або просто частини його машини, аби продовжити боротьбу за перемогу. Звісно, фаворитом команди буде Аль-Атія, переможець Дакар-2019.

Проте, майже всі гонщики колишньої заводської команди Peugeot теж виступлять на Дакар-2020 та не дозволять Аль-Атії зробити «легку прогулянку» пісками Аравії. Нані Рома, Стефан Петерансель та Карлос Сайнс старший обіцяють серйозну боротьбу разом із технікою MINI.

Звісно, будуть й інші претенденти на перемоги, але все ж основна боротьба, швидше за все, розгорнеться саме між Toyota та MINI.

Цікаво, що у позашляховиках буде й два екіпажі з українцями, але вони будуть штурманами. Так, вже традиційно Дмитро Циро асистуватиме Денісу Кротову, а Віталій Євтєхов – Володимиру Васильєву.

Найбільша кількість учасників

Звісно, у категорії «мотоциклів» буде, як завжди, представлено найбільша кілька учасників. Наближеність Європи дозволила зменшити видатки на участь, але фаворити все одно залишаються ті ж самі.

Тобі Прайс спробує захистити свою перемогу на Дакарі-2019, яку він тоді буквально «вигриз» на останніх кілометрах. Але в нього конкурентах та напарниках по KTM будуть Маттіас Волкер та Сем Сандерленд, які явно не дадуть розслабитися.

Перервати ж багаторічний тріумф KTM на «Дакарі» спробують представники Yamaha (Адріен Ван Беверен), Honda (Кевін Бенавідес, Пабло Гонсалвес та Рікі Брабек) а також Husqvarna, яка гарна проявила себе минулої гонки.

Отже вболівати точно буде за кого!


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest