Дакар-2021, Етап 1: Прайс взяв гонку під контроль

Автор: Роман Галімон | 03 Січ, 2021
Тобі Прайс, KTM

Австралійський мотогонщик Тобі Прайс вирішив показати, що готовий боротися за перемогу на Дакарі-2021 від самого початку й став найкращим на першому етапі.

Мотоцикли першими відкривали день й задача для вчорашнього лідера прологу (та минулорічного переможця «Дакара») Ріккі Брабека була ускладнена тим, що перед ним була повністю чиста від слідів траса. Звісно, це відкинуло гонщика Honda назад.

Проте райдерам позаду було простіше орієнтуватись на місцевості завдяки вже «поробленій» роботі від інших.

Вже на перших 37 км Брабек програв конкурентам 18 хвилин, в той час як у топ-5 ще не було видно явних лідерів аж до 100 км, хоча Ксав’є де Сультре, який цього року пересів на Husqvarna показав найкращі результати на перших трьох ділянках.

Далі ініціативу у свої руки взяв Прайс. Хоча га 222-му кілометрі відрив гонщика KTM був лише кілька секунд, до фінішу від збільшив його до половини хвилини.

Другим та третім фінішували Кевін Бенавідес (Honda) та Матіас Вокнер (KTM), які теж змогли суттєво додати у другій частині й етапу та, таким чином, втрималась за Прайсом.

Ще один гонщик KTM Сем Сандерленд опинився врешті-решт четвертим, але вже у двох хвилинах від лідера. Лоренсо Сантоліно на байку Cherco став п’ятим. Ксав’є де Сультре зміг зачепитися лише за шосте місце на фініші.

Найбільшого провалу зазнав Брабек: він так й не зміг зменшити свій програш на старті етапу й завтра почне гонку 24-м, маючи відставання 18 хв.32с. Можливо, тепер він скористається перевагами старту в середині групи.

На першому етапі вже два гонщики зазнали травм. Ксав’єр Флік (Husqvarna), котрий виступає на своєму першому «Дакарі» впав й забив ногу, але йому вдалося сісти на байк й доїхати до фінішу етапу. Віллі Джобард змушений зійти зі свого п’ятого «Дакара» поспіль: досвідчений гонщик, який виступає на гібридному мотоциклі з водневим двигуном, пошкодив ліве стегно в аварії на 93 км етапу.