Дакар-2021, Етап 1: Сайнс та Петрансель влаштували дуель

Автор: Роман Галімон | 03 Січ, 2021
Карлос Сайнс, Mini

Два гонщики команди X-Raid Mini Карлос Сайнс та Стефан Петрансель влаштували справжній двобій на першому етапі Дакара-2021.

Хоча на початку литовський екіпаж Вайдотаса Жала намагався нав’язати боротьбу Стефану Петранселю після перших спецділянок стало зрозуміло, що за перемогу на етапі боротимуться лише пілоти Mini.

Сайнс, знову як й на пролозі, отримав прокол майже на старті етапу й змушений був наздоганяти, але вже на 77 км минулорічний переможець «Дакара» програвав Жалі лише 27 секунд. Вже на 92 км іспанець випередив не лише литовця, але й свого напарника на 32 секунди.

Далі був лише обмін позиціями, й на фініші Сайнс зміг випередити Петранселя лише на 25 секунд.

А ось Жала не витримав такого темпу й під кінець етапу дуже сильно втратив темп: він програв 45 хвилин та фінішував 36-м.

Натомість у топ-3 увійшов Мартін Прокоп на машині Raptor RS, побудованій на базі Ford. Чех також додав у другій частині етапу й був фактично найкращим позаду лідерів.

Місцевий гонщик Нассер Аль-Аттія на Toyota, після перемоги на пролозі, був змушений стартувати першим. Й хоча він їхав слідами мотоциклів та квадроциклів, все ж втратив десять хвилин на початку етапу. До фінішу цей розрив лише збільшився до 12 хв, але гонщик замкнув топ-10.

Себастьян Льоб, який був дуже оптимістичний стосовно свого другого виступу на Дакарі вже з новою технікою від відомого ательє Prodrive, на початку етапу зіткнувся з проблемами: «Три проколи, а також вибрики нової навігаційної системи», – сказав Льоб після фінішу.

Проте на 37 км машина француза, виставлена командою BRX, програвала 14 хвилин. На фініші етапу – це вже було 24 хвилини та 22 місто у заліку позашляховиків.

Завтра гонщики відправляться від Бішу до Ваді-Аль-Давазір, де спецділянка складе 457 км.