«Дакар» оприлюднив деталі маршруту ралі у Саудівській Аравії 2021 року

Автор: Редакція | 07 Гру, 2020
Дакар-2021

Організатори «Дакар» оприлюднили деталі маршруту видання ралі 2021 року, на якому представлено майже 5000 кілометрів перегонів, розділених на 12 етапів.

Після місяців невизначеності через пандемію COVID-19, оголошено про маршрут 43-го «Дакара», який вдруге відбудеться в Саудівській Аравії. Ралі-рейд розпочнеться 3 січня в Джидді, а завершиться в тому ж місті 15 січня, після проходження через столицю Ер-Ріяд.
Етап прологу протяжністю 11 км відбудеться 2 січня й передуватиме власне першому етапу, а 9 січня у «Дакар» запланований день відпочинку в Хаїлі.

Учасники змагань загалом подолають 7646 кілометрів, з яких 4767 будуть спеціальними ділянками, що означає невелике скорочення порівняно з гонкою 2020 року.

Карта Дакара 2021
Маршрут Дакар-2021

У всіх класах заявлено 295 транспортних засобів, що суттєво менше торішніх 342, й це ледь не найнижчий показник для «Дакара» з 1997 року, коли було 280 заявок. Серед 501 учасника буде 16 жінок й це на три більше, ніж рік тому. Франція, Іспанія та Чеська Республіка – три найкраще представлених національності у цьому ралі.

Як й попередніми роками, у Дакарі-2021 відбудеться етап «Марафону», на якому учасникам доведеться обійтися без допомоги команди та проїхати сьомий й восьмий етапи (10-11 січня) від Хаїлу до Неома, з біваком у Сакака.

Найдовшим етапом ралі буде четвертий, який проходитиме між Ваді Ад-Давасіром та Ер-Ріядом (813 км, з них 337 км – СД), тоді як найбільша спецділянка буде на передостанньому етапі між Аль-Улою та Янбу (511 км).

Дивіться повну презентацію маршруту:

Нові можливості ралі 2021 року

Учасники Дакара 2021

На додаток до суворого протоколу COVID-19, що включає кілька тестів ПЛР до прибуття в Саудівську Аравію та за дні до початку марафону, 48-годинний карантин після прибуття та заходи соціального дистанціювання в біваку, організатори «Дакара» матиме кілька нових спортивних змін.

Основним із них є введення електронної дорожньої книги (у формі планшета) для гонщиків на позашляховиках, вантажних автомобілях та машин підтримки. Також для забезпечення відсутності переваги одних над іншими, дорожня книга буде видаватись за 10 хвилин до початку всіх етапів для позашляховиків та вантажівок й за 20 хвилин для мотоциклів.

«Дакар» також співпрацював з FIM та виробниками з березня минулого року, намагаючись поліпшити безпеку після загибелі мотоциклістів Паулу Гонкалвеса та Едвіна Стревера у виданні 2020 року. Таким чином, для всіх учасників класів мотоциклів та квадроциклів буде введено обов’язковий жилет на подушках безпеки, а також буде вжито низку заходів щодо зменшення швидкості.

Крім того, новий підрозділ «Дакар Класик» для машин до 2000 року залучив 26 заявок й пройде скороченим маршрутом із легшою місцевістю, хоча буде включати ті ж 12 етапів та «Марафон».

А хто претенденти на перемогу? Дивіться короткий відеоанонс.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Додати свій коментар


Pin It on Pinterest