Фінал DTM на Хоккенхаймі: Мюллер виграв останню гонку сезону

Автор: Роман Галімон | 06 Жов, 2019

Фінальну гонку сезону DTM, яка була об’єднана з виступом машин серії Super GT, виграв гонщик Audi Ніко Мюллер. В цій гонці було все: дощ, червоні прапори й піт-стоп лідера на останньому колі.

Сильний дощ змусив дирекцію гонки дати старт після кількох формувальних кіл, але Aston Martin Пола ді Рести не витримав навіть цього та зупинився.

Вже на старті Тімо Глок провалився з другого на шосте місце, а Ніко Мюллер втримав позицію попереду Рене Раста, який прорвався з восьмого місця на друге протягом лише одного кола.

Але позаду через контакт із Джонатаном Абердіном пішов у відбійник Lexus Ніка Кассаді, що викликало автомобіль безпеки, а за хвилину на узбіччі та в полум’ї опинився Aston Martin Даніеля Хункадельї. Гонка була зупинена й всі машини повернулись на стартову решітку.

Після рестарту в гонщиків залишилось 42 хвилини на гонку, але команди все одно мали провести обов’язковий піт-стоп.

Й першим це на третьому колі зробив гонщик Nissan Цугіо Мацуда, а за ним й Дженсон Баттон на Honda, що зробили «запрошених» гонщиків останніми. В той час як Мюллер відбивався від атак Раста, що почалися одразу після рестарту.

На п’ятому колі важливість раннього піт-стопу зрозуміли й інші гонщики: Роккенфеллер, Віттман, Глок, Фряйнс, Денніс, Абердін, Енг – всі одразу заїхали в бокси.

На піт-стопі Мюллер, який відбувся на шостому колі, механік підсковзнувся та не зміг швидко замінити колесо, що дало змогу Расту «підрізати» свого колегу з Audi на восьмому колі. Але Раст не зміг втриматись не тільки попереду Мюллера, але й втратив позицію по відношенню до Роккенфеллера.

Грін, Ерікссон та Спенглер продовжили їхати без піт-стопу, хоча гонку фактично очолював Мюллер, який був попереду групу гонщиків із піт-стопами.

На 13-му колі бокси відвідав Спенглер і виїхав дев’ятим. Грін намагався підтягнути піт-стоп до останнього, аби на холодній гумі не програти багато місць на останніх колах. У підсумку Грін, як й Ерікссон, заїхали в бокси на передостанньому колі.

Після цього Мюллер очолив гонку та довів її до перемоги, а Роккенфеллер та Раст склалили йому компанію на подіумі.

Сезон DTM завершено. Раст став чемпіоном достроково ще на попередньому етапі, а попереду на нас чекає ще одна (незалікова) гонка двох серій DTM та Super GT. Наступного сезону ці серії вже об’єднають технічні регламенти.


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest