Ferrari здобула поул Гран Прі Азербайджану

Автор: Роман Галімон | 05 Чер, 2021
Шарль Леклер

Гонщик Ferrari Шарль Леклер став кращим у кваліфікації Гран Прі Азербайджану, яка була перервана чотирма червоними прапорами.

Кваліфікація майже одразу почалась із червоних прапорів. Лише Шарль Леклер встиг показати заліковий час, як Ленс Стролл у 15-му повороті розбиває підвіску переднього правого колеса свого Aston Martin.

Принаймні це дало змогу команді Williams підготувати болід для Джорджа Расселла, який зупинився ще під час фінального тренування і час його ремонту тривав аж до початку кваліфікації.

Проте, як тільки трасу знову відкрили, на швидкому колі Антоніо Джовінацці знову в 15-му повороті розбиває вже свій болід Alfa Romeo. Знову червоні прапори. До цього часу лише 10 гонщиків встигли показати заліковий час, зокрема пілоти Red Bull Racing та Ferrari, які й очолили протокол.

Після відновлення й до кінця Q1 вже не виникло жодних інцидентів, окрім жовтих прапорів. Більш того, Льюїс Хемілтон зміг показати найкращий час (1.41.545), хоча ще у суботній практиці боліди Mercedes були ледь не останніми в протоколі.

Кваліфікацію залишили Стролл, Джовінацці, обидва боліди Haas та Ніколя Латіфі.

Q2

Другий сегмент кваліфікації розпочався вже «спокійніше», й гонщики рівномірно розподілись по треку й проходили свої кола.

Серхіо Перес показав найкращий час 1.41.630, але позаду нього розташував Хемілтон із відставанням лише 0,004 с. Хоча британцю для кращого зчеплення знадобилось два прогрівочних кола.

Цікаво, що у своїй другій хвилі швидких кіл Ферстаппен показав коло на 0,005 с краще за напарника (1.41.625). При цьому, Леклер на четвертому рядку протоколу програвав лідер лише 0,034 с.

Й лише Юкіо Цінода показав 4-й час (+0,029 с), як Даніель Ріккардо розбив свій McLaren у третьому повороті й цим викликав червоні прапори. Сесію вирішили не відновлювати, адже решти часу (1хв.28с.) не вистачало б для проходження прогрівочного кола.

Таким чином, гонщики, які не встигли «покращитись», залишили кваліфікацію. А це були Себастьян Феттель, Естебан Окон, Даніель Ріккардо, Кімі Райкконен та Джордж Расселл.

Q3

Фінальна частина кваліфікації почалась з того, що гонщики пробували залізти у «повітряний мішок» один до одного.

Найкраще це вдалось Леклеру, який показав 1.41,218 з першої спроби й взяв проміжний поул. Як не намагались у Mercedes вивести Хемілтона позаду Боттаса на гарний темп, проте цього вистачило лише на другий результати (+0,232 с).

На другу спробу кожний гонщик аналогічно намагався «зачепитися» за заднім крилом суперника чи напарника. Й все починалось непогано, поки Цинода, який йшов серед перших, не розбив свій болід AlphaTauri в тому ж 15-му повороті.

При цьому одразу за ним, аби не опинитися позаду розбитого боліду, розбив свій Ferrari Карлос Сайнс. Кваліфікація знову була зупинена червоними прапорами й цього разу остаточно.

Ніхто з гонщиків не зміг покращити свій час, й Леклер отримав свій дев’ятий у кар’єрі поул. Крім того, для монегаска це другий поспіль поул після Гран Прі Монако, де він так й не зміг стартувати.

Проте гонка в Баку, враховуючи складність траси, все ще не гарантує володарю поулу гарний результат. Отже, на фоні кваліфікації, завтра на нас чекає дуже цікава гонка.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Facebook, Twitter та Telegram.


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest