Гран Прі Емілії-Романьї: Хемілтон здобув 99-й поул у кар’єрі

Автор: Роман Галімон | 17 Кві, 2021
Льюїс Хемілтон, Mercedes

Гонщик Mercedes Льюїс Хемілтон «несподівано» для себе здобув поул на Гран Прі Емілії-Романьї, що відбувається цими вихідними на трасі в Імолі.

Перші дві практики говорили про перевагу «срібних» стріл, але фінальне тренування давало надії на непоганий виступ Red Bull та навіть McLaren.

Одна на таке фінальне розташування сил на стартовій решітці ніхто не розраховував.

Найбільшою подією першого сегмента став виліт Юкі Цуноди, який розбив свій болід AlphaTauri. Японець сильно зруйнував задню частину машини й, швидше за все, команда змінить йому чимало компонентів, аби «скористатися» стартом з останнього місця.

Виліт Цуноди також дозволить гонщикам Haas стартувати вище на одне місце, однак Мік Шумахер знову був кращим за свого напарника в кваліфікації.

Разом із цієї трійкою у Q2 також не пройшли два гонщики Alfa Romeo: Кімі Райкконен та Антоніо Джовінацці.
Q2

Середина кваліфікація пройшла «під знаком» Переса та Норріса.

Норріс вже з першої спроби показав найкращий час – 1.14.718, який наприкінці сегменту зміг перекрити лише Перес – 1.14.716.

При цьому, третім у Q2 став Леклер (1.14.808), а Хемілтон й Ферстаппен, які були на Medium, опинились позаду. А отже все говорило про щільну боротьбу у фіналі.

Проте далі не пройшли Карлос Сайнс (доволі несподівано для себе), Джордж Расселл, який кваліфікувався на Medium вище за Себастьяна Феттеля на Soft. Щоправда у німця була лише одна спроба показати кращий час, адже його перший результат (1.15.679) був скасований через порушення меж треку.

У фінал кваліфікації також не пройшли Ніколя Латіфі (теж був на Medium) та Фернандо Алонсо, який вперше за «довгий» час програв своєму напарнику в кваліфікації.
Q3

Вже з першої спроби Хемілтон зміг показати час 1.14.411 та випередити на 0,091 Ферстаппена, а Перес був позаду на 0,254.

Норріс, який проїхав коло Імоли за 1.14.875, програвав після першої спроби 0,464 с лідеру й мав всі шанси покращити свою стартову позицію у другій спробі. Проте за виїзд за межі траси його результат (1.14.413) був анульований.

З таким часом Ландо міг би стартувати другим, але його місце «зайняв» Перес, який програв Хемілтону трохи більше (0,035), адже проїхав коло «чисто».

Льюїс у свою чергу не покращив свій результат й тому був здивований отриманому поулу, про що й розповів одразу після кваліфікації.

«Я не очікував, що опинюся попереду обох гонщиків Red Bull, вони так швидкі цього вікенду, – сказав Хемілтон. – Хоча і відчуття від боліда Mercedes в Імолі від самого початку були кращі за минулий Гран Прі».

Тим не менш, для Льюїса це вже 99-й поул в кар’єрі Ф1, а Перес вперше стартуватиме з першого ряду.

Більш того, гонка очікується ще цікавішою, адже Хемілтон потрібно буде боротися з двома болідами Red Bull, які їхатимуть на різних стратегіях: Ферстаппен стартуватиме на Medium, а Перес – на Soft.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Facebook, Twitter та Telegram.


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest