Гран Прі Іспанії: Хемілтон здобув 92-й поул

Автор: Роман Галімон | 15 Сер, 2020
Льюїс Хемілтон

Гонщик Mercedes Льюїс Хемілтон став найкращим у кваліфікації та стартуватиме першим на гонці Гран Прі Іспанії.

У першій спробі першого сегменту гонщики Валттері Боттас та Макс Ферстаппен проїхали явно не найкращі кола й це дозволило Серхіо Пересу та Ленсу Строллу опинитися одразу за спиною Льюїса Хемілтона, який з часом 1.17.037 очолив Q1.

Шостий час показав Карлос Сайнс, за яким розташувався Шарль Леклер. А Себастьян Феттель знову був поза топ-10, як й клієнтські команди Ferrari, котрі явно не змогли підтвердити свою п’ятничну швидкість.

Отже за вихід у другий сегмент знову боролись лише гонщики Haas, Alfa Romeo та Williams, проте далі зміг пройти лише Кімі Райкконен.

Останні хвилини Q1 були напруженими, адже майже всі гонщики знову виїхали на трасу й так само на Soft, створивши майже «корку» в останньому повороті. Ферстаппен, Боттас та Леклер змогли підтягнутися до Хемілтона й натякнули, що готові боротися за перший ряд.

У другому сегменті гонщики Mercedes виїхали першими й одразу показали недосяжний час (1:16,013- Хемілтон), а Ферстаппен був вже у 0,5 секунди позаду. Враховуючи, що й нідерландець був у 0,3 секундах від Сайнса та Леклера, трійка кращих вирішила більше не виїжджати у Q2.

Проте інші гонщики влаштували справжню битву за вихід до Q3 й найкращий прогрес продемонстрували гонщики AlphaTauri, які змогли спочатку увійти у топ-10, але Феттель перевершив Квята на останніх секундах.

Сам же Феттель далі пройти не зміг, адже програв 0,002 секунди Ландо Норрісу, хоча фактично з топ-10 його «вибив» П’єр Гаслі, що показав п’ятий результат у Q2. У фінальній сегмент також не пройшли гонщики Renault та Кімі Райкконен.

У третьому сегменті команди зрозуміли, що якості треку не покращуються протягом сесії, а погіршуються. Тому ще до старту Q3 перед виїздом із піт-лейн вже стояли пілоти Racing Point.

Проте ця тактика для рожевих болідів не спрацювала: попереду них опинились гонщики Mercedes (Хемілтон взяв проміжний поул із часом 1:15.584) та Макс Ферстаппен, який відстав від лідера на 0,7 секунд, але все ж був кращим за Переса майже на 0,3 секунди.

Норріс, Леклер, Албон та Сайнс були щонайменше в 1,6 секунді від Хемілтона.

У другій спробі жоден гонщиків не зміг покращитись й Хемілтон залишився на першому місці протоколу. Це вже 92-й поул для британця. До речі, останні три гонки в Барселоні виграв теж Льюїс.

Отже враховуючи швидкість Mercedes, за перемогу з ними може поборотися хіба що Ферстаппен, якщо Red Bull знову вигадає оригінальну тактику. Проте всі гонщики топ-10 будуть стартувати на одному складі гуми – Soft.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Facebook та Twitter.