Боттас впевнено виграв спринтерську гонку Гран Прі Італії

Автор: Роман Галімон | 11 Вер, 2021

Гонщик Mercedes Валттері Боттас виграв 18-колову спринтерську гонку Гран Прі Італії, яка визначила стартову решітку недільних перегонів.

На старті Валттері Боттас впевнено пішов у відрив, в той час як Льюїс Хемільтон не зміг гарно почати гонку і його одразу обійшли Ферстаппен, гонщики McLaren (які до речі були на Soft) та П’єр Гаслі.

Проте вже у першому повороті Гаслі наздогнав один із McLaren й пізніше на прямій відламане переднє антикрило потрапило під болід. Гонщик не зміг контролювати машину, яка влетіла у бар’єри. На цьому гонка для француза була завершена.

Гоночна дирекція вивела автомобіль безпеки, який очолював пелотон до четвертого кола, поки болід AlphaTauri евакуювали з траси.

На рестарті Боттас знову почав впевнено відриватись, а Хемільтон застряг за гонщиками McLaren, які в свою чергу відставали від Ферстаппена.

До 7-го кола Валттері відірвався від Макса вже на 2 секунди й такий темп можливо був заданий фіном, аби команда Mercedes не надумала поміняти місцями своїх гонщиків (адже у заліку кожне очко важливе).

Тим часом, Ріккардо та Норріс не могли підтримувати темп дуету лідерів й до 13-го кола відстали на 11 секунд. При цьому, як не намагався Хемільтон випередити Норріса, на атакуючу позицію Льюїс так й не вийшов.

У першій десятці лише Перес зміг випередити Стролла й то не з першої спроби, й тому був змушений повертати позицію. Цю ситуацію навіть пізніше розглядали гоночні стюарди, проте без наслідків.

На 16-му колі мексиканець навіть наздогнав Джовінацці, який відмінно виступав цього вікенду (на відмінну Кубіци, який їхав у хвості пелотону). Проте двох кіл було замало, аби випередити італійця у рідних стінах.

Таким чином, Боттас впевнено виграв гонку й здобув «поул» завтрашньої гонки, отримавши за це три очки. Проте завтра фін стартуватиме останнім, адже команда Mercedes вирішила замінити забагато елементів у силовій установці гонщика.

Ферстаппен ж фінішував другим, але стартуватиме у недільній гонці першим.

Ріккардо здобув останній бал за третє місце в спринтерській гонці та стане на друге місце на завтрашній стартовій решітці.

Хемільтон стоятиме завтра на другому ряду поруч із Норрісом.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Facebook, Twitter та Telegram.


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest