Боттас здобув поул спринтерської гонки Гран Прі Італії

Автор: Роман Галімон | 10 Вер, 2021
Валттері Боттас

Гонщик Mercedes Валттері Боттас стартуватиме першим у суботній спринтерській гонці, адже на Гран Прі Італії вдруге цього сезону проводиться гоночний вікенд у новому форматі.

Всі гонщики отримали для п’ятничної кваліфікації комплект гуми Soft, а отже їхні результати мали виглядати більш менш порівняно.

Q1

Ландо Норріс спробував одразу показати непоганий темп McLaren із часом 1.21.681, але гонщики Mercedes одразу показали свою справжню швидкість – Хемільтон (1.20.543) та Боттас (1.20.804).

У другій спробі гонщики намагались «зачепитись» за аеродинамічний мішок попереднього боліда, проте ніхто не хотів за собою «тягнути» суперника. Це призвело до того, що на трасі в деяких поворотах гонщики групувались парами, а той квартетами, чекаючи відповідну «жертву» для «зачепу».

Проте інші гонщики, які проїжджали на повній швидкості повз такі групи були явно невдоволені.

Тим не менш, 16 гонщиків все ж вирішили поїхати й на третю спробу, адже трек продовжував швидко еволюціонувати. Майже всім вдалось покращити свої результати, але час Хемільтона не був покращений.

Цікаво, що результат Юкі Цуноди у останній спробі був анульований через порушення меж треку в повороті «Параболіка», який відтепер перейменований у «Поворот Альборето». Це дало змогу пройти далі Расселлу.

Із кваліфікації також вибули: Латіфі, Кубіца та гонщики Haas.

Q2

У другому сегменті машин вже було менше, а отже «корки» на трасі вже не було. Проте з’ясувалось, що у гонщиків Red Bull не було темпу.

Зокрема Перес благав команду про «зачеп», який явно не міг йому дати Ферстаппен, адже сам мав лише шостий результат із відставанням 0,7 секунд від Хемільтона (1.19,936).

Найближчими до британця були Боттас (1.20,032), Норріс (1.20,420) та Ріккардо (1.20,435). Навіть Гаслі (1.20,654) був швидшим за Ферстаппена.

Початок другої спроби команди намагались відтягнути максимально до кінця сесії, а отже за три хвилини до появи червоних ліхтарів всі боліди виїхали на піт-лейн й знову створили корку. При чому Феттель та Хемільтон ледь не збили механіка Alpine.

Тим не менш, на трасі пелотон розтягнувся й кожний отримав змогу показати найшвидше коло.

Гонщики Mercedes не покращили свої результати, а ось Норріс (1.20,059) та Ферстаппен (1.20.229) змогли до них підтягнутись.

Феттель, який програв кращому колу 0,997, очолив групу пілотів, що залишили кваліфікацію: Стролл, Алонсо, Окон та Расселл.

Q3

Завдяки потраплянню Гаслі до фінальної частини кваліфікації, у гонщиків Red Bull з’явився шанс на гарний час.

Й Ферстаппен завдяки «зачепу» за Гаслі зміг вийти за 1хв.20с, показавши 1.19,966. Проте в той час Хемільтон вже був на першому рядку – 1.19,949. Боттас же помилився у другій шикані й став лише 5-м (1.20,388), пропустивши Норріса (1.20,014) та Ріккардо (1.20,253) вперед.

Таким чином, «срібні стріли» теж були змушені використати сліп-стрім для лідера команди. В той час як для Ферстаппена «на допомогу» покликали Переса.

Проте, цього разу на диво більше часу відіграли гонщики, що були попереду. Боттас попри те, що «тягнув» Хемільтона показав 1.19,555 й здобув поул, а британець поступився йому 0,096 с.

Ферстаппен не зміг покращитись взагалі, а за ним у спринтерській гонці стартуватимуть гонщики McLaren.

Суботня спринтерська гонка відбудеться в час, коли зазвичай відбувається кваліфікація, й визначить стартовий порядок для недільної гонки, яка пройде у звичному порядку.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Facebook, Twitter та Telegram.


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest