Ферстаппен здобув поул Гран Прі Нідерландів із відривом 0,038 с

Автор: Роман Галімон | 04 Вер, 2021
Макс Ферстаппен

Гонщик Red Bull Racing Макс Ферстаппен показав найкраще коло на треку Зандворт й стартуватиме першим на домашньому Гран Прі Нідерландів.

Формула 1 повернулась на Зандворт вперше після 1985 року й трек спеціально готувався до цього ще минулого року, коли етап був скасований через карантинні обмеження.

Перед подіями суботи стало відомо, що Кімі Райкконен не зможе продовжити гоночний вікенд Гран Прі Нідерландів через позитивний тест на Covid. Місце фіна у боліді Alfa Romeo зайняв резервний гонщик Роберт Кубіца.

Тим не менш, боротьба за поул точилась, як завжди, між іншими гонщиками.

Q1

Макс Ферстаппен одразу з першої спроби показав 1.10.036 (на Soft) й розмістився на першому рядку, проте Льюїс Хемільтон був позаду лише у 0,147, але на гумі Medium. При цьому, британець на другому поспіль швидкому колі скоротив відставання до 0,078.

Під кінець першого сегмента стало зрозуміло, що трек почав швидко еволюціонувати й результати очікувались покращяться на секунду.

Так й сталося, адже протокол очолив Шарль Леклер з часом 1.09.859, а за ним розташувався Карлос Сайнс.

Проте багатьом гонщикам не вдалось показати свої кращі результати, адже вузька траса та банкінг перед стартовою прямою призвели до черги болідів перед останнім поворотом.

Саме в таку чергу «в’їхав» Себастьян Феттель на своїй останній спробі, коли Микита Мазепин, заблокував траєкторію німцю. Швидше за все, гонщика Haas чекає штраф.

Також далі не пройшли Серхіо Перес, який не встиг на швидке коло, Кубіца та пілоти Haas.

Q2

Другий сегмент вже всі гонщики розпочали на Soft й Ферстаппен знову почав із найкращого кола – 1.09,071. При цьому, Mercedes на м’якій гумі не міг відповідати темпу Red Bull й гонщики «срібних стріл» програвали 0,6 секунд на колі.

Більш того, навіть Ferrari Леклера на Soft змогла вийти на друге місце з часом 1.09,437, а П’єр Гаслі на третє – 1.09.541.

А ось Джордж Расселл, який увійшов у топ-5 Q1, намагався знову продемонструвати гарний результат. Що й не дивно, адже британець за крок від оголошення нового контракту й можливо із Mercedes (замість Боттаса).

Проте болід Williams перед останнім поворотом не зміг виконати те, що хотів гонщик й вилетів з траси, зачепивши бар’єри, що змусило гоночну дирекцію зупинити сесію за 3 хв.54 с до її кінця.

Тим не менш, болід №63 зміг вибратись із гравійної зони й повернутись до боксів, в той час як маршалам довелось почистити трек від нанесеного бруду перед бенкінгом.

Лише встигла відновитись кваліфікація й гонщики почали готуватись до швидкого кола, як Ніколя Латіфі не втримав свій Williams у 13-му повороті, коли проїжджав повз повільний болід Хемільтона.

Канадський гонщик опинився у бар’єрах й гоночна дирекція вирішила завершити Q2 достроково, адже залишилось лише 1,5 хвилини й потрібно було відновити шинні бар’єри.

До фінального сегменту не пройшли: обидва пілоти Williams, Норріс, Стролл та Цунода.

Q3

Початок останньої частини кваліфікації був відкладений на кілька хвилин та почався о 16:07 за місцевим часом.

Й знову Ферстаппен почав із найкращого кола – 1.08.923. Гонщики Mercedes змогли показати час лише за межею 1хв.09с. При цьому, Боттас (+0,298) був кращий за Хемільтона (+0,345).

Гаслі та Леклер, які увійшли до топ-5 першої спроби, були ще далі: 0,7с та 0,9 с відповідно.

У другій спробі Макс зміг покращитись не на багато, показавши – 1.08.885, але цього вистачило, аби втримати Хемільтона позаду. Льюїс на останньому колі суттєво додав (1.08,923) й показав другий час.

Боттас не зміг покращити свій час й залишився третім, а Гаслі випередив Леклера на стартовій решітці.

Сайнс, враховуючи його аварію у третій практиці, теж кваліфікувався непогано й був зовсім близько до напарника, а Джовінацці випередив обох гонщиків Alpine та Даніеля Ріккардо.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Facebook, Twitter та Telegram.


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest