Хемільтон став найкращим у кваліфікації Гран Прі Угорщини

Автор: Роман Галімон | 31 Лип, 2021
Льюїс Хемілтон

Гонщик Mercedes Льюїс Хемільтон здобув 101-й поул у кар’єрі Ф1 й сталося це на Хунгарорингу в рамках Гран Прі Угорщини.

Погода не сильно вплинула на суботні події на угорській трасі, хоча після п’ятничних практик дощ все ж був та «змив» напрацювання гонщиків.

Отже в першому сегменті кваліфікації лідери не поспішали виїжджати на трек, чекаючи поки аутсайдери трохи прикатають траєкторії.

Проте вже з першої спроби, як й очікувалось, Валттері Боттас, Льюїс Хемільтон та Макс Ферстаппен показують найкращі кола й нідерландець із результатом 1.16,214 очолює протокол Q1.

Цікаво, що за лідерами прилаштувався аж ніяк не Серхіо Перес, а Карлос Сайнс, який програвав Ферстаппену 0,4. Мексиканець був аж у секунді від напарника.

У другій спробі майже нічого не змінилось й кваліфікацію залишили Юкі Цунода, якому відремонтували машину після п’ятничної аварії, а також гонщики Williams та Haas. При цьому, Джордж Расселл вперше в сезоні не пройшов до Q2, а Міку Шумахеру не встигли зібрати болід після аварії у FP3.

 

Q2

У другому сегменті лише гонщики Mercedes та Red Bull виїхали на свої перші спроби з використанням комплекти Medium й одразу очолили протокол. Проте цього разу найкращий час показав Хемільтон – 1.16,553, а Ферстаппен був у 0,216 с позаду.

А ось третім та четвертим деякий час навіть були Фернандо Алонсо та Себастьян Феттель, які звісно були на Soft. Їх могли випередити гонщики Ferrari, але вдалось це зробити лише Шарлю Леклеру з часом 1.16,725 (й стати другим).

Сайнс, який йшов теж із непоганим результатом, вилетів в останньому повороті й змусив гоночну дирекцію вивісити червоні прапори.

Після поновлення сесії майже всі гонщики виїхали на Soft й лише Боттас спробував покращити свій 7-й результат, аби його не «вибили» з кваліфікації.

Проте покращився не лише фін, але й багато інших гонщиків: Ферстаппен показав справжній темп на м’якій гумі й з найкращим результатом (1.15,650) перевершив гонщика на другому місці, де опинився П’єр Гаслі, аж на 0,7 с.

Покращилось також багато й інших гонщиків. Й хоча Хемільтон та Боттас стали 6-м та 8-м, вони пройшли у фінальну частину кваліфікації.

В той же час кваліфікацію завершили: Ріккардо, Стролл, гонщики Alfa Romeo та Сайнс, який завершив сесію достроково.

Q3

Цікаво, що першу спробу Ферстаппен вирішив провести попереду двох Mercedes, хоча зазвичай робив навпаки. Навряд чи це вплинуло на темп нідерландця, але Макс зміг показати лише третій результат й жалівся на зчеплення.

Хемільтон взяв проміжний поул із часом 1.15,419 й був попереду Боттаса з перевагою 0,315 с. Третій результат Ферстаппена був гірший на 0,565 с. Інші гонщики були вже в секунді від лідера.

У другій спробі Ферстаппен виїхав вже позаду «Мерседесів», при цьому Хемільтон навіть «погрався» з нідерландцем на прогрівочному колі, намагаючись притримати болід RBR, аби той не розігрів шини. Й ця тактика спрацювала. При цьому британець так гальмував, що Перес та Гаслі навіть не встигли почати свої другі спроби.

Ані Хемільтон, ані Боттас, ані Ферстаппен не змогли покращитись у другій спробі й Льюїс здобув свій 101-й поул у кар’єрі Ф1. Проте після фінішу кваліфікації на британця чекали не овації вболівальників, а свист.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Facebook, Twitter та Telegram.


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest