У Формулі 1 знайшли «винуватця» на Гран Прі Абу-Дабі

Автор: Редакція | 19 Бер, 2022
Фінал Гран Прі Абу-Дабі

FIA дійшла висновку, що колишній директор гонок Формули 1 Майкл Масі діяв «сумлінно» під час торішнього суперечливого Гран Прі Абу-Дабі.

Після завершення детального розслідування подій фінального етапу торішнього сезону (Гран Прі Абу-Дабі), керівний автогоночний орган опублікував свої висновки в суботу перед першим Гран Прі у 2022 році в Бахрейні.

Крім наведення підсумків розслідування, Всесвітня рада автоспорту FIA також підтримала свої ключові висновки, які зазначають, що помилка була викликана поганими правилами та процедурними похибками, а не будь-яким навмисним зловживанням з боку Масі.

Ключовими в ситуації були статті 48.12 і 48.13 Спортивного регламенту Формули 1, в яких детально описано процес випуску колових та час перезапуску.

Масі діяв сумлінно

Фінальне коло Гран Прі Абу-Дабі

У висновках FIA зазначила: «З аналізу було видно, що можуть бути різні тлумачення статті 48.12 і статті 48.13 Спортивного регламенту Формули 1, і що це, ймовірно, сприяло застосуванню процедури.

«Також вважалося, що рішення щодо автомобіля безпеки наприкінці Гран Прі Абу-Дабі 2021 року, ймовірно, враховувало попередні дискусії, які чітко прояснили, що зацікавлені сторони Формули 1 (FIA, Формула 1, команди та пілоти) віддають перевагу закінченню гонок за Умови перегонів із зеленим прапором, а не позаду автомобіля безпеки, коли це безпечно.

«У поєднанні з метою фінішувати в умовах гонок із зеленим прапором, які застосовувалися протягом сезону 2021 року, у звіті встановлено, що директор перегонів діяв сумлінно та, наскільки йому відомо, з огляду на складні обставини, зокрема визнаючи значні обмеження часу для рішення, які необхідно прийняти, і величезний тиск, який чинився командами».

Ферстаппен – чемпіон

Чемпіон Ферстаппен на Гран Прі Абу-Дабі

Незважаючи на те, що помилки, допущені в Абу-Дабі, спричинили заклики до скасування результатів гонки, FIA чітко заявляє, що питання тепер твердо закрите.

У прес-релізі додано: «Результати Гран Прі Абу-Дабі 2021 року та чемпіонату світу FIA Формули 1 є дійсними, остаточними і не можуть бути змінені.

«Відповідно до правил, Mercedes подав протест стюардам після гонки, прагнучи змінити результати гонки. Стюарди відхилили протест, і Mercedes тоді мав можливість оскаржити це рішення в Міжнародному апеляційному суді FIA, але все ж вирішив не робити так.

«Інших доступних механізмів у правилах для внесення змін до гоночних результатів немає».

FIA замінила Масі на сезон 2022 року та внесла додаткові зміни до своїх процедур.

Тепер змінений процес інформування й отримання коловими дозволу на обгін лідерів буде автоматизованим.

«Процес ідентифікації колових досі був ручним, і людська помилка призвела до того, що не всім болідам дозволили самостійно роз’їхатися», – додали в FIA.

«У зв’язку з тим, що ручне втручання, як правило, пов’язане з підвищеним ризиком людських помилок, було розроблено програмне забезпечення, яке відтепер автоматизуватиме передачу переліку болідів, які повинні самостійно виїхати з кола.

«Крім того, нещодавно було оновлено Спортивний регламент Формули 1 2022 року, щоб пояснити, що «всі», а не «будь-які», боліди мають отримати дозвіл на виїзд з кола».

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Джерело: Motorsport.com


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest