Помер перший данський пілот Ф1 Том Белсо

Автор: Редакція | 13 Січ, 2020

Перший представник Данії у Формулі 1 Том Белсо пішов з життя у суботу, 11 січня після тривалої боротьби з раком шлунку.

«Данець з посмішкою», як його називали у паддоці, був механіком Volvo, який за свою гарну працю отримав шанс вийти на старт турінгової гонки, яку він одразу ж і виграв, а у 1969 році став чемпіоном скандинавського турінгу на Ford Escort.

Призові допомогли йому провести сезон у Формулі Ford, після чого Белсо перейшов до Формули Atlantic у 1971 році, де посів третє місце в чемпіонаті. 1972 рік Том провів вже у Формулі 2, але найвищим досягненням стало лише четверте місце в Альбі.

У Формулі 5000 справи пішли краще, і взявши участь у двох сезонах Європейського чемпіоната Rothmans, Белсо здобув перемогу в Снеттертоні у 1974-му.

У цей же період данець отримав шанс проявити себе у Формулі 1 і взяв участь у п’яти Гран Прі у складі команди Френка Вільямса. Проте, Белсо зміг кваліфікуватися лише у двох гонках, і його найкращим здобутком в Ф1 є восьме місце на Гран Прі Швеції.

У 1977 році Белсо виступав у Формулі 5000 в команді британського магната Джона Джордана, власника компанії з виробництва сухих сніданків, і в тому ж році, оцінивши можливості для бізнесу, заснував аналогічну компанію.

Востаннє Том Белсо взяв участь у перегонах у 2001 році на заході в Гудвуді за кермом Volvo 122S.


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest