Ферстаппен виграв у гонці помилок на Гран Прі Франції

Автор: Редакція | 20 Чер, 2021
Старт Гран Прі Франції

Гонщик Red Bull Racing Макс Ферстаппен здобув перемогу на Гран Прі Франції, попри помилки на старті та під час гонки.

Макс Ферстаппен майже втратив шанси на перемогу в першому повороті, коли втримавши лідерство на старті не вписався в поворот та був змушений повертатися на трасу по безпечній доріжці.

Зрозуміло, цим скористався Льюїс Хемілтон, який одразу вийшов вперед та почав контролювати гонку. Тим більше, Валттері Боттас впевнено закріпився на третьому місці, в той час як Серхіо Перес був попереду Карлоса Сайнса.

За Сайнсом йшли Гаслі, Леклер та Алонсо, але після 10-го кола іспанець почав втрачати місця й поступився Ріккардо, Норрісу та Феттелю, які «викинули» гонщика Alpine з топ-10.

На 15-му колі Леклер став першим, хто змінив свій комплект Medium на Hard (коли вже програв позицію Ріккардо). Проте монегаск виїхав аж на 18-й позиції.

Ріккардо заїхав у бокси на 17-му колі й це дозволило «підрізати» позиції не лише Гаслі, але й Сайнса.

На 18 та 19 колах свої піт-стопи зробили Боттас та Ферстаппен, але Хемілтона закликали лише на 20-му колі, хоча було очевидно, що «підрізка» працює дуже добре на цьому треку.

Льюїс виїхав якраз позаду Макса, а Перес очолив гонку.

Лідер змінився лише на 25-иу колі мексиканець заїхав за новими шинами Hard й повернувся четвертим, попереду Феттеля, який вийшов на 5-й позиції завдяки старту на «твердій» гумі. До речі, за німцем на аналогічній стратегії їхали Стролл та Окон.

Цікаво, що на 30-му колі стало зрозуміло, що кампаунд Hard не витримає до кінця гонки й доказом цьому став «провал» Леклера за межі топ-10. Й саме Шарль першим перейшов на Hard й зазнав проблем з гумою, й лідери теж почали розмірковувати на стратегією 2-х піт-стопів.

Мабуть, аби уникнути повторення гонки в Баку, вже на 33-му колі Ферстаппен отримає свіжий комплект Medium. Хоча міг спробувати доїхати лідером до фінішу.

Але у Mercedes вирішили не закликали своїх гонщиків на другу зупинку, адже тоді вони б виїхали позаду гонщиків Red Bull. Й на даний момент було не зрозуміло, яка команда зробила помилкове рішення.

Макс почав «зрізати» по дві секунди на колі й до 40-го вже був на відстані 5 секунд від лідера гонки й лише Боттас був попереду, адже Перес пропустив свого напарника без боротьби.

На 44-му колі Ферстаппен обходить, хоч й з боротьбою, Боттаса й залишається лише 9 кіл, аби скоротити відстань до Хемілтона, яка становила ті ж 5 секунд. А на 49-му колі гума Боттаса вже не могла чинити опір й Перес забрав собі третє подіумне місце.

Залишилось лише визначити переможця: за п’ять кіл до фінішу розрив між Льюїсом та Максом вже був 1,6 с, а британець вже вилітав в одному з поворотів.

Ферстаппену знадобилось навіть менше кіл – на 52-му нідерландець майже без боротьби обійшов Хемілтона й впевнено довів гонку до перемоги. Це вже 12 перемога для Макса й третя поспіль для Red Bull.

Хемілтон поступився 2,8 с на фініші, а Перес був від переможця у 8,8 с. Боттас зміг доїхати до фінішу четвертим з відставанням 14,4 с та явно буде ображеним на команду, яка не дослухалась його поради зробити два піт-стопи.

5-м та 6-м стали гонщики McLaren (Норріс та Ріккардо), а Гаслі, Алонсо, Феттель та Норріс здобули важливі очки для своїх команд.

Таким чином, Ферстаппен збільшив свою перевагу в заліку пілотів, так само як й команда Red Bull.

До речі, дві наступні гонки пройдуть на «батьківщині» Red Bull в Австрії, а отже варто чекати знову гарних виступів «енергійної» команди.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Facebook, Twitter та Telegram.


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest