Ферстаппен виграв домашню гонку Гран Прі Нідерландів

Автор: Роман Галімон | 05 Вер, 2021

Гонщик Red Bull Racing Макс Ферстаппен виграв гонку Гран Прі Нідерландів, в якій Льюїс Хемільтон намагався нав’язати свої правила гри.

Перед стартом стало відомо, що Серхіо Перес почне гонку з піт-лейн через рішення команди замінити двигун, так само як й Ніколя Латіфі, якому щоправда команда була змушена відновлювати болід після суботньої аварії.

На старті Ферстаппен без проблем втримав першу позицію, очоливши пелотон, а за ним розташувались Хемільтон та Боттас. Гаслі одразу почав відставати від топ-3, але все ж втримував за собою два боліди Ferrari.

У перші сім кіл запам’яталися лише дим із боліда Ріккардо, який так й не призвів ні до чого, перший піт-стоп Шумахера-молодшого та перегальмування Переса, у спробі випередити Мазепина. Перес був змушений коригувати свою стратегію на 9-му колі й команда змінила йому шини Hard на Medium.

На 11-му колі Феттель відкрив вже справжню хвилю піт-стопів, перейшовши з Soft на Hard та виїхавши передостаннім.

В той час лідери почали тактичну гру, аби з’ясувати на яку кількість піт-стопів хто їде. Хемільтон почав додавати у темпі й команда Red Bull спрогнозувала, що британець планує дві зупинки.

Коли на 21-му колі Хемільтон заїхав за новими Medium, у команді Red Bull вирішили одразу відповісти, закликавши Ферстаппена теж за шинами із жовтим маркуванням.

Таким чином, Боттас на 22-му колі став лідером гонки, але Mercedes ще раніше попереджала фіна, що він не боротиметься за перемогу.

Це означало, що Ферстаппену доведеться обганяти Боттаса на трасі, адже «срібні стріли» знову поставили «вінгмана» на захист позиції Хемільтона.

Гаслі відвідав бокси на 25-му колі й отримав Medium, на якому аж зміг проїхати до фінішу, тобто 47 кіл.

Ферстаппен виходить в лідери

На 30-му колі Ферстаппен наздогнав Боттаса та обійшов його на стартовій прямій, проте відрив Макс від Льюїса скоротився з 3-х секунд до 0,7 с. Боттас одразу поїхав у бокси й отримав Medium, виїхавши третім. А нідерландець знову почав відриватись перед рідними трибунами.

Тим часом, відтягнуті піт-стопи Сайнса (34 кола) та Леклера (35 коло) нічого не дали, адже гонщики Ferrari виїхали позаду Гаслі. Пілоти Скудерії отримали Hard, а отже збирались дотягнути до фінішу, або отримати вигоду від можливого автомобіля безпеки, який щоправда не з’явився.

На 40-му колі, коли відрив Ферстаппена збільшився до 3 секунд, Mercedes вирішила закликати Хемільтона в бокси. Проте Red Bull знову дзеркально відповіла й запросила Ферстаппена змінити гуму.

Проте Льїюс отримав свіжий комплект Medium, а Макс – новий Hard, адже свіжих «жовтих» у команди вже не було.

До речі, Боттас цього разу не опинився перед дуетом лідерів. Можливо, частково через необхідність пригальмувати, аби уникнути зіткнення з розвернутим болідом Феттеля.

Остання спроба

За кілька кіл стало зрозуміло, що Ферстаппен знову збільшує відрив від Хемільтона, а на 48-му колі британець почав говорити по радіо, що не дотягне до фінішу на своєму комплекті.

Тим не менш, Льюїс зміг додати й до 60-го кола розрив між лідерами скоротився аж до 1,4 секунди, проте на 61-му колі Хемільтон все ж відступив, адже шини просто «скінчились» й доїхати до фінішу.

Таким чином, Ферстаппен без проблем доїхав до картатого прапора, хоча індікатори його шин теж показували майже повний знос шин.

Єдине, що зміг зробити Хемільтон – взяти додаткове очко за швидке коло, адже свіжа гума надала свої переваги. Цікаво, що Боттаса також закликали в бокси колом раніше, аби той не забрав другу позицію Хемільтона, й фіна також попросили не показувати найшвидше коло, але фін трохи не послухав.

Боттас все ж був третім на подіумі, а Гаслі так й залишив гонщиків Ferrari позаду.

Проте, Леклеру та особливо Сайнсу було важко триматися на Hard наприкінці гонки.

Алонсо, який їхав на Medium, зміг явно краще зберегти гуму й пройшов Карлоса в боротьбі за 6-е місце. Й Перес теж майже випередив гонщика Ferrari, але йому не вистачило кіл. До речі, до цього мексиканець (на Soft) просто обходив своїх суперників один за одним та встиг посунути у десятці Окона та обох гонщиків McLaren (й боротьба між Серхіо та Ландо була гострою). Глядачі це помітили та нагородили Серхіо призом «Гонщик дня» й це на домашній гонці Ферстаппена!

Тим не менш, Ферстаппен знову очолив залік пілотів, але з відривом у три очки, а наступна гонка відбудеться вже за тиждень в Монці.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Facebook, Twitter та Telegram.


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest