Гонщик Red Bull Racing Макс Ферстаппен здобув перемогу на Гран Прі Абу-Дабі, яким Формула 1 завершила сезон 2022 року. Визначився й цьогорічний віце-чемпіон Ф1.
Не лише перша “десятка”, але й топ-15 обрали новий комплект Medium для старту. Магнуссен та Боттас взагалі обрали Hard, а Гаслі навпаки – Soft.
На старті Ферстаппен трохи замешкався, але цього було недостатньо, аби Перес зміг пройти напарника. Тим більш, Леклер у перших поворотах вже почав атакувати Переса.
LAP 1/58
Lift off for Hamilton after tussling with Sainz with Turn 6
The Mercedes driver runs wide and cuts the corner at Turn 7 #AbuDhabiGP #F1 pic.twitter.com/SnZuXWknZd
— Formula 1 (@F1) November 20, 2022
Тим часом, на четверте місце вийшов Хемільтон, а Сайнс спробував повернути свою позицію й навіть відтіснив Льюїса за межі траси. Проте британець все одно повернувся на трек 4-м. Пізніше (коли включили DRS) команда попросила Хемільтона віддати позицію. Однак Льюїс віддав місце й маже одразу за допомогою DRS вийшов на 4-ту позицію знову.
Норріс зміг пройти Расселла ще у першому повороті й тримав гонщика Mercedes позаду теж до увімкнення DRS. Після цього Джордж теж без проблем пройшов Ландо.
“Десятку” довгий час замикали Окон, Феттель та Алонсо. Лише на 7-му колі Феттель почав атакувати Окона.
LAP 8 & 9/58
Hamilton slips back to P6 after first Sainz then his team mate Russell sweep past him
Hamilton reports over the radio that he's losing power#AbuDhabiGP #F1 pic.twitter.com/d4Ny271xj4
— Formula 1 (@F1) November 20, 2022
На 8-му колі Сайнс все ж зміг повернути собі 4-ту позицію після обгону Хемільтона у другій зоні DRS й наступного кола Расселл теж обійшов Льюїса. У лідера Mercedes почались проблеми з машиною після проїзду “сосисочними” бордюрами траси, але команда довго не могла визначити причини втрати темпу.
На 14-му колі топ-10 виглядала так: Ферстаппен, Перес, Леклер, Сайнс, Расселл, Хемільтон, Норріс, Окон, Феттель, Алонсо.
LAP 12/58
Vettel has Ocon in his sights but also has Alonso breathing down his neck 👀#AbuDhabiGP #F1 pic.twitter.com/0cfrbcN1Bj
— Formula 1 (@F1) November 20, 2022
Після невеликого протистояння з Феттелем, Окон на 15-му колі все ж вирішив заїхати в бокси, звідки виїхав на Hard та на 15-му місці.
Далі всі у топ-10 теж вирішили їхати в бокси: Перес, Расселл, Норріс. При цьому повільний піт-стоп Рассела та небезпечний виїзд ледь не призвів до аварії з Норрісом.
Перес у свою чергу виїхав позаду Феттеля (який вже став 5-м на трасі), але Серхіо одразу обігнав Себа. Проте мексиканець помилився й німець з легкістю обійшов суперника та протримав його за собою до наступного кола.
LAP 16/58
Busy pit lane as Perez pits along with Russell and Norris
It's a slow stop for Russell and then he nearly collides with Norris 😮#AbuDhabiGP #F1 pic.twitter.com/JSfyw3wysB
— Formula 1 (@F1) November 20, 2022
Сайнс відвідав бокси на 18-му колі, а Хемільтон на 19-му й всі гонщики топ-10 продовжували отримувати новий Hard. Сайнс виїхав за парою пілотів Феттель-Алонсо, а Хемільтон за Ріккардо.
Феттель зміг протриматись на 4-й позиції до 20-го кола, поки Сайнс не обійшов його за допомогою DRS.
Лідер гонки Ферстаппен заїхав в бокси на 21-му колі й віддав лідерство Леклеру на одне коло, поки Шарль не змінив свій комплект на Hard.
На 23-му колі “десятка” виглядала так: Ферстаппен, Перес, Леклер, Сайнс, Расселл, Феттель (на медіум й без піт-стопа), Хемільтон, Норріс, Окон та Стролл.
Феттель швидко втрачав темп й програв позицію Хемільтону та Норрісу, адже їхав на 2 секунди повільніше за них та своїх конкурентів в цій гонці: Окона та Алонсо.
Команда планувала залишити Себа на стратегії з одним піт-стопом й закликала лише на 26-му колі, звідки він виїхав 19-м й на вживаному Hard.
LAP 28/58
Alonso pulls into the pits and is out of the race after suffering reliability issues ❌
A hugely frustrating end to his time with Alpine 😫#AbuDhabiGP #F1 pic.twitter.com/7pUclbsnsQ
— Formula 1 (@F1) November 20, 2022
В цей же момент, Алонсо завершив свою гонку в боксах (через втрати рідини в двигуні) й тим самим виступи за Alpine. Наступного року іспанець сяде на болід Феттеля.
Як виявилось, перехід на Hard почав грати на користь Ferrari й Леклер почав наздоганяти Переса.
LAP 34/58
Perez stops for a second time, more hard tyres for the Mexican who returns to the track in P6
Leclerc assumes P2 but will likely have to pit again #AbuDhabiGP #F1 pic.twitter.com/dGpTyS6ZDn
— Formula 1 (@F1) November 20, 2022
У Red Bull вирішили закликати Переса в бокси за новим Hard й “підрізати” стратегію Скудерії. На щастя, Серхіо виїхав 6-м й попереду Норріса. До Хемільтона був простір у 8 секунд й мексиканець мав вільний простір.
При цьому, хоча Леклер їхав на секунду повільше за Переса, команда спитала Шарля чи зможе він проїхати на своєму комплекті до фінішу. Проблеми могли виникнути наприкінці гонки, коли зчеплення просто б зникло. Проте міг з’явитись й сефеті-кар.
LAP 39/58
Latifi 💥 Schumacher
Replays show Schumacher tapping Latifi sending both drivers spinning off. The Haas driver gets a 5-second time penalty for causing a collision#AbuDhabiGP #F1 pic.twitter.com/EDmZe9EEdn
— Formula 1 (@F1) November 20, 2022
Й автомобіль безпеки ледь не з’явився, коли Шумахер та Латіфі зітнулись на трасі. Однак, обидва гонщики змогли продовжити гонку й все обмежилось жовтими прапорами.
На 40-му колі Сайнс та Расселл відвідали бокси й отримали Hard та Medium відповідно. Гонщики виїхали 6-м та 8-м, але одразу покращили свої позиції відповідно обігнавши Норріса та Стролла. Проте Перес обійшов їх обох й став 4-м.
В той же час, гонщики топ-3 (Ферстаппен, Леклер та Хемільтон) почали сумніватись у стратегії з одним піт-стопом й особливо скаржились Шарль та Льюїс.
LAP 45/58
Perez and Hamilton battle for P3 😮
The Mexican prevails… in the end#AbuDhabiGP #F1 pic.twitter.com/0m9yiyDmjs
— Formula 1 (@F1) November 20, 2022
До 47-го кола Перес зміг наздогнати Хемільтона й обійшов його, хоча й не з першої спроби. Тим часом, Феттель повернувся у топ-10 й почав наближатись до Ріккардо, але його обігнав Стролл й стало зрозуміло, що стратегія з одним піт-стопом працює не для всіх (фактично Феттель вже програвав Окону майже 20 секунд).
Зрозуміло, що Феттель поскаржився команді за неправильну стратегію, яка могла залишити його без очок у фінальній гонці.
Лише схід Хемільтона (гідравлічні проблеми із перемиканням передач) за три кола до фінішу дозволив Феттелю здобути єдине очко. Якби Себ приніс команді ще одне, то Aston Martin вийшла б на 6-те місце в КК (а це додаткові 12 млн доларів призових). Проте німець все одно став “гонщиком дня” Гран Прі Абу-Дабі.
His 15th(!) win of the year 💪@Max33Verstappen caps an outstanding season with a lights to flag victory in AbuDhabi! #AbuDhabiGP #F1 pic.twitter.com/Nh1Y9LLjn5
— Formula 1 (@F1) November 20, 2022
Тим часом, Ферстаппен із відривом у 7 секунд здобув свою 15-му перемогу в сезоні й підтвердив домінування Red Bull. Новий рекорд у Ф1 тепер навряд чи хтось швидко перевершить.
Тим не менш, друге місце Леклера дозволило монегаску стати віце-чемпіоном 2022 року, а Ferrari зберігла друге місце у Кубку Конструкторів (й знову ж таки додаткові призові у скарбничку Скудерії).
Перес став лише третім в гонці й заліку, а четвертим фінішував Сайнс. У міжсезоння обом командам доведеться явно попрацювати над мотивацією обох гонщиків.
Расселл привів єдиний болід Mercedes до 5-го місця, а Норріс із великим відставанням став 6-м. Окон, Стролл та Ріккардо стали відповідно 7-м, 8-м, та 9-м.
"Yes baby!"
Charles Leclerc celebrates clinching P2 in the drivers' championship 👏#AbuDhabiGP #F1 pic.twitter.com/WcUj7mPnze
— Formula 1 (@F1) November 20, 2022
Топ-3 вишукалась на стартовій прямій й крутили “донати”, проте глядачі чекали на Феттеля, який теж відзначив завершення кар’єри Ф1 смаженням гуми. У шоломі з надписом “Final lap” німець привітав всіх вболівальників й попращався із Формулою 1.
A final flourish for Seb! #AbuDhabiGP #DankeSeb pic.twitter.com/X4NrZBQxZF
— Formula 1 (@F1) November 20, 2022
Проте хоча сезон 2022 року тепер завершено, вже наступного тижня почнуться молодіжні тести в Абу-Дабі й підготовка до нового сезону.
#F1 – Provisional Classification of the 2022 @F1 Abu Dhabi Grand Prix 🇦🇪⬇#AbuDhabiGP pic.twitter.com/H9YUZaYjvT
— FIA (@fia) November 20, 2022
Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.