Ферстаппен виграв гонку Гран Прі Штирії

Автор: Роман Галімон | 27 Чер, 2021
Старт Гран Прі Штирії

Гонщик Red Bull Racing Макс Ферстаппен виграв домашню для власника команди гонку Гран Прі Штирії.

На старті Макс Ферстаппен спокійно пішов вперед, а Льюїс Хемілтон так само впевнено втримався за суперником.

Проте позаду було боротьби більше: на прямій після першого повороту Шарль Леклер чіпляє лівим правим колесом болід П’єра Гаслі й пробиває йому заднє ліве колесо. Обидва гонщики змушені їхати в бокси.

Більш того, в третьому повороті Гаслі опинився між болідами Williams та Haas й зачепив болід Ніколя Латіфі, чим відправив британця на піт-стоп.

Поки пелотон проїхав три кола, з боксів змогли виїхати Леклер та Латіфі. Для Гаслі гонка скінчилась.

Найбільше ж виграв на першому колі Даніель Ріккардо, який покращився на чотири позиції, але пізніше через тимчасові проблеми з двигуном знову повернувся на 13-у позицію.

Тим часом його напарник Ландо Норріс впевнено тримався на третій позиції аж до 10 кола, коли його обійшли Серхіо Перес та Валттері Боттас. При цьому, не можна забувати, що Норріс стартував на Soft, як й Перес.

Стролл та Алонсо, які перебували в цей момент на шостій та сьомій позиціях, теж їхали на «софті».

До 20-го кола Ферстаппен відірвався від Хемілтона на 4,3 секунди, й здавалось, що британець не міг атакувати або беріг шини для пізнішого піт-стопа.

Основна хвиля піт-стопів почалась на 27-му колі, коли Рассел заїхав у бокси та перейшов на Hard. Цікаво, що й лідери теж вирішили переходити на Hard, навіть, якщо перебували на Soft.

Через проблеми із заднім лівим колесом на піт-стопі, Перес опинився позаду Боттаса, але Ферстаппен повернувся лідером із відривом у 4,5 с від Хемілтона.

Норріс протримався на Soft до 31-го кола й виїхав шостим, пропустивши лише Сайнса, який їхав на Medium. Він опинився попереду групи Райкконен, Ріккардо, Леклер та Окон, в якій лише монегаск на той момент робив зупинку.

Чи потрібен другий піт-стоп?

На своїх стратегіях шинна компанія Pirelli прогнозувала перед гонкою лише один піт-стоп із переходом з «софта» на «медіум» й навпаки.

Проте майже після хвилі піт-стопів між Ферстаппеном та командою Red Bull відбувся радіообмін, який припускав можливий другий піт-стоп. Й команда Mercedes теж обговорила таку можливість.

Тим більше, що Леклер на 39-му колі зробив другу зупинку й перейшов на Medium, виїхавши 14-м, після чого почав свій прорив.

Проте на 50-му колі стало зрозуміло, що сенсу в другому піт-стопі для лідерів немає, адже темп у всіх був пристойний. Перес наздоганяв Боттаса, а Ферстаппен вже на коло наздогнав Норріса, який був на 5-й позиції.

Тим не менш, команда Red Bull вирішала закликати Переса за свіжим комплектом Hard, аби забрати очко за найшвидше коло, а також спробувати спровокувати Mercedes на додаткові зупинки.

Наочно вигоду двох піт-стопів демонстрував Леклер, який за кілька кіл вийшов на 7-му позицію, обійшовши Стролла, Алонсо, Цуноду та Феттеля в прямій боротьбі.

Цікаво, що на останніх колах лідери (принаймні боліди Mercedes) стали настільки повільними, що колові почали їх обганяти: зокрема, Сайнс обійшов Хемілтона.

Лише за два кола до фінішу, коли стало зрозуміло, що відрив від Ферстаппена у 15 секунд не скоротити, а Боттас був позаду у 30 секундах, Хемілтона закликали на «безкоштовний» піт-стоп, аби здобути додаткове очко, яке ще може знадобитись в заліку.

Боттас все ж не побачив атак Переса, хоча мексиканець майже наздогнав фіна на останньому колі.

Норріс так й фінішував коловим по відношенню до лідера, а за ним фінішували два гонщика Ferrari, чим принесли команді очки, що важливо після провалу на минулому Гран Прі.

Замкнули призову «десятку» Стролл, Алонсо та Цунода. А гонщиком дня став Леклер.

Гонку не закінчили Гаслі, який зійшов ще на початку, й Расселл, який зупинився на 40-му колі, адже команда так й не змогла усунути проблеми, які з’явились на першому піт-стопі.

Наступна гонка Ф1 відбудеться також на Ред Булл Ринзі й матиме вже звичну назву Гран Прі Австрії.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest