Ферстаппен виграв дощову кваліфікацію Гран Прі Канади

Автор: Редакція | 19 Чер, 2022

Гонщик Red Bull Racing Макс Ферстаппен став найкращим у дощовій кваліфікації на трасі імені Жиля Вільньова, де відбувається Гран Прі Канади 2022 року.

Через пандемію коронавірусу Формула 1 оминала Канаду кілька років й лише тепер приїхала на міську трасу Монреаля. Вочевидь, природа не могла натішитись такою подією й просто залила в суботу весь трек водою.

Третя практика пройшла за дощових умов й виявила цікавих лідерів (зокрема, йдеться про Фернандо Алонсо та Себастьяна Феттеля), але під час кваліфікації умови не змінились.

Ще до кваліфікації стало відомо, що Шарль Леклер та Юкі Цунода отримали повністю нові силові агрегати й через штрафи будуть змушені стартувати останніми, не зважаючи на будь-який результат у кваліфікації.

Q1

Тим не менш, перед першим сегментом кваліфікації дощ зупинився й всі гонщики поспішили виїхати на трасу й розпочали її «сушити» на дощових шинах Wet.

Задача для кожного гонщика була проїхати якомога більше швидких кіл, поки хтось не спричинить червоні прапори. Отже всі залишались на трасі всю сесію, поступово покращуючи результати.

Після 11 кіл на треку найкраще коло в Q1 показав Ферстаппен (1.32.219), а одразу за ним у 0,058 був Алонсо.

Остання п’ятірка, яка вибула з кваліфікації виглядала так: Гаслі, Феттель, Стролл, Латіфі та Цунода.

Леклер також вирішив далі не виступати й пішов на зважування та давати інтерв’ю. Далі боротися не було причин: машина вже була перевірена, а стартова позиція все одно була б останньою.

Q2

На другий сегмент кваліфікації деякі гонщики (Haas, Alpine, Ріккардо, Албон та Сайнс) вирішили одразу виїхати на Intermediate, й Алонсо показав, що «проміжні» на дві секунди швидші за «дощові».

Проте майже одразу вилетів Албон й спровокував жовті прапори, а пізніше Перес (теж на Intermediate) опинився в бар’єрах й не зміг виїхати звідти заднім ходом.

Гоночна дирекція зупинила сесію червоними прапорами за 9 хвилин до кінця. Машину Red Bull Racing евакуювали з траси з відламаним переднім антикрилом, а кваліфікація була відновлена о 16:43 за місцевим часом.

Цього разу вже всі гонщики обрали гуму Intermediate для своїх швидких кіл й Ферстаппен почав свою послідовність кіл із результату 1.27.764, який був покращений до 1.26.270 на наступному колі, а потім до 1.25.201, а на фінальному колі до 1.23.746.

Інші конкуренти відстали більше ніж на секунду, хоча періодично все ж покращували час нідерландця.

За підсумками Q2, кваліфікацію залишили: Боттас, Албон, Перес, Лелер й Норріс, у якого виникли проблеми з двигуном.

Q3

Макс Ферстаппен

Виїхати на сліках в фіналі кваліфікації гонщики не наважились, адже траса все ще була мокрою, а деінде були калюжі на траєкторії.

Очікувано, Ферстаппен знову став кращим вже з першої спроби із часом 1.22.701, в той час як Сайнс, який тепер наодинці захищав червоні кольори, був аж в 1,1 с у першій спробі, але підібрався до 0,231с у другій.

Алонсо програвав біля 0,3 с, а далі Шумахер та Расселл відставали вже на 0,7 та 0,8 с.

Всередині сесії деякі гонщики (Ферстаппен, Сайнс, Расселл) вирішили заїхати в бокси. При цьому Джордж перейшов на сліки Soft у спробі скористатись підсиханням траєкторій, проте вже у другому повороті британця занесло.

В той же час Ферстаппен покращився до 1.21.620, а Хемілтон показав другий час -1.22.891.

Але вже після картатого прапору Макс пришвидшився до 1.21.299, а Сайнс вийшов на друге місце (1.22.096). Проте останнім їхав Алонсо, який й виборов друге місце на старті з часом 1.21.944.

Хемілтон стартуватиме 4-м, попереду пілотів Haas, а на четвертому ряду будуть Окон та Расселл, який так й не перейшов на Intermediate. Десятку замкнули Ріккардо та Чжоу.

Схоже, що після чотирьох поспіль поулів Леклера, тепер у Ферстаппена буде виклик у вигляді втриманні лідерства. Єдиною загрозою для нідерландця вважається Сайнс, але за проривом Переса та Леклера теж буде цікаво спостерігати.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest