Ферстаппен та Хемілтон стартуватимуть із першого ряду Гран Прі США

Автор: Роман Галімон | 24 Жов, 2021

Гонщик Red Bull Макс Ферстаппен став найкращим у кваліфікації Гран Прі США, проте Льюїс Хемілтон не відпустив далеко свого суперника.

Попри прогнози дощу всі практики відбулись за сухих умов й дозволили гонщикам «нащупати» межі Траси Америк, адже минулого року Ф1 до США не приїжджала.

Більш того, навіть за наявності такого «накату», майже всі гонщики одразу виїхали на трек у першому сегменті кваліфікації. Й всі боліди були на гумі Soft.

Пілоти Red Bull майже одразу очолили протокол з часом 1.34.521 у Макса Ферстаппена й 1.34.551 у Серхіо Переса. Цікаво, що посунули їх звідти зовсім не гонщики Mercedes, а McLaren, а точніше – Даніель Ріккардо з часом 1.34.407. Але не надовго.

Дует «енергетичної» команди знову забрав два перших рядки: 1.34.352 (Макс) та 1.34.369 (Серхіо).

В останній спробі лідери вже не змогли покращитись, й цікаво що пілоти Mercedes відстали від лідера аж на 0,4 с. А очолив протокол Шарль Леклер, який несподівано проїхав коло за 1.34.153.

В останній п’ятірці опинились: Стролл, Латіфі, Райкконен та пілоти американської команди Haas.

Q2

Пілоти Mercedes виїхали першими з боксів на другий сегмент кваліфікації, й Боттас очолив цей дует, аби Хемілтон отримав кращий сліп-стрім позаду.

При цьому більшість гонщиків, які претендували опинитись у топ-10, виїхали на Medium, аби на ньому ж й стартувати у завтрашній гонці. Проте, наприклад, Сайнс обрав Soft.

Ферстаппен одразу показав свої претензії на поул й встановив 1.33.464, при тому що гонщики Mercedes знову були на 0,3 с гіршими.

А ось час першої спроби Переса та Ріккардо були анульовані за порушення меж траси, що дало можливість сформувати топ-5 таким чином: Ферстаппен, Хемілтон, Норріс, Леклер, Боттас.

Перес вирішив першим виїхати на другу спробу, аби мати можливість проїхати принаймні ще два «летучих» кола, якщо одне знову анулюють. Й Ріккардо послідував за ним. Обидва змогли показати лише 7-й та 9-й результати відповідно.

Лідери ж залишились в боксах, й лише Норріс проїхав установче коло, адже побачив, що загроз з боку інших пілотів немає.

Навіть на компаунді Soft гонщики Цунода, Феттель на Алонсо не змогли пройти до топ-10. Кваліфікацію також залишили Окон на Medium, якого в сліп-стрімі тягнув Алонсо (за що обидва подякували команді по радіо), й Расселл, результат якого був анульований за порушення меж траси.

Q3

Гонщики Mercedes знову виїхали першими на трасу й тепер вже на Soft. Хемілтон встановив орієнтир 1.33.564, який одразу покращив Боттас – 1.33.475.

Проте вже за хвилину Ферстаппен покращив час «срібних стріл» знову на 0,3 с – 1.33.199. Але чого ніхто не очікував Перес зміг перевершити результат напарника – 1.33.180 й забрав проміжний поул собі. Галас від майже місцевих для мексиканця трибун було чутно дуже добре.

На другу спробу Хемілтон та Боттас знову виїхали парою й фін явно збирався «тягнути» британця в «аеродинамічному мішку». А вплив вітру на трасу та боліди лише посилювався й на піт-лейн навіть закрапав дощ.

Тим не менш, всі гонщики змогли без проблем завершити свої швидкі кола.

Хемілтон видав феноменальні 1.33.119, але Ферстаппен зміг покращитися знову – 1.32.910. Основні претенденти вже всьоме цього сезону стартуватимуть з першого ряду.

До речі, для Ферстаппена це вже 12-й поул у кар’єрі Ф1, й 9-й цього сезону.

А ось Перес та Боттас не змогли суттєво покращитись й стали 3-м та 4-м у протоколі. При цьому, фіна чекає штраф у п’ять місць за заміну двигуна.

Цікаво, що наступні місця у протоколі посіли командні дуети: Леклер-Сайнс, Ріккардо-Норріс, Гаслі-Цунода.

Після кваліфікації всіх глядачів чекає концерт за участі Біллі Джоела, а також дощ, який може суттєво змінити характеристики траси перед гонкою й, можливо, залишиться на трасі до старту перегонів.

А вже завтра на нас чекає боротьба між Ферстаппеном та Хемілтон одразу від першого повороту.


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest