Ферстаппен впевнено здобув поул на Гран Прі Франції

Автор: Роман Галімон | 19 Чер, 2021
Макс Ферстаппен

Гонщик Red Bull Racing Макс Ферстаппен став найкращим у кваліфікації Гран Прі Франції та стартуватиме першим у завтрашній гонці.

Не встигла кваліфікація Гран Прі Франції початись, як Юкі Цунода вилітає на своєму першому ж швидкому колі у першому ж повороті. Враховуючи небезпечність положення боліда та неможливість зрушити застряглу машину, гоночна дирекція вирішила зупинити сесію червоними прапорами.

Враховуючи, що у команд залишилось лише 14 хвилин на кілька спроб, майже всі гонщики одразу виїхали на трасу.

Після першої хвилі швидких кіл найкращим став Макс Ферстаппен ыз часом 1.31,001, а одразу за ним був Серхіо Перес (+0,559). Й лише далі гонщики Mercedes.

Пізніше Хемілтон зміг покращитись до другого результату (+0,2), але інші гонщики відклали свої другі спроби на останні хвилини.

Але сесія знову була зупинена червоними прапорами, адже Мік Шумахер розбив свій Haas за дві хвилини до кінця Q1. Цим він зіпсував заїзди Ленсу Строллу, перший результат якого був анульований через виїзд за межі траси у шостому повороті.

Також далі у кваліфікації не пройшли: Латіфі, Райкконен, Мазепин та Цунода. Цікаво, що Шумахер-молодший вперше у кар’єрі Ф1 пройшов до другої частини кваліфікації, але не зміг в ній взяти участь через зруйновану підвіску.

Q2

На другий сегмент кваліфікації гонщики топ-команд виїхали на Medium й цікаво, що Перес показав 1,30,971 та випередив напарника (й навіть його час у Q1 на Soft).

Проте Хемілтон зміг майже одразу відповісти часом 1,30.959, що було лише не 0,012 краще. А в останній спробі Боттас вивів дует Mercedes на перші рядки протоколу з часом 1,30,735. Таким чином, «срібні стріли» були явно швидшими на Medium, а не на Soft.

В інших гонщиків особливої боротьби не вийшло, лише Леклер ледь «проліз» у Q1, в той час як Фернандо Алонсо впевнено опинився в топ-10.

Далі не пройшли: Окон, Феттель, Рассел, Джовінацці й Шумахер, який зі зрозумілих причин не проїхав жодного кола.

Q3

Очікувано на «софті» краще поїхали гонщики Red Bull й Ферстаппен становив планку проміжного поула на рівні 1,30,325. Хемілтон зміг відповісти лише 1,30,711. За ними були Перес (+0,539) та Боттас (+0,801).

У другій спробі всі претенденти знову додали, але більше всіх це зробив нідерландець – 1,29,990. З цим часом нічого не змогли зробити суперники й розташувались у такому порядку Хемілтон, Боттас та Перес.

Гонщики поза топ-4 були вже у 0,8 секунд позаду й там Сайнс випередив Гаслі та Леклера. Норріс, Алонсо та Ріккардо замкнули топ-10, але їхні результати були поза секундою.

Не дивлячись на вже доволі довгу кар’єру Ферстаппена у Ф1, це лише його п’ятий поул. Й тепер залишається сподіватись, що він зможе довести завтрашню гонку Гран Прі Франції до картатого прапору.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Facebook, Twitter та Telegram.


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest