Іллюк здобув «золото» для України на перших іграх FIA Motorsport

Автор: Роман Галімон | 03 Лис, 2019

Український гонщик Дмитро Іллюк здобув першу золоту медаль на перших іграх FIA Motorsport, отримавши перемогу в змаганнях Кубка Дріфту. За кермом Nissan 200SX, Іллюк переміг Міхала Райхерта в фінальному заїзді та привів свою команду до перемоги у Валлелунзі.

Учасники змагань пройшли до Топ-16 після кваліфікаційних заїздів у п’ятницю, але не всі потрапили на старт у суботу. Боротьба відбувалася у форматі «нокауту»: із топ-16 гонщики вибували, а переможці переходили до чвертьфіналу, а потім півфіналу. Золото та срібло були розіграні у грандіозному фіналі, а бронзу присудили переможцю в заїзді за третє місце.

QUALIFYING – DRIFTING – FIA MOTORSPORT GAMES 2019

🌍 #FIAMGames is a new multi-disciplinary contest that features 6 cups: – GT- Touring Car- F4- Drifting- Karting Slalom- Digital Hosted by Rome from 31 Oct-3 Nov, competitors from across the globe will chase gold, silver and bronze in the colours of their national flag.Follow all the track action live.

Опубліковано FIA Motorsport Games Пʼятниця, 1 листопада 2019 р.

Найважливіший момент у заїздах топ-16-го відбувся, коли Білорусь вибила Литву. Бенедікташ Чирба був одним із лідерів, але його вечір закінчився зарано, коли Дмитро Нагула випередив литовця та пішов до чвертьфіналу.

В інших дуелях не було такої гарячої боротьби, оскільки Росія, Фінляндія та Україна спокійно пройшли Угорщину, Кувейт та Естонію відповідно та отримали одностайне рішення суддів.

Але суддівська лава розгубилась, коли мова зайшла про змагання між Італією та Латвією, які вимушені були двічі проїхати у топ-16! І лише третій заїзд – влаштований під дощем – визначив, що Федеріко “Шериф” Шеріффо переміг Едмундса Берзіньця, та представник країни-господаря відправився у чвертьфінал.

Проте дві команди пройшли топ-16 без опору: Португалія пройшла через проблеми з двигуном у Грузії, а гремліни коробки передач розгромила надії Австрії та забезпечили безпечний прохід Чехії.

Чвертьфінал розпочався з протистояння Португалії та Чехії, але всі троє суддів не змогли вибрати переможця, і потрібно було проведення другого заїзду, аби вирішити, хто вийде у півфінал. Врешті-решт перемогу над Діуго Мануелем Діасом Кореєю здобув Міхал Рейхерт, усунувши вчорашнього найкращого кваліфікатора.

Далі, Росія здолала Норвегію за повної підтримки суддів, а «Шериф» вивів Італію у півфінал із чудовою боротьбою проти Нагули з Білорусі, здобувши теж одностайне рішення. Нарешті, у рівному протистоянні Іллюк обіграв Югу Пьятлааксо, та забезпечив, аби Україна посіла місце серед півфіналістів, тоді як Фінляндія втратила потенційну медаль.

У півфіналі Рейхерт захищав Чехію від російського гонщика Федорова, а місцевий герой Шеріффо «дістався» в суперники Іллюку. Перша дуель закінчилась впевненою перемогою Рейхерта та забронювала йому місце у фінальній битві. А у другій місцеві вболівальники побачили програш італійського гонщика Іллюку.

У боротьбі за третє місце, у Шеріффо «здали нерви» й він майже одразу відправив Федорова в гравійну зону безпеки. Після тривалих роздумів перемогу присудили на користь Федорова.

Зважаючи на той факт, що на теренах була золота медаль, фінал майже напевно мав відбутися не в один заїзд. Саме так й сталося, адже перший двобій призвів до розрізненого рішення суддів, й Рейхерт та Іллюк мали знову виїжджати. Другий заїзд також був рівний, але після роздумів судді врешті віддали перемогу Іллюку.

Українець став першим, кого нагородили золотою медаллю на перших іграх FIA Motorsport. Разом із ним на подіумі стояли Рейхерт і Федоров.

Дмитро Іллюк сказав після змагань: «Ми це зробили! Дякуємо всім, хто підтримував і вірив у нас. Я відчув підтримку, і я дуже радий. Здобуття золотої медалі було ціллю з самого початку, бо я був першим, хто був зареєстрованим в українській команди. Я почуваюся гордим, що зробив це».

Галерея FIA Motorsport Games
Фотограф: FIA Motorsport Games
Фотограф: FIA Motorsport Games
Фотограф: FIA Motorsport Games
Фотограф: FIA Motorsport Games
Фотограф:
Фотограф: FIA Motorsport Games
Фотограф: FIA Motorsport Games

Додати свій коментар


Pin It on Pinterest