«Кубок Чайки»: Свято швидкості в обличчях

Автор: В'ячеслав Щербина | 02 Лис, 2019

Розповідь про гонку, тим більше присвячену Дню Автомобіліста, не має права не бути доповненим альбомом персоналій пілотів, та й не тільки їх.

А настрій всіх, хто знаходився в цей день на Автодромі «Чайка», дійсно був святковим. Хіба що тільки в самому кінці, у «переможених» (і не тільки у них) він виявилося трохи «зіпсованим». Але це спорт, і програш, як і безкомпромісна боротьба на трасі, з подальшим «розбором польотів» – це його невід’ємна частина …

Незважаючи на похмурий й сірий ранок, настрій у всіх пілотів був піднесений і бойовий. На фото: після двох впевнених перемог – лідер заліку «Турінг» «Кубка Чайки» Сергій Юнашев, Сергій Бабак, який не виступав пару років у «кільці», Вадим Конончук, який нарешті вийшов на старт і в «Кубку Чайки» вже в ранзі 3-кратного Чемпіона України, а також Максим Волинець, який повернувся в кільцеві гонки після значної перерви. У трьох з них, особливо у Вадима і Максима, після фінішу приводу для відмінного настрою додасться.

Ранок для всіх починався взаємними привітаннями з Днем Автомобіліста. Гонки, що проводяться в цю дату, завжди нагадують зустріч старих друзів. На фото механік команди SDrive, Максим Волинець та ветеран радянського і українського автоспорту Леонід Протасов, також в минулому організатор безлічі кільцевих гонок і багаторічний Директор Автодрому «Чайка», який без всякого перебільшення підняв його з руїн і вдихнув в нього другу молодість.

Святкового настрою «перепало» і місцевому «звірові» від Володимира Апостолюка – в минулому багаторазового Чемпіона України з картингу, а потім і «великого кільця», нині засновника команди Sport Car Service, що виконує роль тренера для багатьох пілотів.

Бухгалтеру Автодрому «Чайка» Аллі Евграфовні на Фіналі «Кубка Чайки» знайшлася не тільки «грошова» робота, а й адміністративна.

Невід’ємною частиною кожної гонки є ранковий Брифінг для пілотів і Представників команд. На фото Вадим Конончук, Сергій Бородін, Вадим Євтушенко і його батько Дмитро, який призвів своїх синів на «кільце» і виконує роль Представника їхнього сімейної гоночної команди.

У День Автомобіліста на брифінгу в якості гостей були присутні і ветерани, причому не тільки українського автоспорту. На передньому плані легендарний Валерій Іванович Бобов. Більше відомий всім просто як «Боб», він є багаторазовим Чемпіон України з водномоторного спорту на глісерах, який у свої 77 років досі виступає і складає конкуренцію тим, хто годиться йому в онуки!

Далі на фото: Леонід Протасов, Микита Анпілогов, Павло Мар’яненко, Антон Поляничко, виконуючий роль спортивного комісара Заслужений тренер України Борис Запольський, Максим Волинець та Владислав Сінані.

А деякі ветерани українського автоспорту були присутні на перегонах аж ніяк не в ролі гостей! Леонід Леонов є незмінним директором більшості кільцевих гонок, а також головою Комітету кільцевих гонок ФАУ, тоді як Віктор Олексійович Поваров «струснув старовиною» по-іншому – на Фіналі «Кубка Чайки» він очолював КСК.

Мабуть, для кого навіть ця святкова гонка не давала особливо часу насолодитися відповідним настроєм, так це механікам команд. Перевести дух вони могли хіба що тільки під час самих заїздів. Цей механік всього за пів години усунув проблеми на першому тренуванні з «відстебнутою» полувіссю на «Калині» Руслана Сєрова, який встиг виїхати не тільки на кваліфікацію, але і навіть на друге тренування!

Механікам SDrive цього разу теж довелося «попітніти» з екстреної заміною зчеплення на «Калині» Владислава Сінані, що вийшло з ладу в кінці другого тренування прямо перед кваліфікацією. Не без допомоги засновника і директора цієї команди Андрія Бондаря, який не боїться «забруднити руки», робота була зроблена менш ніж за годину і Владислав встиг виїхати на кваліфікацію.

Сергій Бородін традиційно виконував роль «людини оркестру» – пілот, інженер і механік, а часом ще й тренер для початківців пілотів. Пересівши на більш потужну «вісімку» Олексія Дьяченко, на Фіналі «Кубка Чайки» Сергій «відразу» посів друге місце в заліку «Турінг».

Проїхавши на новій для себе машині 2-й етап «Кубка Чайки» швидше в «тестовому режимі», на Фіналі після кількох спекотних баталій Максим Волинець переміг в заліку «У-1600». Так що його по-справжньому переможні емоції відразу після фінішу були цілком обгрунтовані …

… проте незабаром настрій Волинця виявився «зіпсованим». Хоча офіційних протестів ніхто з суперників на Максима не писав, в приватному порядку, тим більше відразу по-фінішу, дехто висловив йому «в обличчя» свою «думку». На даному фото Сергію Бабаку явно було що сказати Волинцю, і це не дивлячись на те, що сам Сергій виступав у «своєму окремому» заліку, не будучи прямим суперником з Максимом …

… також хоча вони й виступали в різних заліках, і Сергію Бєляєву довелося чималу частину гонки боротися з Волинцем буквально – за місце на трасі. Причому для Максима в ті моменти йшлося про битву з початку з Антоном Поляничко, а потім з Вадимом Євтушенко за перемогу в «У-1600», тоді як сам Бєляєв боровся за друге місце в «Турінг» з Бородіним. За іронією, на останніх колах Сергій і Максимом відверто «заважали» один одному – буває і таке в гонках, об’єднаних відразу для декількох класів.

Але, мабуть, найбільше претензій до Максима Волинця після гонки були у гоночного сімейства Євтушенко, включаючи відсутнього на старті «Кубка Чайки», але вже 4-кратного Чемпіона України Андрія Євтушенка. (На фото праворуч).

Проте, будучи незадоволеними жорсткою обороною суперника, яка супроводжувалася зіткненням, що мало не призвела до аварії, Євтушенки не тільки не стали подавати протестів, але й нічого не висловлювали супернику, обмежившись буквально недобрими поглядами на його адресу.

А ось у Олега Сокирби, так само як і у його «прекрасної половини», цього дня були приводи тільки для позитивних емоцій. Ще б пак, прийшовши в автоспорт всього пару гонок назад, при цьому не маючи абсолютно жодного гоночного досвіду до цього, цього разу, нехай і «за відсутністю» реальних суперників, Олег вперше в житті очолив подіум. Більш того, «як бонус», завдяки своїй стабільності, Сокирба ще й очолив підсумкові протоколи «Кубка Чайки» в заліку «Супер Турінг»!

Ставши 2-м і 3-м в «Супер Турінгу», Вадим Кушнір та Олексій Савчук теж були задоволені своїми фінішами. Вадим прийшов у кільцеві гонки на початку цього сезону, до цього теж не маючи жодного автоспортивного досвіду. Для Олексія Фінал «Кубка Чайки» став дебютом на «великому кільці», правда, після чималої кількості стартів в «малому кільці» – дисципліни Тайм-Аттак.

На задньому плані Олег Грицай, а також Максим Волинець, який вивчає ступінь пошкоджень на своєму автомобілі після відразу декількох боїв на трасі, що супроводжувалися контактної боротьбою.

Хронометристу гонки Валерії Несік довелося не тільки весь день боротися спочатку зі своїм ноутбуком, а потім і самою системою та постійними помилками транспондерів, а й займатися іншими питаннями. Зокрема вона завідувала кубками, які нехай і з настанням темряви, все ж знайшли своїх володарів.

Щоб не «заважати» учасникам, які серйозно поставилися до гоночної серії «Кубок Чайки», вийшовши вперше за пару років на старт в «кільці», Сергій Бабак вирішив заявитися в «свій окремий» залік. Таким чином, хоча на трасі Сергій і боровся з іншими пілотами на «ВАЗах», в реалії він не відбирав у них очки. Однак казус стався вже на нагородженні.

Судячи з усього, сталася недомовленість між суддівством і організатором. Разом із Бабаком на «Кубку Чайки» вперше з’явився і клас GT Open, в якому на двох попередніх етапах ніхто не виступав, відповідно ніхто не заготовляв кубки й для цього заліку …

… проте, після невеликого комічного очікування на вершині подіуму, а будучи єдиним учасником у GT Open, природно Сергій Бабак офіційно в ньому й переміг, ще через пару нагороджень інших заліків, Сергій все ж отримав заслужений кубок з рук Організатора «Кубка Чайки» Анатолія Єрмакова.

Як вже було сказано, для Олексія Савчука Фінал «Кубка Чайки» став першою «професійною» кільцевою гонкою в життя. Поступившись Олегу Сокирбі, який виступає також на «БМВ», але незрівнянно більш потужною, дебютант піднявся на другу сходинку подіуму, отримавши кубок із рук Заслуженого тренера України Бориса Запольського, який був на цій гонці одним із трьох «суддів» КСК …

… роль першого «судді» і одночасно голови Колегії спортивних комісарів виконував Віктор Олексійович Поваров, який також нагороджував пілотів. В даному випадку новачка Олега Грицая, для якого ця гонка стала другою в житті. Проте, не дивлячись на те, що Грицай поступився на минулому етапі своєму ж тренеру Андрію Бондарю, а на цьому дебютанту Олексію Рижову, завдяки своїй стабільності саме він очолив підсумкові протоколи заліку «8с».

«Мокрі та задоволені»: Максим Волинець з Вадимом Євтушенко зайняли 1-е і 2-е місця в заліку «У -1600» зробили після нагородження традиційний душ із шампанського. Судячи з усьому, деякі негативні емоції, що залишилися у Вадима після спекотної дуелі з Максимом у боротьбі за перемогу, змилися цим самим переможним шампанським.

Ця пара, так само як і всі інші гонщики, ще не знали про горезвісний пункті 8.12, який не дозволить учасникам у двох з трьох етапів «Кубка Чайки» зайняти місця за підсумками цієї серії, включаючи Максима з Вадимом! …

… проте в той момент, усвідомлюючи свою підсумкову перевагу над Антоном Поляничко з урахуванням відкидання одного гіршого результату, хоча б на кілька годин й навіть днів, Максим зміг відчути себе не тільки переможцем Фіналу «Кубка Чайки», а й всієї серії.

Згідно правил, підсумкова перемога все ж відійде до Поляничко. І потрібно сказати, з урахуванням його впевнених перемог на двох перших етапах, – цілком заслужено. Проте, переможного кубка за цю гонку у Волинця вже точно ніхто не відніме.

Ну а два пілота «баварців» Олег Сокирба і Олексій Савчук просто насолоджувалися підсумками гонки, роблячи «селфі» на пам’ять. Воно й зрозуміло, – для Олега ця перемога стала першою в житті, так само як Олексій вперше зміг піднятися на подіум в професійному автоспорті! З чим ми їх обох і вітаємо)

 

В’ячеслав Щербина спеціально для українських кільцевиків

фото автора


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest