Формула 1 затвердила трьох гоночних директорів

Автор: Редакція | 19 Бер, 2022
Старт Гран Прі Саудівської Аравії

Після сезону 2021 року було вирішено, що замість Майкла Масі Формула 1 отримає аж трьох гоночних директорів.

Після подій на фінальному Гран Прі Абу-Дабі 2021 року, FIA була змушена оголосити про розслідування щодо дій гоночного директора Ф1 Майкла Масі. Команда Mercedes та Льюїс Хемілтон вважали, що він прийняв неправильне рішення на останньому колі гонки, коли фактично не залишив британцю шансів у захисті титулу Ф1.

Новий президент Мохаммед Бін Сулайєм створив комісію, що мала розробити умови, за яких подібна ситуація не повторились.

Наслідками цього рішення Масі був звільнений, а замість нього керувати гонками Гран Прі почнуть Едуарду Фрейташ з WEC та Нільс Віттіх, який працював раніше в DTM.

Крім того, їм допомагатиме Хербі Блеш, який довгий час був помічником колишнього гоночного директора Ф1 Чарлі Вайтінга.

Едуарду Фрейташ

Португалець Едуарду Фрейташ пройшов довгу кар’єру від механіка до керівника перегонів.

З 2002 року Фрейташ очолив гоночні змагання на трасі «Ешторіл», й тимчасово був суддею у гонках FIA GT та європейського Турингу.

У 2009 році Фрейташ отримав від FIA призначення до нового чемпіонату світу GT1, а з 2012-го – до марафонських перегонів WEC. Едуарду керував усіма етапами WEC протягом десяти років, включаючи добові перегони в Ле-Мані. Крім всього, він працює у Європейській та Азіатській серіях Ле-Ман.

Нільс Віттіх

Німець працював керівником перегонів у DTM до кінця 2021 року й готувався до переходу у Ф1 на посаду заступника Майкла Масі.

Віттіх також періодично працював на Гран Прі, але судив Формулу 2 та Формулу 3, а також асистував керівнику гонок Ф1.

На разі Фрейташ та Віттіх мали працювати у змінному графіку: два Гран Прі один очолює гоночну дирекцію, а інший працює його помічником. Потім вони змінюються ролями.

Проте п’ять етапів Ф1, включаючи й Гран Прі Бахрейну, співпадають із гонками WEC, на яких зайнятий Фрейташ.

Колін Хейвуд

Таким чином Ф1 змушена була шукати додаткового помічника: Колін Хейвуд працюватиме на чотирьох Гран При, куди не приїде Фрейташ.

Хейвуд прийшов до Ф1 в 1994 році й на початку займався системами хронометражу, а з 2004-го він допомагав Вайтінгу розбирати спірні епізоди.

У 2019 та 2020 роках Хейвуд працював із Майклі Масі на аналогічній посаді, проте фактично пішов на пенсію з роботи у FIA у травні минулого року.

Хербі Блеш

Також до Ф1 також повернувся Хербі Блеш, який до 2014 року був правою рукою Вайтінга. Він присутній у Бахрейні як радник – і, як очікується, відвідає щонайменше шість перших етапів сезону.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest