Формула 1 не домовилась про зниження бюджетів

Автор: Редакція | 07 Кві, 2020

Керівники команд Формули 1 не змогли досягти домовленості про нове зниження бюджетів.

Чергове обговорення цього питання відбулося в понеділок на телеконференції за участю глави Ф1 Чейза Кері, спортивного директора чемпіонату Росса Брауна і президент FIA Жана Тодта.

Обмеження бюджетів команд Ф1 має вступити в силу 2021 року. Спочатку була встановлена межа в 175 млн доларів на рік, потім команди домовилися знизити її до 150 млн. Однак епідемія коронавіруса істотно вдарила по фінансовому стану Ф1.

Тепер кілька команд хочуть подальшого зниження ліміту бюджету, але представники найбагатших і найуспішніших колективів не згодні.

Основна дискусія розгорнулася навколо системи обліку витрат «дочірніх» та клієнтських команд: AlphaTauri, Alfa Romeo, Racing Point та Williams. Ряд керівників команд вважає, що цим можна скористатися для обходу стелі бюджетів.

Наприклад, при постачанні команді-клієнту деталей підвіски, топ-команда може списати витрати на розробку через «клієнтський» бюджет.

Ще одним спірним питанням став момент, коли розробки для сезону 2021 року списується на бюджет цього року, адже бюджети 2020 року фактично необмежені. Це може призвести до того, що на бюджет 2021 року будуть списуватись вже видатки розробки нових болідів для сезону-2022. За такої ситуації у вигоді знову залишаться найбагатші команди, які зможуть потягнути бюджети для розробки болідів різних сезонів.

Джерело: Motorsport.com

Галерея концепта боліда Ф1 2021 року:
Фотограф: Формула 1
Фотограф: Формула 1
Фотограф: Формула 1
Фотограф:
Фотограф:
Фотограф:
Фотограф: Формула 1
Фотограф: Формула 1

Додати свій коментар


Pin It on Pinterest