Формула 1 знову скоротила бюджети командам

Автор: Редакція | 23 Тра, 2020

Керівництво Формули 1 разом із FIA та командами домовились про чергове зменшення лімітів на бюджети виступів у чемпіонаті.

Як повідомило видання Motorsport.com, після декількох раундів переговорів між FIA, керівництвом Формули 1 й командами були погоджені пропозиції, покликані підвищити видовищність гонок та скоротити витрати команд.

Учасники переговорів затвердили нові правила за підсумками електронного голосування.

Одним із ключових моментів нового регламенту стане обмеження з майбутнього року бюджетів команд до 145 млн. доларів. Раніше команди домовились про ліміт у 175 млн. доларів.
Другою важливою зміною буде запровадження правил доопрацювання аеродинаміки та принцип відкритості при виробництві деяких вузлів.

При цьому, ще нещодавно між Ferrari та McLaren розгорнулась дискусія щодо стелі бюджету, яка мала бути запроваджена з наступного сезону.

Зокрема, McLaren пропонувала встановити 100 млн. доларів, а Скудерія – 145 млн.

Тепер, зрозуміло, що команди змогли знайти компроміс. Проте, й Ferrari теж довелося поступитися: з 2022 року ліміт має все ж опуститься до 140 млн, а ще через рік – до 135 млн.
Крім того, була схвалена принципово нова схема роботи з аеродинамікою: команди, чиї результати будуть гіршими за суперників, отримають додатковий час на роботу в аеродинамічному тунелі і системах обчислювальної гідродинаміки (CFD).

Також набере чинності вже озвучений принцип відкритості (open source), коли певні вузли та деталі зможе виробляти будь-який охочий за готовими кресленнями.

Слідом за командами нові пропозиції має затвердити Всесвітня ради FIA, але це лише формальність. Голосування теж відбудеться в електронному форматі вже наступного тижня.


Додати свій коментарФормула 1 знову скоротила бюджети командам
Навіщо встановлювати ліміти на бюджети команд Ф1?

Організатори Ф1 хочуть скоротити розриви між командами

Це не перша спроба змінити ліміт бюджетів?

Попередньо команди Ф1 домовились щодо бюджету у 175 млн. доларів

Чому команди вирішили ще раз скоротити бюджети?

На фоні кризи в світі команди вирішили ще раз переглянути стелю бюджетів

Коли нові бюджети наберуть чинності?

Нові бюджети наберуть чинності з 2021 року
Pin It on Pinterest