Гонщики Ф1 ледь не бойкотували Гран Прі Саудівської Аравії

Автор: Редакція | 26 Бер, 2022
Гонщики Ф1

Гран Прі Саудівської Аравії продовжиться за розкладом після того, як у п’ятницю ввечері зникла загроза бойкоту гонщиків.

Після напруженого дня, спровокованого ракетною атакою збройного політичного руху хуситів на нафтовий завод поблизу траси Джидда під час першого вільного тренування Гран Прі Саудівської Аравії, доля гонки висіла на волосині через тривогу гонщиків щодо безпеки.

Під час довгих переговорів, які тривали понад чотири години ввечері п’ятниці, пілоти спілкувалися зі старшим менеджментом Формули 1 та керівниками команд, щоб висловити свої занепокоєння.

Спочатку на зустріч прийшли генеральний директор Ф1 Стефано Доменікалі та керуючий директор Ф1 з автоспорту Росс Браун, а потім запросили й керівників команд. Потім боси команд провели подальші переговори з Доменікалі, а гонщики продовжили обговорення, які тривали приблизно до 2.20 ранку.

І хоча була ймовірність того, що гонщики могли вирішили не брати участь у змаганнях, тому що були незадоволені ситуацією, джерела, які добре знають обговорення, кажуть, що врешті-решт їхні занепокоєння були зняті.

Незрозуміло, які саме гарантії були надані гонщикам і яку інформацію вони вимагали, але зрозуміло, що гонщики врешті-решт погодилися брати участь у перегонах.

Безпрецедентні дискусії з гонщиками відбулися після того, як Доменікалі запевнив босів команд про гарантії безпеки на трасі в Джидді. Він сказав, що Формула 1 рада продовжити гонку на основі обіцянок, яку надали саудівські чиновники.

«Ми отримали повні гарантії, що для країни безпека на першому місці, незалежно від ситуації – безпека має бути гарантована», – сказав він. «Вони [місцеві чиновники] тут зі своїми сім’ями, фактично тут, на трасі, тому у них є всі системи для захисту цієї території, міста та місць, куди ми йдемо.

«Тож ми відчуваємо себе впевнено, і в цьому відношенні маємо довіряти місцевій владі. Тому, звісно, ми продовжимо захід».

Заява Ф1

«Формула 1 та FIA можуть підтвердити, що після обговорення з усіма командами і гонщиками Гран Прі Саудівської Аравії 2022 року продовжиться, як було заплановано», – йдеться в повідомленні.

«Після інциденту, який стався в Джидді в п’ятницю, про який широко повідомили, відбулася широка дискусія між усіма зацікавленими сторонами, урядовими органами Саудівської Аравії та службами безпеки, які дали повні та детальні запевнення, що подія є безпечною.

«З усіма зацікавленими сторонами було домовлено підтримувати чіткий і відкритий діалог протягом усього заходу та на майбутнє».

До речі, вогонь за наслідками ракетної атаки продовжував горіти в суботу вранці, й за припущеннями його зможуть загасити лише після вихідних.

Однак напрямок вітру в Джидді зараз змінився й хмара диму дрейфує на південь над містом, а не до траси.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Джерело: Motorsport.com


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest