Хемільтон переборов Ферстаппена за перемогу Гран Прі Бахрейну

Автор: Роман Галімон | 28 Бер, 2021
Старт Гран Прі Бахрейну 2021

Пілот Mercedes Льюїс Хемільтона здобув першу перемогу сезону Ф1 2021 року на Гран Прі Бахрейну, проте боровся всю гонку з Максом Ферстаппеном.

Гонка була відкладена на одне коло через заглухлий болід Red Bull Переса, який зупинився просто на установчому колі. Мексиканець зміг реанімувати двигун й доїхав до боксів, звідки й стартував.

Проте гонка протривала лише три повороти перші ніж Микита Мазепин розбив свій Haas, натиснувши занадто сильно на «акселератор».

На рестарті гонки Ферстаппен вирішив не пришвидшуватись аж до фінішної прямої, таким чином тримаючи Хемільтона та Леклера прямо за собою. Попри погаслий екран керма, Макс зміг відірватись й тримати розрив.

Тим часом вже за першої зони DRS, яка була відкладена через віртуальну машину безпеки (уламки від Ferrari Сайнса у зіткненні зі Строллом), Боттас зміг без проблем повернути свою позицію, обігнавши Леклера. Монегаск за кілька кіл втратив й четверте місце на користь Норріса.

Тим часом, Перес за 10 кіл зміг піднятися до 12 місця, при цьому заїхавши на піт-стоп за новим комплектом Medium ще під час рестарту. До речі, Феттель за цей час піднявся лише на 15-е місце.
На 12-му колі Алонсо почав першу хвилю піт-стопів, до якої колом пізніше приєднався Леклер, Норріс, а на 16-му колі до них приєднався й Хемільтон.

У Red Bull вирішили затримати Ферстаппена на трасі, аби розробити іншу стратегію, й закликала Макса лише на 20-у колі, давши йому Medium проти Hard у Льюїса. Проте вже на виїзді з піт-лейн, нідерландець програвав кілька секунд.

Напарника деякий час у топ-4 підтримував Перес, але все ж був змушений зробити піт-стоп й перейти на Hard та на деякий час випав із «десятки».

Феттель теж прорвався до топ-10, коли лідери пішли на перші піт-стопи, але був змушений пізніше втрачати позицію за позицією, адже команда відправила його на стратегію з одним піт-стопом. Після зупинки на 26 колі, німець на Hard опинився взагалі на 17-му місці.

На 28-му колі команда Mercedes вирішила розіграти команду карту: Хемільтон заїхав у бокси за свіжими шинами Hard, й Боттас начебто мав слідкувати за Ферстаппеном.
Проте переконавшись, що стратегія Льюїса працює, Mercedes вирішили закликали й Боттаса, але на його піт-стопі сталася заминка з переднім правим колесом.

Ферстаппен протримався до 40-го кола й отримав свіжий комплект Hard, але виїхав позаду Хемільтона у 7 секундах. Боттас був у 8 с позаду нідерландця. Норріс, Леклер та Ріккардо продовжували боротись за 4-е місце, поки їх не наздогнав Перес.

Задача ж для першого пілота Red Bull була набагато складніша: на останніх колах Ферстаппен мав наздогнати Хемільтона й обігнати його.

Так й сталося, Макс зміг випередити болід Mercedes, але при цьому виїхав за межі траси й був змушений повернути позицію. На жаль, зчеплення у шинах для другої спроби обгону у Ферстаппена вже не було.

Хемільтон здобув першу перемогу сезону, а Боттас став третім на подіумі, паралельно здобувши очко за швидке коло в гонці.

На диво, більшість гонщиків фінішували в гонці. Лише Алонсо зійшов на 34-му колі, зупинившись у боксах. На останніх колах аналогічно вирішили завершити гонку Гаслі та Латіфі.

Не обійшлось й без штрафів й знову для Феттеля. Німець отримав 10 секунд за те, що вибив Окона в першому повороті.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Facebook, Twitter та Telegram.


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest