Хемілтон здобув поул на Гран Прі Бахрейну

Автор: Роман Галімон | 28 Лис, 2020
Хемілтон кваліфікація Ф1 Гран Прі Бахрейну

Гонщик Mercedes Льюїс Хемілтон став найкращим у кваліфікації та стартуватиме першим на Гран Прі Бахрейну. Це вже 98-й поул у кар’єрі британця.

У суботу стало відомо, що гоночна дирекція Ф1 не каратиме гонщиків за виїзд за межі траси під час кваліфікації, адже це не приносило жодної переваги в часі на колі. Хоча у п’ятницю результати пілотів з порушенням меж треку видалялись із протоколів.

Читайте також:

Звісно, всі гонщики розпочали свої швидкі спроби на гумі Soft. Й першим швидке коло проїхав Макс Ферстаппен, який вибиваючи іскри на асфальті, подолав трек за 1.28,885.

Проте за кілька хвилин Льюїс Хемілтон зміг покращити цей час на 0,542 – 1.28,343. При цьому Боттас теж випередив гонщика Red Bull Racing, що примусило нідерландця виїхати на ще одну спробу.

Єдиним гонщиком на Medium, з незрозумілих причин, на першу серію швидких кіл виїхав лише Ленс Стролл, однак на останніх хвилинах Q1 й він перейшов на Soft.

Останні хвилини стали вирішальними для багатьох за межею 0,6 секунд від лідера, адже на треку швидко покращувалось зчеплення й той же Стролл «увірвався» на друге місце протоколу Q1.

Однак, покращитись всім достатньо не вдалось й за бортом кваліфікації залишились гонщики Alfa Romeo, Haas та Латіфі.

У другому сегменті більшість гонщиків хотіли проїхати найкраще коло за гумі Medium, й лише пілоти AlphaTauri виїхали на Soft.

Але вже за кілька хвилин від початку Q2, сесія були зупинена через завмерлий в першому повороті болід McLaren Карлоса Сайнса. Іспанець спробував загальмувати після довгої стартової прямої, але машину розвернуло й вона заглухла прямо на межі траси без жодних ознак роботи двигуна.

Гоночна дирекція зупинила Q2 й у гонщиків залишалось ще 9 хвилин для встановлення кращого кола.

Першим знову швидке коло показав Ферстаппен – 1,28,025, але Хемілтон майже одразу випередив суперника на 0,439 – з часом 1.27,586.

Практично всі гонщики вирішили обмежитись лише однієї спробою у Q2, й лише двоє (Квят та Стролл) проїхали своє коло на Soft. М’який склад дозволив цим гонщикам пройти далі, але перший їхній гоночний відрізок буде коротшим.

На цьому етапі кваліфікацію залишили гонщики Ferrari, Стролл, Расселл та Сайнс.

У фінальній частині кваліфікації пілоти вже спробували зробити дві швидкі спроби.

На вже вживаних покришках Хемілтон показує 1.27,677. Ферстаппен від нього в 0,146 с, а Боттас – 0,244 с. Перес програв ще більше 0,7, а інші за межами секунди.

Нідерландець жаліється, що зчеплення треку змінилось й команда ставить йому новий Soft й випускає трохи пізніше за гонщиків Mercedes, аби він отримав вільний простір.

Але, звісно, всі гонщики отримали нові «м’які» шини й Хемілтон покращує свій же час на 0,413 с – 1.27,264. При цьому, Боттас підтримав свого напарника й став другим, забезпечивши команді 11-й перший ряд цього сезону.

Ферстаппен зміг поліпшити свій результат, але його відставання склало 0,414 від поула. Албон вже був в секунді, а Перес замкнув топ-5.

Гонщики Renault стартуватимуть з шостого та сьомого місць, попереду Гаслі, Норріса та Квята.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Facebook та Twitter.


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest