Хемільтон став найкращим у п’ятничній кваліфікації Гран Прі Британії

Автор: Роман Галімон | 16 Лип, 2021

Гонщик Mercedes Льюїс Хемільтон став першим у п’ятничній кваліфікації Гран Прі Великої Британії, адже десятий етап Ф1 проходить за новим розкладом зі спринтерською гонкою.

Гран Прі Британії став першим, де організатори Ф1 випробовують новий формат гоночного вікенду, а отже «звична» кваліфікація була перенесена на п’ятницю та визначить стартовий порядок для спринтерської гонки в суботу.

Погода не втрутилась в події п’ятниці, а отже гонщики визначали поул-сіттера лише завдяки техніці. Більш того, всі пілоти були зобов’язані проїхати кваліфікацію на компаунді Soft.

З першої ж спроби Макс Ферстаппен показав 1,26,751 й випередив основного конкурента Льюїса Хемілтона на 0,4 с. При цьому, нідерландець навіть помилився в останньому повороті.

За цією парою розмістились Боттас, два боліди Ferrari та Серхіо Перес.

Проте на останніх хвилинах Ландо Норріс, Фернандо Алонсо та П’єр Гаслі втиснулись в ці рядки й змусили лідерів виїжджати ще раз. Фактично, встояв лише час Ферстаппена, проте і його конкуренти змогли без проблем пройти Q1.

А кваліфікацію залишили Цунода, Райкконен, Латіфі та гонщики Haas.

Q2

Цікаво, що Хемілтон першим почав другу частину кваліфікації і навіть показав найкраще коло. Проте Ферстаппен у своїй спробі перевершив британця на 0,098 с. Боттас був у 0,262 с від лідера.

Далі щільно розташувались Перес, Феттель, Ріккардо та гонщики Ferrari – при цьому всі вони були на межі 0,6-0,7 секунди від Ферстаппена. Лише один вдалий сліп-стрім міг значно покращити час на колі, на що й натякнув команді «прямим текстом» Леклер.

На останніх колах Хемільтон зміг суттєво додати (1,26,023), але Ферстаппен вирішив не ризикувати шинами, на яких потрібно буде стартувати в суботній гонці. Тим більше, що гонщик Red Bull все одно проходив до Q3.

А ось хто здивував своїм виходом у фінал кваліфікації – так це Джордж Расселл на Williams. Для нього це вже другий вихід у Q3 й при цьому поспіль.

Кваліфікацію залишили: Алонсо, Гаслі, Окон, Джовінацці та Стролл.

Q3

Льюїс Хемілтон та Валттері Боттас

У фінальній частині Хемільтон та Ферстаппен виїхали останніми на першу спробу й до того ж британцю явно допомагав сліп-стрім від Боттаса попереду (в чому фін й зізнався пізніше в інтерв’ю після кваліфікації).

Лідер Mercedes зміг ідеально проїхати коло за 1,26,134 й Ферстаппен опинився у 0,172 с позаду зі скаргами на гуму.

У другій спробі британець їхав трасою у Сільверстоуні ще швидше, але помилився в останньому секторі й не зміг покращитись.

Проте й Ферстаппен не зміг додати, адже шини вочевидь вже не могли еволюціонувати.

До речі, це перший поул для Льюїса від березневого Гран Прі Іспанії, тому британець явно не шкодував емоцій після завершення кваліфікації.

Таким чином ці гонщики стартують у спринтерській гонці з першого ряду, а Боттас розділить другий ряд із Леклером.

Перес зміг кваліфікуватись лише на 5-й позиції попереду гонщиків McLaren, а ось Рассел здивував 8-м результатом й випередив Сайнса та Феттеля.

В суботу на Сільверстоуні відбудеться спринтерська кваліфікаційна гонка на 17 кіл, яка визначить справжнього володаря поула Гран Прі Великої Британії, котрий й почне звичну повну недільну гонку з поул-позиції.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Facebook, Twitter та Telegram.


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest