Хемілтон беззаперечно переміг на Гран Прі Португалії

Автор: Роман Галімон | 02 Тра, 2021
Старт Гран Прі Португалії

Гонщик Mercedes Льюїс Хемілтон провів впевнену гонку Гран Прі Португалії, яку завершив 97-ю перемогою в кар’єрі Ф1.

Багато хто, особливо після перших двох етапів, очікував на епічну битву між Льюїс Хемілтоном та Максом Ферстаппен. Тим більше, що минулорічна гонка в Портімау довела складність португальської траси. Проте боротьби не вийшло.

Й хоча на старті лідерство зберіг володар поула Валттері Боттас, проте вже в першій частині гонки стало зрозуміло, що боротьба розгорнеться лише між гонщиками Mercedes, а тобто логічною буде перемога Хемілтона.

Так, на другому колі виїхав автомобіль безпеки через уламки від боліда Alfa Romeo Кімі Райкконена, який не зміг цьогоріч порадувати команду проривом до 6-го місця (як минулого року). Натомість, фін завершив гонку зі зламаним спойлером на узбіччі траси.

А на рестарті Ферстаппен зробив найкращу спробу нав’язати боротьбу «Мерседесам». Нідерландець переграв британця при підготовці до «ривка» й тимчасово вийшов на другу позицію, але вже за чотири кола стало очевидно, що Red Bull не може підтримувати темп «срібних стріл».

Хемілтон доволі спокійно вийшов на друге місце, а не десятому колі обійшов й Боттаса. До речі, минулого року, коли Льюїс здобув тоді рекордну 92-у перемогу, для цього знадобилось 20 кіл, але тоді був дощ на початку.

Фактично, після виходу вперед Льюїса, переможець був визначений й хоча у Red Bull спробували «пожертвувати» темпом Переса, аби спинити Хемілтона, коли мексиканець вийшов у тимчасові лідери гонки (на 38 колі), проте болід №44 на свіжому комплекті Hard з легкістю наздогнав (за 12 кіл майже 10 с) та обійшов машину №11 на стартовій прямій.

Після цього Серхіо вибув із боротьби за подіум та фінішував у 6 секундах від Боттаса, який встиг зробити додатковий «безкоштовний» піт-стоп, аби спробувати взяти один бал за найкращий час. Хоча принаймні в цьому Ферстаппен зміг переграти Mercedes й забрав «додаткове» очко собі.

Позаду лідерів варто відмітити боротьбу Ландо Норріса та Шарля Леклера за 5-у позицію. Доволі ранні піт-стопи ледь не «викинули» їх за межі топ-10, але врешті-решт гонщики привезти команді максимум можливих очок.

В команді Alpine теж здобули пристойний результат й досягли його тим, що були змушені розвести своїх гонщиків на різні шинні стратегії. Окона чекав ранній піт-стоп та довга друга ділянка на Hard, а Алонсо навпаки провів довгий перший відрізок на Medium (й він у деякий момент навіть вийшов на 6-е місце) та короткий спринт на Hard. Завдяки цьому гонщики змогли атакувати й проходити суперників.

Також варто відзначити й Ріккардо, який проваливши кваліфікацію, націлився на довгий перший відрізок із гумою Medium. Деякий час у гонці австралієць навіть перебував на 5-му місці, але змушений був завітати на піт-стоп й фінішував лише 9-м. Хоча при старті із 16-ї позиції – це непоганий результат.

А ось від П’єра Гаслі та Карлоса Сайнса, мабуть, чекали більшого. Проте дощ, який минулого року надав гонщикам можливість проявити себе, не пішов. Гаслі поступився своїй стартовій позиції лише одне місце, а ось Сайнс після вдалої кваліфікації (5-е місце) почувався явно не «в своїй тарілці» й фінішував 11-м.

Вже незабаром гонщики отримають ще одну можливість покращити своє турнірне становище, адже наступна гонка відбудеться вже наступними вихідними в Іспанії.

 

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Facebook, Twitter та Telegram.


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest