Керівник Mercedes може перейти до Aston Martin

Автор: Роман Галімон | 27 Бер, 2020

Останнім часом поширюються припущення, що керівник команди Mercedes Тото Вольфф планує перейти до Aston Martin. Навіщо йому це потрібно?

Почнемо з фактів. Керівник автоспортивного відділення Mercedes Тото Вольфф досі не має контракту на 2021 рік й подальші сезони. Так, Вольфф є не лише керівником команди Ф1, а взагалі керівник напрямку компанії, яка відповідає за перегони.

Проте зараз туди входить лише Ф1, Формула Е та перегони GT, адже гонки DTM компанія залишила у 2018 році.

Важливою деталлю також треба вважати, що Вольфф не лише директор у команді Mercedes, яка є окремою юридичною особою в Британії, але й отримав частину акцій в цій команді Ф1. Як й, до речі, він мав акції в команді Williams, коли входив там у склад керівництва.

Схоже, що володіти частиною бізнесу дуже важливо для Вольффа, який прийшов у Ф1 як приватний інвестор.

Керувати Ф1 не дають

Для багатьох вже давно стало очевидним, що після шести поспіль титулів у Ф1, Вольфф прагнув зробити наступний крок. Але куди можна зробити крок вперед із команди Mercedes? Природно, що у керівництво Ф1.

Ходили припущення, що керманичі від Liberty Media хотіли вже залишити свої посади й першим пішов комерційний директор Шон Братчес. Далі, за чутками, мав піти Чейз Кері й Вольфф хотів замінити його на цій посаді.

Але тут, знову за неофіційною інформацією, супротивилась Ferrari, яка застосувала своє право вето (через що Вольфф на початку сезону помстився колективним прес-релізом від команд).

Після цього для Вольффа двері у керівництво були закриті або, можливо, він сам передумав.

Наприкінці минулого року, були навіть припущення, що австрієць може очолити Ferrari та забрати туди Льюїса Хемілтона, але Тото сказав, що він «краще полетить на Марс, аніж перейде до Ferrari».

Проте з того ж інтерв’ю стало відомо, що він планує оголосити про майбутні плани найближчими місяцями.

Чим же Aston Martin кращий?

Й тут ми повертаємось до компанії Aston Martin. Й саме до компанії, адже очолити команду Ф1 (тобто існуючу Racing Point) Вольффу навряд чи буде цікаво.

На разі концерн інвесторів, який очолює Лоуренс Стролл, вже викупив 25 % акцій компанії Aston Martin, скориставшись черговим падінням акцій автовиробника на біржі. Хоча спочатку мало було продано лише 16,7 % акцій.

Стролл має грандіозні плани щодо британської марки й не лише тому, що в команді Ф1 виступає його син Ленс. Треба розуміти, що Стролл-старший став мільярдером завдяки розкрутці брендів та створенні їм правильного іміджу. Так, це були бренди одягу Pierre Cardin, Ralph Lauren та інші, але закони бізнесу ніхто не відміняв.

Швидше за все, Стролл хоче зробити з Aston Martin справжнього світового виробника автомобілів, який скористається своєю історією та вийде на рівень прибутковості Ferrari (якщо говорити про автобізнес).

Концерн інвесторів на чолі з Строллом вже почав «чистити» вище керівництво Aston Martin й, вочевидь, допомога Вольффа, який має досвід роботи в корпорації Daimler, тут може бути дуже доречною. Залишилось лише узгодити деталі.

Британські медіа вже помітили, що Вольфф кілька разів зустрічався зі Строллом-старшим, а їхні робочі графіки теж перетинались за межами Гран Прі.

Навіть, Берні Екклстоун нещодавно заявив що така співпраця має спрацювати.

«Тото Вольф став більш дружелюбним з Лоуренсом, – сказав Екклстоун в інтерв’ю GP Fans. – Йому вистачає розуму, щоб вибирати собі потрібних друзів. Думаю, більш ніж ймовірно, що він приєднається до Лоуренса в Aston Martin. У Стролла є своє оточення, група, з якою він узяв контроль над компанією. Але я вважаю, що Тото перейде до них, як керівник. Це може спрацювати».

Отже, якщо Вольффу запропонують акції Aston Martin та керівну посаду, то це може спрацювати. Якщо, звісно, Mercedes не зробить цікаву контрпропозицію. Але чи залишаться «срібні стріли» у Ф1 на сезон 2021 року? Цього поки невідомо.


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest