Команду Williams викупив американський інвестиційний фонд

Автор: Роман Галімон | 23 Сер, 2020

Два дні тому стало відомо про продаж британської команди Williams американському інвестиційному фонду Dorilton Capital. Але що відомо про нового власника команди Ф1 й що станеться з командою?

21 серпня стало відомо, що управління командою Williams переходить до американської компанії Dorilton Capital.

Фактично, йдеться про продаж частини акцій компанії Williams Grand Prix Engineering Limited, яка й виставляє команду Ф1 на перегони. Проте існує ще й компанія Williams Grand Prix Holdings, до якої раніше входила й фірма Williams Advanced Engineering, що збирала акумуляторні батареї для Формули Е.

Стосовно самої команди Williams, то 25% акції компанії ще раніше були розміщені у вільному обігу на біржі, а інша частина знаходилась у Френка Вільямса (52 %), невиконавчого директора Бреда Холлінгера 11%, співзасновника команди Патріка Хеда (близько 9%). Подейкують, що частиною акцій досі володіє й відомий інвестор та керівник команди Mercedes Тото Вольфф.
Процес продажу

Ще у травні під час зупинки чемпіонату Ф1 (та й всього світу) через коронавірус, стало відомо про загострення фінансової кризи команди Williams й тоді Рада директорів Williams Grand Prix Engineering оголосила про пошук нового міноритарного інвестора, якому були готові продати великий пакет акцій.

Звісно, передбачалось, що буде проданий саме пакет акцій Френка Вільямса, який вже давно відійшов від справ, а за нього командою керувала його дочка Клер.

Тепер, незабаром після оголошення про підписання нової Угоди Згоди та під час невеликої перерви між етапи Ф1, було оголошено, що та ж Рада директорів вирішила прийняти пропозицію від американського фонду Dorilton Capital.

Сума продажу акцій не називається, але за оцінками це може бути 152 млн. фунтів, з яких частина піде на виплати по вже простроченим кредитам й на оплату послуг постачальникам.

Цікаво, що на початку року Williams брала кредит навіть у батька свого гонщика Ніколя Латіфі 50 мільйонів фунтів стерлінгів, які тепер, мабуть, й будуть повернуті.
Хто цей Dorilton Capital?

Цікаво, що досі про Dorilton Capital ніхто не чув у Ф1. У світі ця компанія не встигла отримати собі ім’я, хоча провела більше 50 інвестиційних вкладень.

Можливо, це й добре, адже гроші люблять тишу й відсутність шлейфу зі скандалів певним чином гарантує команді Williams фінансову стабільність на деякий час й співробітники можуть тепер сконцентруватися на перегонах.

Тим не менш варто пам’ятати, Dorilton Capital – це фінансова компанія, яка шукатиме максимального прибутку зі своїх інвестицій і вони явно мають певний план на команду.

Згадайте лише що було з командою Renault, коли її викупили з фонду Genii Capital: два сезони стайня більш-менш пристойно від’їздила ще на розробках Renault, а потім у «гібридну еру» почались фінансові проблеми: з неї пішов Кімі Райкконен, якому начебто не платили зарплатню, й команда могла збанкрутіти, але Renault вирішила повернутись до Ф1 й знову викупила команду.

Ніхто не говорить, що теж саме буде з Williams, але у Dorilton Capital точно знали, що команда збирається підписати Угоду Згоди, яка гарантує виступи у Ф1 на п’ять років. Отже колектив з Гроув буде точно у Ф1 наступні роки?

Крім того, подейкують, що акціонерами Dorilton Capital є також відома гоночна родина з Європи й це начебто гарантує продовження традицій Williams, адже ця команда фактично була останньою, яка трималась у Ф1 з тих часів, коли боліди будувались ще у сімейних гаражах й це був сімейний бізнес.
Завершення епохи Клер Вільямс

Багато хто бачить коріння теперішніх проблем команди Williams саме у керівництві. Засновник команді Френк Вільямс вже давно відійшов від справ, а Патрік Хед, який раніше теж брав активну участь в справах команди, теж «вийшов на пенсію».

Фактично кілька років справами гоночного колективу займається дочка Френка – Клер, яка деякий час перебувала на нижчих позиціях у PR-відділі, але останні сезони Ф1 стала заступником керівника команди.

Звісно, у команді є багато інших посад, очільники яких займаються гоночною стратегією, технічними розробками та іншим, але за словами гонщиків, які провели кілька років у Williams, саме «традиції» родини Вільямсів призвели до теперішньої ситуації.

Зокрема, Жак Вільньов ще на початку року говорив, що команда Williams не зможе вийти з фінансової кризи.

«Williams ніколи не вийти з цієї кризи, – казав Вільньов каналу Auto Plus. – Я ось недавно думав щодо команди Renault. Якщо їх порівняти, то ви побачите, що Renault керують компетентні фахівці, які дійсно дбають за свою команду. І у мене є великі сумніви, що те ж можна сказати про сучасну Williams».

Цікаво, що ще два роки тому команда Williams заборонила Вільньову доступ до свого моторхоума через систематичну критику команди в пресі. Хоча саме Жак приніс у 1997 році команді останній титул у Ф1.

Схоже, це все й зрозуміли у Dorilton Capital та останніми чутками вже наступного тижня Клер Вільямс буде звільнена зі своєї посади. Отже ще одна ера в історії Williams та Ф1 завершена.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Facebook та Twitter.

Додати свій коментар


Pin It on Pinterest