«Кубок Чайки»: Трохи замальовок із … майже порожнього паддока!

Автор: В'ячеслав Щербина | 11 Лип, 2021

Проведення двох кільцевих гонок у спареному форматі «back to back» викликало подив на початку. Але, мало хто міг припустити, що на 2-му етапі «Кубка Чайки» буде практично повністю відсутній глядач! Проте, нехай і в дещо спорожнілому паддоку, тривале своє звичне життя.

Найцікавіше тут те, що 2-й етап Кубка України з кільцевих гонок, який пройшов напередодні в суботу, природно тут же, на Автодромі «Чайка», зібрав практично повністю заповнені трибуни!

Негоди в неділю відзначено не було, а, як потім з’ясувалося, за напруженням і кількості боротьби на трасі гонка заліків Touring і «8С” не поступилася суботньої. Однак за всім цим, на жаль, спостерігали лише лічені «die hard» вболівальники! Більш того, по суті в цей раз на трибунах місця виявилися зайняті лише членами самих команд і кількома близькими пілотів!

Пояснити цей феномен ми не візьмемося. Можливо, питання тому, що напередодні в суботу ніхто не оголошував глядачам про те, що через менш ніж через добу їх чекає друга гонка. Але навіть якщо це і так – здається багато з тих, хто приїхав в суботу на «Чайку», знали і про недільну гонку.

Причому, як уже було сказано, заїзди 2-го етапу Кубка України аж ніяк не розчарували! Вони пройшли один за іншим з мінімальною перервою в 10 хвилин між ними, а то і менше, і виявилися видовищними! Можливо, – і це не більше ніж припущення, – але на сьогодні глядачам достатньо однієї «порції» кільцевого дійства і два дні поспіль кільцеві «баталії» їм просто не цікаво спостерігати ?! Хтозна…

Але факт залишається фактом – в неділю на глядачів на «Чайці» не спостерігалося. Проте, хоча і сам пелотон теж недорахувався шістьох учасників в порівнянні з суботою, паддок, природно, не був порожній і продовжував жити своїм звичним кільцевої життям.

Як завжди, ми спробуємо зануритися в його атмосферу завдяки нашому традиційному альбому «з закулісся», яким ми закінчуємо нашу розгорнуту розповідь про 2-й етап «Кубка Чайки».

Ось де завжди порожньо (ну або майже завжди), так це на виїзді і з’їзді з траси в паддок. Причому ось уже кілька років, як на Автодромі «Чайка» він виконаний цивілізовано, де виїзд на трасу, також іменований «накопичувачем», щоб уникнути аварійних ситуацій відділений парканом від з’їзду.

На самому ж піт-лейн, куди в реалії всі учасники виїжджають з «накопичувача», теж зазвичай «не густо» людей – і так і повинно бути! Однак хто там завжди і незмінно присутній, причому з самого початку ранкових тренувань, так це Сергій Скок.

Будучи співзасновником команди SportCarService разом з Володимиром Апостолюком, на сьогодні Скок виконує роль тренера для офіційно заявленої Smart Racing. Сергій завжди «озброєний» переговорним пристроєм, за допомогою якого він може підтримувати зв’язок з усіма трьома пілотами цієї команди в будь-який момент заїзду. Ну і майже завжди він не обділяє посмішкою спрямований на нього об’єктив))))

Також звично одним з невід’ємних «атрибутів» паддока є шоломи пілотів з супутніми їм балаклавою і системою HANS, плюс рукавички, що терпляче які чекають своєї черги між заїздами.

Зазвичай учасники кладуть їх на свої спортивні машини – не важливо, це йдеться про дах найскромнішої «вісімці» з класу «8С» або капот екзотичного «Лотуса» …

 

… проте, часом пілоти не перестають дивувати своєю винахідливістю, особливо в плані сушки і провітрювання своїх підшоломників. Так Сергій Бабак і тільки він постійно чіпляє свою балаклаву до «двірнику» на саму спеку. А ось Костянтин Гуцул знайшов ще одне нове застосування дуже «розвиненому» антикрилу своєї японки))) Власне, чому б і ні!

Ми вже бачили і не раз задні спойлери машин SuperTouring-а (в інших заліках такий аеродинамічний елемент просто відсутній як явище), що використовуються в якості імпровізованих столиків під воду або полиць під шоломи.

Виявляється він ще і може виконувати функцію «сушарки»))) Що ж, чекаємо, коли хтось почне на спойлері сушити і свою спортивну білизну? Why not ???))))

Глядачів у неділю на 2-му етапі «Кубка Чайки» дійсно фактично не було. Одними з зовсім нечисленних серед них стала ця приваблива (у багатьох сенсах) група, «привезена» (або супроводжувана, якщо завгодно) тепер уже в минулому пілотом з дуже відомим в гоночному, особливо мотоциклетному середовищі прізвищем – Євгеном Галанським. Вона навіть не забула зробити «фото на згадку» прямо на подіумі. Знову, а чому б і ні!)

При цьому, природно, паддок не був порожній з точки зору і спортивних машин, і технічних, і цивільних автомобілів самих учасників і членів їхніх команд. І в цей раз серед них особливо яскраво виділявся цей VW Golf GTi.

З серйозно «доведеним» до більш ніж 400 к.с. мотором, крім доріг загального користування, де на ньому раніше їздив Борис Каргін, цей «Гольф» перетворився у майже спортивний автомобіль.

Саме на ньому в змаганнях Тайм-Аттак зробив свій єдиний старт Павло Чабанов, готуючись пересісти на практично рівний по потужності автомобіль категорії TCR, на якому він і дебютував на «великому кільці» цього вікенду.

Напарником Чабанова по поки не заявленій офіційно Huragan Racing є Максим Пашко, який виступає на яскравій червоній BMW. Незважаючи на його досить агресивний вид, під капотом цього «баварця» знаходиться не такий вже і «монстр» – це близька до стокової класична рядна «шістка», з трьох літрів якої знято близько 220 к.с.

Так, це трохи більше 160 «сил» на звичних для українського «кільця» Ford Fiestа, клас яких з цього року, схоже, якось разом вимер як ті динозаври. Разом із тим, потужність цієї «бехи» значно поступається машинам нинішніх лідерів «СуперТурінга», не кажучи про TCR його напарника. Так що третє місце Пашко на цій гонці стало справжнім і дуже приємним сюрпризом для Максима, тим більше після його тривалої перерви від автоспорту майже в півтора року.

Що ніколи не пустує під час гонки, так це ЦУГ. За цією абревіатурою криється не що інше як «центр управління гонкою» і саме таким він і є. Так, «де юре» головними людьми в ньому є Директор гонки та три спортивних комісара, що входять до складу КСК. Однак «де факто», всі вони «ніщо» і нічого не зможуть зробити без Головного секретаря!

Його роль на всіх кубкових перегонах, так само як до цього вже протягом близько 15 років на безлічі інших змагань, і не тільки в «кільці», виконує Тетяна Хмельницька. В даному випадку вона працює разом з Головою технічної комісії на цих перегонах Павлом Остроушко.

Без візування головного «технаря» на гонці жодна спортивна машина не буде допущена на трасу! Найбільш іронічне тут полягає в тому, що в повсякденному житті протягом більш ніж декількох десятиліть Павло є одним з найвідоміших мотористів і настройщиків двигунів в Україні. Більш того, в мотоциклетному спорті Остроушко відомий і затребуваний також і далеко за межами нашої країни!

Крім тих, хто офіційно працює в ЦУГ на гонці, в нього постійно приходить більшість з учасників процесу, починаючи від Директорів команд або Представників пілотів, до механіків «з питань» датчиків хронометражу. Але, мабуть, найчастіше туди навідуються менеджери команд, як Анастасія Згурська, що працює в SDrive.

Цього разу їй були потрібні наклейки-номера на «запасний» автомобіль. А саме цифри «2» і «9» на «Калину», на якій в гонці «СуперТурінга» поїхав Костянтин Дяденко замість несправної Z4. Цікаво тут те, що в реалії Анастасію з автоспортом пов’язує далеко не тільки її робота в SDrive, а й рідний батько, ким є ніхто інший як … Максим Волинець. Більш того, за її спиною теж є і власні старти, наприклад, в тому ж «Ралі Чайка».

На щастя, не так часто, але часом в паддок заїжджає і евакуатор з траси. Удвічі на щастя, що в цей раз він доставив сюди автомобіль Антона Поляничко після невеликого інциденту, викликаного поломкою підвіски.

Більш того, завдяки злагодженій роботі механіків SportCarService всього за кілька хвилин всі несправності були усунені і пілот навіть встиг виїхати на кваліфікацію!

Природно, невід’ємною частиною життя паддока є і дозаправка автомобілів між заїздами. Правильно (і навіть необхідно за правилами безпеки) робити її саме таким способом, за допомогою ручного насоса, а не «відкритим способом», простіше – з каністри.

На жаль, але не всі дотримуються цієї вимоги, проте не команда SDrive і «супутні» їй учасники, як в даному випадку механіки, які обслуговують машини AWT Racing, що заправляють «вісімку» Нітеш Пала.

Напевно, під цією «кумедною» ситуацією найдоречніше було б написати «no comment»))) Проте, якщо поглянути на неї серйозніше, то можна як мінімум зробити два висновки.

Перше, це наскільки компактний британський «Лотус» і, відповідно, просто неймовірно ні, не затишний, а тісний його салон! Ну а друге, це те, що багато пілотів-кільцевиків завжди прийдуть на виручку своєму колезі-супернику, при цьому готові прийняти найнеймовірніші пози))))

Ті деякі глядачі могли здивуватися, побачивши характерний стильний шолом Костянтина Дяденко, що виїжджав ще вранці на тренування на своїй BMW Z4, що лежить на жовтій «Калині»! Але саме на ній пілот SDrive і виступив в заїзді «СуперТурінга» з огляду на відмову електрики на його «баварці».

Природно, крім заміни бортового номера на машині, за регламентом потрібно, щоб на її бортах було написано і ім’я пілота. Його написанням і займається Анастасія Згурська, причому, судячи з усього, «підглядаючи», щоб не допустити помилки в написанні)

Так, це не обов’язково друкований шрифт певної висоти, прописаний в Регламенті. Проте, Техком, в обов’язки якого входить контроль і таких речей, в подібних форс-мажорних випадках закриває очі на «почерк»)

Цікаво, що протягом змагання кубки, якими в кінці нього нагороджуються переможці та призери, теж «живуть своїм життям». Воно починається в коробці, потім їх готують (наклеюють плашки з відповідними назвою змагання, його статусом, зайнятих місць в заліках), після чого їх сортують. Все це відбувається в ЦУГ.

Ближче до фінішу, вони мігрують до подіуму, де «об’єднуються» з другим незмінним атрибутом процедури нагородження – шампанським. Хоча, воно не завжди є константою на «Чайці». Ще зовсім недавно на тих же кубкових перегонах через жорстку економію організаторів, на нагородженні воно було відсутнє.

На щастя, в цьому році дана ситуація виправилася в кращу сторону і самі учасники, так само як і їхні вболівальники, мають можливість насолодитися цим унікальним моментом, що вінчає будь-яку гонку, а саме душем, або як він ще офіційно іменується «салютом» із шампанського.

Ну а все та ж, вже знайома нам компанія глядачів, очевидно, приїхала на гонку «зі своїм», щоб отримати, так би мовити, максимум гами емоцій від гонок) Знову, чому б і ні? Це не заборонено, тим більше, коли за транспортування відповідав вчорашній спортсмен, який природно «не вживав» …

… а ось що було реально сумно, що дана компанія виявилася в самому прямому сенсі єдиною, хто займав один з двох балконів ЦУГ під час другої гонки 2-го етапу «Кубка Чайки»! І це тоді, коли зазвичай, в тому числі і напередодні в суботу, ці чудові глядацькі місця були заповнені майже вщент!

На другому фото також видно, що миті після фінішу заїзду «СуперТурінга» і другий балкон ЦУГ-а абсолютно порожній, а перед Parc Ferme видно лише лічені одиниці глядачів. Та й ті, були радше членами команд або близькими самих пілотів. При цьому напередодні, менш ніж 24 години назад, як на балконі, так і внизу після фінішу знаходилися десятки і навіть сотні уболівальників!

Можна не сумніватися, що після спекотної у всіх сенсах гонки сушки і провітрювання вимагає не тільки балаклава пілота, яку Владислав Сінані вже звично повісив на зовнішнє дзеркало заднього виду свого «Лотуса», а й рукавички пілота.

Так, справжньою окрасою як самого паддока, так і закритого парку після фінішу, став цей автомобіль – Seat Cupra TCR. Поява в українському «кільці» машини такого високого світового рівня стало першим в його історії! Правда, він не став зіркою на самій трасі. Принаймні, поки що.

Більш того, Павло Чабанов навіть поступився коло в цій гонці її переможцю. Однак тут знову доречно буде згадати, що для Павла ця гонка стала другою в житті після дебюту напередодні. Більш того, цей дебют став абсолютним в автоспорті – раніше Чабанов проїхав лише одну гонку в Тайм-Аттак на тому самому яскравому «Гольфі», і все!

Ну а самого «іспанця» вже прикрашає вкрай оригінальний логотип і назва поки ще не заявленої офіційно команди Huragan Racing. Цікаво, що «ураган» тут написано не англійською – тоді б воно могло плутатися з «ім’ям» досить відомого сімейства машин ще більш відомої італійської марки, – а на … польському! Що ж криється за цією, судячи з усього, angry monkey, ми поки що не знаємо)

Водієві евакуатора в цей день довелося попрацювати і після фінішу заїзду «СуперТурінг», доставляючи в паддок тепер уже «вісімку» Сергія Юнашева. Примітно, що в даному випадку поломка виявилося тієї ж, що і вранці на машині Антона Поляничко – «полетіла» маточина, яка є «болячкою» даних машин.

Нагадаємо, що в другому, більш старшому заліку, «Юнга», як і інші пілоти на «ВАЗ-ах», включаючи Сергія Бєляєва, Костянтина Дяденко та Сергія Бабака, їхали на так званому «псевдосліку», добре видному тут. Така «гума» дає чималий приріст швидкості в порівнянні зі стандартною дорожньої гумою, необхідною за регламентом в заліку «Турінг».

Ну а машинам Huragan Racing теж знадобилися евакуатори, але за іншою, абсолютно прозаїчною причини – щоб їх транспортувати на «базу» після закінчення змагання.

 

***

Будемо сподіватися, що пілот цього «зарядженого» монстра скоро набереться досвіду і по праву цієї машини зможе вклинитися в боротьбу лідерів заліку «СуперТурінг». Так само як спортивною машиною обзаведеться і третій член цієї команди – Борис Каргін.

І тоді вже офіційно заявлена Huragan Racing тим самим ураганом увірветься і в командну суперечка, можливо, навіть потіснивши фавориток останніх сезонів SDrive і Smart Racing. Адже тієї ж AWT Racing, нехай і не без допомоги переманеного з SDrive Сергія Юнашева, це вдається!

На жаль, але щоб дізнатися чи відбудеться це, так само як і що буде відбуватися у двох парах завзятих дуелянтів Конончук-Юнашев і Скок-Денисов, всім нам доведеться запастися терпінням. Наступний раунд українського «кільця» пройде тільки через два довгих місяці, на початку вересня.

Але, як знати, ходять чутки, що в цей перерву українських уболівальників на Автодромі «Чайка» чекає не менш, а в чомусь навіть більш інтригуюче теж свого роду кільцеве видовище! Як то кажуть – watch this space!

 

В’ячеслав Щербина спеціально для українських кільцевиків та їхніх уболівальників

фото автора


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest