«Кубок Чайки»: Більше учасників – більше боротьби на трасі!

Автор: В'ячеслав Щербина | 07 Жов, 2019

Найближчої неділі, 13 жовтня, на Автодромі «Чайка» відбудеться 2-й етап «Кубка Чайки». На старт вийде більше учасників, ніж на 1-му, що обіцяє ще більший «екшен» на трасі.

Дійсно, 1-й етап «Кубка Чайки», що проводиться за підтримки Товариства Сприяння Оборони України (колишній ДОСААФ), не міг похвалитися масовим стартовим полем. Однак й при 10 машинах у пелотоні, глядачі стали свідками боротьби відразу в двох заліках, причому за перемогу і ще в одному за призові місця! Тоді Сергій Юнашев виявився поза конкуренцією, впевнено перемігши в «Турінгу».

Але на 1-му етапі «Кубка Чайки» через травму ноги не зміг виступити головний візаві «Юнги» – Вадим Конончук. На 2-му ж етапі він пообіцяв «показати себе». Тому цього разу вболівальники сміливо можуть очікувати боротьбу за перемогу й в цьому заліку.

Шкода, але Володимир Апостолюк «за браком техніки» знову виступить тільки в ролі тренера для пілотів своєї команди Sport Car Service. А саме один із них – Антон Поляничко, – після напруженої дуелі з Русланом Сєровим переміг на 1-му етапі «Кубка Чайки» в «У-1600».

Тоді цей залік нарахував чотирьох учасників, але вже відомо, що до них повинні приєднатися ще пара-трійка, включаючи того ж Вадима Євтушенка. Правда, тут не можна не сказати, що віце-чемпіон цьогорічного «У-1600» в Чемпіонаті України з кільцевих гонок UTC Вадим виступатиме на старому моторі.

Після розтину на пост-сезонному «техкомі» стало ясно, що «свіжішій» двигун «вісімки» Євтушенко вже потребує ребілд …

В голові пелотону 2-го етапу «Кубка Чайки» глядачів напевно чекає новий виток битви двох пілотів, що виступають на потужних Honda S2000.

Можливо, в протистояння Костянтина Гуцула з Євгеном Рахмайловим цього разу зможе вклинитися і Олег Сокирба на своїй не менше «зарядженої» BMW …

Потрібно сказати, що «Кубок Чайки» є повноцінною серією з національним статусом, за підсумками трьох етапів якої будуть підведені результати і виведені переможці та призери. Причому на Фіналі «Кубка Чайки», який буде приурочений до Дня Автомобіліста, як й в Чемпіонаті України з кільцевих гонок UTC буде застосований підвищувальний коефіцієнт 1,5.

Однак на 1-му етапі, з огляду на те, що всі три заліки не набрали необхідної мінімальної кворуму в 5 допущених учасників, навпаки були застосовані понижуючі коефіцієнти!

За чотирьох машин у класі він складав 0,8, а при трьох – 0,6, при двох – 0,4. Цього разу знадобилися два перших.

Це означає, наступне турнірне становище «Кубка Чайки» після його 1-го етапу.

У заліку Super Touring з 12 очками лідирує Гуцул, а за ним з 9 і 7,2 (!) баллами йдуть Рахмайлов з Сокирбою. У «Турінгу», де на старт також вийшло тільки три пілоти, причому всі троє представники команди SDrive, очки аналогічні – Юнашев попереду, а далі його два напарника Бєляєв і Сінані.

В «У-1600» стартувало четверо, відповідно в активі Поляничко 16 очок, у Сєрова – 12, за якими йдуть Павло Мар’яненко з 9,6 балами і Олександр Кузьменко з 8. При цьому згідно з регламентом «Кубка Чайки» бонусні очки за поул і найшвидше коло в гонці не нараховуються.

Так, такі «десяті» залікових балів виглядають в чомусь навіть дико.

Однак тут потрібно уточнити, що підсумки «Кубка Чайки» будуть традиційно підводитися за формулою «мінус один гірший». На 2-му етапі і тим більше на Фіналі з його коефіцієнтом, пелотон однозначно буде більшим, ніж на 1-му. Тому якщо не враховувати можливі сходи, швидше за все для більшості саме результат 1-го етапу виявиться гіршим і буде відкидатися. Хоча, як знати …

Як би там не було, але стартове поле 2-го етапу однозначно буде більшим та швидше за все збере як мінімум 15 машин. Це однозначно виллється в більшу кількість «екшену» на трасі. Тим більше, що з урахуванням формули «мінус гірший», які пропустили 1-й етап пілоти при їхніх успішних фінішах на двох, що залишилися по суті нічого і не втрачають!

Все це обіцяє чимало боротьби та інтриги вже найближчої неділі.

Розклад 2-го етапу «Кубка Чайки» повторить перший. З 10.45 почнуться два тренування, за якими в 12.30 піде кваліфікація. Червоні стартові ліхтарі згаснуть о 14.00. Вхід на Автодром «Чайка», так само як й місця на трибунах і паркінг традиційно залишаються безкоштовними.

В’ячеслав Щербина спеціально для українських кільцевиків

(фото автора)


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest