Леклер виграв кваліфікацію Гран Прі Азербайджану

Автор: Роман Галімон | 11 Чер, 2022

Гонщик Ferrari Шарль Леклер став найкращим у кваліфікації восьмого етапу Формули 1 2022 року – Гран Прі Азербайджану.

Через затримку старту третьої практики, кваліфікація Гран Прі Азербайджану також почалась із відтермінуванням 15 хвилин, адже за регламентом між практикою та кваліфікацією має минути дві години. Отже боротьба за поул розпочалась о 18:15 за місцевим часом.

Q1

Тим не менш на момент старту Q1 на виїзді з піт-лейну вишукувалась справжня черга з болідів. Мабуть, гонщики припускали, що сесія може бути зупинена в будь-який невдалий момент через аварію та червоні прапори.

Перший орієнтир встановили гонщики Red Bull: Макс Ферстаппен (1.42.938) та Серхіо Перес (1.43.138). Шарль Леклер відповів лише 1.43.225 (+0,287), а Сайнс поступився Расселлу та був 5-м.

Проте гонщики Скудерії залишились на трасі й одразу покращились: Леклер – 1.42.865, Сайнс – 1.42.957. У Red Bull вчинили ще хитріше й Ферстаппен після кола охолодження знову вгвинтив темп – 1.42.722, а Перес – 1.42.733.

Наприкінці сесії Q1 побоювання гонщиків спрацювали й кваліфікація була зупинена червоними прапорами. Причиною став виліт Ленса Стролла, який розбив свій болід Aston Martin в бар’єри безпеки.

Перед рестартом кваліфікації у гонщиків було 2хв30с на ще одну спробу й знову на виїзді з піт-лейна була «корка».

Й хоча всі гонщики встигли на своє фінальне коло, проте далі очікувано не пройшли пілоти Haas, Williams та Стролл.

Q2

Ще задовго до початку другої частини кваліфікації гонщики Red Bull виїхали першими з боксів й чекали зеленого світлофору на виїзді з піт-лейну.

Отже ніхто не заважав Ферстаппену та Пересу з першої спроби очолити протокол із часами 1.42.227 (Макс) та 1.42.258 (Серхіо).

Проте вже за кілька хвилин Сайнс та Леклер відповідають кращими результатами: 1.42.088 (Карлос) та 1.42.182 (Шарль).

Всередині сесії Феттель ледь не розбив свій Aston Martin, але зміг здати назад без пошкодження переднього антикрила. Тимчасово з’явились лише жовті прапори.

Попри проведення трьох тренувань, багато гонщиків продовжили помилятись й чіпляти бар’єри. Цього не уникнули Леклер, Ферстаппен, Цунода та Норріс.

Тим не менш, до фіналу кваліфікації доволі несподівано не пройшли гонщики McLaren. Причиною міг бути Льюїс Хемільтон, повільний рух якого на трасі міг зашкодити швидкому колу Ландо Норріса. Дії гонщика Mercedes будуть розглянуті після кваліфікації.

Також у фінал кваліфікації не пройшли Alfa Romeo та Естебан Окон.

Q3

Цього разу першим на виїзді з піт-лейн був Фернандо Алонсо, але інші гонщики вже не так поспішали, адже фактично машин для створення трафіку на треку вже було недостатньо.

Звісно найкращий час варто було чекати від лідерів й Сайнс з першої спроби встановлює проміжний поул – 1.41.814. Леклер програє 0,047, а Перес ще більше (0,126). Ферстаппен опинився четвертим (0,175).

Після короткої зупинки в боксах гонщики отримали нові компаунди гуми й виїхали на фінальну спробу. При цьому, в Red Bull спробували використати сліп-стрім, але Перес «застряг» в боксах через технічні проблеми.

Сайнс на початку свого кола чіпляє бар’єри й втрачає важливі долі секунди, в той час як Леклер виграє у проміжного поула майже 0,5 секунд й показує 1.41.359.

Гонщики Red Bull змогли наблизитись лише на 0,2 та 0,3 секунди до монегаска й стартуватимуть завтра на 2-му та 3-му місцях. Сайнс в підсумку став лише 4-м.

Джордж Расселл знову став кращим гонщиком Mercedes й кращим серед решти пілотів. П’єр Гаслі також випередив Хемільтона в протоколі кваліфікації, а Цунода стартуватиме 8-м перед Феттелем та Алонсо.

Для Леклера це вже 6-та поул-позиція в цьому сезоні (й 15-та в кар’єрі), але для гонщика Ferrari цього сезону стало проблемою трансформація першого місця на старті в перемогу.

Завтрашня гонка Гран Прі Азербайджану знову може стати сумбурним калейдоскопом інцидентів та подій, як це вже неодноразово було в Баку, й переможцем стане саме той, хто швидко зорієнтується в цій ситуації.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest