Леклер здобув поул на домашньому Гран Прі Монако

Автор: Роман Галімон | 28 Тра, 2022

Гонщик Ferrari Шарль Леклер здобув поул на вулицях Монте-Карло та стартуватиме першим на гонці Гран Прі Монако.

Ще до початку офіційного таймінгу Q1 деякі гонщики вишукувались перед виїздом із піт-лейн. Все було зрозуміло, адже після доволі сонячних практик, кваліфікація могла стати дощовою через появу хмар на горизонті.

Перший орієнтир встановив Перес – 1.14.369, але майже одразу його час покращив Ферстаппен – 1.14.295. Проте гонщики продовжили шукати місця для покращення й в деякий момент навіть Норріс та Алонсо увійшли до топ-3.

Тим не менш, Ферстаппен із часом 1.13.402 знову вийшов на перший рядок протоколу, але його випередили Леклер (1.12.939), Перес, Сайнс та Алонсо.

На третьому швидкому колі нідерландець відповідає 1.12.993, але це лише другий час (+0,054). Перес показує 1.13.292 й стає третім в протоколі.

Гонщик продовжують залишатись на трасі й Леклер піднімає темп до 1.12.569, а Сайнс слідує за ним (1.12.616). Пілоти Red Bull розташовуються на 3-му та 4-му місцях й за три хвилини до кінця Q1 все ж заїжджають в бокси.

Майже в цей момент Цунода чіпляє бар’єр у шикані після виїзду з тунелю й пробиває колесо. Гоночна дирекція вирішує зупинити сесію, аби переконатись у відсутності уламків, які можуть призвести до небажаних аварій у поворотах Монако.

Сесія відновлюється за три хвилини й у гонщиків залишається 2хв.25с до кінця сесії. Майже всі пілоти, окрім команд Ferrari, Red Bull та Расселла, виїжджають на трасу, але не всі встигають до картатого прапора розпочати швидке коло.

Тим не менш, попри всі намагання Албон, Гаслі, Стролл, Латіфі та Чжоу не проходять у другий сегмент кваліфікації.

Q2

Перед другим сегментом кваліфікації вже виглянуло сонце, але черги на виїзді з піт-лейн це не зменшило.

Ферстаппен першим показує 1.12.551, але його одразу покращують Сайнс (1.12.074) та Леклер (1.12.092), а також Перес (1.12.059).

Гонщики знову не заїжджають в бокси, а роблять «кола охолодження» й знову приступають до швидких кіл.

Тим не менш, Ферстаппен не зміг покращитись, а Леклер встановлює новий орієнтир – 1.11.884. А ось Перес та Сайнс вирішили заїхати в бокси. Аналогічно на піт-лейн за новими комплектами гуми звертаються й інші пілоти.

На останніх хвилинах всі 15 гонщиків знову виїжджають на трасу, але не всі знаходять час для поліпшення. Ферстаппен зміг показати лише 4-й час, змістивши Норріса на 5-у позицію.

Цунода, Боттас, Магнуссен, Ріккардо та Шумахер завершують кваліфікацію.

Q3

З невеликою затримкою, але гонщики отримали фінальні 12 хвилин кваліфікації.

Тепер вже Леклер встановлює орієнтири й одразу здобуває проміжний поул – 1.11.376.

Суперники можуть відповісти лише з відставанням 0,2с: Сайнс (1.11.601), Перес (1.11.629) та Ферстаппен (1.11.666).

Інші гонщики, починаючи з Норріса та Хемільтона, програють вже більше секунди.

Цього разу всі гонщики вирішують для другої спроби отримати нові комплекти гуми й тому не залишаються на трасі для «кіл охолодження».

У другій спробі Леклер знову йшов з покращенням, але позаду нього у 8-му повороті (Portier) Перес розбиває свій болід Red Bull, а Сайнс врізається в нього й перекриває трасу.

Гоночна дирекція знову зупиняє кваліфікацію й вже не відновлює її, адже на годиннику лише 0хв.30с. Ситуація чимось нагадує минулорічну кваліфікацію, коли Леклер сам розбив болід на останніх хвилинах.

Вочевидь, Пересу знадобиться заміна коробки передач й, можливо, це трохи покращить позицію та настрій Ферстаппена, який кваліфікувався лише 4-м й на піт-лейні навіть не привітався з Гельмутом Марко.

Для монегаска це вже 14-та поул-позиція в кар’єрі та 5-та в цьому сезоні. Можливо, дощ та рідні завтра стіни допоможуть Шарлю завершити своє перше Гран Прі Монако, адже за весь час у Ф1, Леклер жодного разу не дістався фінішу гонки.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest