McLaren представила болід для Ф1 2021 року

Автор: Роман Галімон | 16 Лют, 2021
McLaren MCL35M, Даніель Ріккардо та Ландо Норріс

Британська команда Ф1 першою цьогоріч презентувала свій болід для сезону 2021 року.

Болід отримав індекс MCL35M, який підкреслює, що шасі машини не змінилось, але силова установка в ньому стоятиме інша.
До того ж McLaren стала єдиною у сезоні-2021 командою, яка змінила постачальника моторів. Замість Renault тепер будуть використовуватись двигуни Mercedes, про що й говорить літера М в індексі боліда.

Цікава деталь, але логотипи Mercedes не з’являться ані в лівреї боліда MCL35M, ані на комбінезонах гонщиків. Можливо, це частина угоди, а можливо, маркетинговий хід, адже автомобільний підрозділ компанії McLaren досі бореться з суперкарами Mercedes за гаманці покупців.

Проте через необхідність адаптації боліда під двигун, британському колективу довелось витрати «жетони» саме на внесення змін у конфігурацію задньої частини машини.

Ferrari, наприклад, витратила всі два жетони (всім командам видавались лише 2 жетона) на зміни у двигуні. Цікаво, буде подивитись, хто отримає більше ефекту.

У McLaren також змінилась й лінійка пілотів: місце Карлоса Сайнса, який перейшов до Маранелло, зайняв Даніель Ріккардо, котрий завершив співпрацю із Renault.

На презентації підтвердили, що австралієць залишиться з командою принаймні на три роки, а у напарниках в нього буде Ландо Норріс, який проведе вже третій сезон у Ф1.

Й хоча за припущеннями, Ріккардо отримуватиме у Вокінгу зарплатню вдвічі меншу (10 замість 20 млн євро на рік), навряд австралійський «медоїд» менше посміхатиметься, або ж отримуватиме менше задоволення від виступів за кермом MCL35M, адже попередня версія дозволила команді McLaren посісти 3-е місце у Кубку Конструкторів 2020 року.

Примітно, що Ріккардо використовуватиме номер 3, а Норріс – номер 4. Тобто, дві машини McLaren позначатимуться двома послідовними числами, починаючи з непарного. Такого у Формулі 1 вже давно не було.

Вже 16 лютого команда планує вивести болід на трасу Сільверстоун, де проведе один із дозволених «знімальних» днів. Й хоча кілометраж під час таких заїздів обмежений 100 км й потрібно використовувати спеціальні демонстраційні шини, команда планує зібрати перші данні й перевірити базові налаштування.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Галерея McLaren MCL35M:
Фотограф: McLaren
Фотограф: McLaren
Фотограф: McLaren
Фотограф: McLaren

Додати свій коментар


Pin It on Pinterest