Mercedes зберігає мовчання після програшу титулу Ф1

Автор: Роман Галімон | 14 Гру, 2021
Фінальне коло Гран Прі Абу-Дабі

Команда Mercedes досі не опублікувала жодного повідомлення у соціальних мережах та на своєму офіційному сайті. Після програшу на Гран Прі Абу-Дабі зберігається тиша.

Фактично, на офіційному сайті команди Mercedes опубліковані лише результати Гран Прі Абу-Дабі, в якому виграв Макс Ферстаппен й здобув при цьому свій перший титул у Формулі 1.

Одразу після фінішу від «срібних стріл» було подано протест щодо порушення Спортивного регламенту (стаття 48.12 – обгін лідера гонки в режимі сефеті-кара), але після його розгляду у претензіях Mercedes було відмовлено.

Останнім повідомленням від команди з Бреклі було те, що вони збираються оскаржити дії стюардів відповідно до статті 15 Спортивного кодексу та статті 10 Дисциплінарних правил суддів.

Прогнозувати, чим завершиться мовчання Mercedes дійсно важко. З одного боку, команда може піти до кінця й вимагати у судах перегляду фінального протоколу Гран Прі Абу-Дабі, але це може тривати не один день й не один місяць. А нагородження чемпіона сезону Ф1 2021 року відбудеться вже цього тижня на традиційній Гала-вечірці FIA у Парижі.

Якщо Mercedes туди не з’явиться, команда нашкодить, як своєму іміджу, так й іміджу бренду Mercedes-Benz.

З іншого боку, керівництво команди зараз може перебувати у перемовинах з FIA та організаторами Ф1, та «випросити» певні зміни в правилах, аби подібних інцидентів не ставалось у подальшому.

Тим більше, що спортивний радник Red Bull доктор Хельмут Марко вже побічно визнав, що Ф1 може переглянути регламент.

«Всю систему потрібно переосмислити, – сказав Марко після сезону. – Потрібна послідовність. Рішення не можна інтерпретувати один раз так і один раз так. Правила мають бути спрощені. Передумова має бути: давайте ганятися!»

Отже, швидше за все, ситуація вирішиться до четверга, коли й пройде вручення нагород всім чемпіонам та віце-чемпіонам. Тим більше, як сказав Макс Ферстаппен, Тото Вольфф вже поздоровив його з титулом, хоч й смс-кою.

Хемілтон невдоволений

На церемонії «Гала нагородження FIA» має з’явитись й Хемілтон, хоч й буде у незвичному статусі віце-чемпіона.

Льюїс також не давав інтерв’ю після подіуму. Єдина його думка про фінальне коло Гран Прі Абу-Дабі прозвучала в радіообміні з гоночним інженером Пітером Боннінгтоном («Боно»), де він висловив своє явне невдоволення.

«Це були маніпуляції, чоловіче», – сказав тоді британець.

«Просто не має слів, Льюїс. Абсолютно немає», – сказав його гоночний інженер.

Льюїс Хемілтон на Гран Прі Абу-Дабі

Хемілтон не з’явився на традиційну прес-конференцію, яка проводиться з гонщиками топ-3 після завершення етапу, а пілоти мають також її відвідати відповідно до статті 56.1 Спортивного регламенту. У випадку відсутності, команда має надати пояснення або сплатити штраф у 250 000 євро.

За пропуск конференції можливі також й громадські роботи, наприклад у ролі маршала іншої гонки, але, швидше за все, Mercedes посилатиметься на емоційний фініш та «домовиться» про непокарання Хемілтона у «пакеті» зі змінами до регламенту.

Тим часом, на трасі Яс-Маріна вже стартували дводенні тести, де за кермом Mercedes до своєї нової ролі вже приступив Джордж Расселл. Проте не чекайте нових твітів від «срібних стріл» до четверга. А якщо ж їх не буде й пізніше, то тоді на нас чекає захопливе міжсезоння.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest